Pick-up Camper

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nosibis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,148

nosibis

Ana Kamp
Yer
Far Far Away
İlk niyetim 4X4 bir camper sahibi olmaktı. Niyetim elimden geldiğince doğa ile baş başa kalmak, olabildiğince uzaklara gitmekti. Uzun bir zaman karavan konusunda araştırma ve incelemede bulundum. Lakin ben araştırma ve inceleme yaparken (sanırım uzun bir süre bu) artan döviz kurları nedeniyle bunun mümkün olmadığını anladım.

Bende çift kabin bir pick-up alarak camper'a çeviririm dedim. Muazzam vergi ve her sene muayene işi caydırdı beni.

Şimdilik araç üstü çadırım ve iki senede bir muayene ettirdiğim suv aracım ile her yere gidiyorum...

Kamp ve karavan sektörünün gerek müşteri gerek üretici tarafından çok ilgi göreceğini, üreticilerin Avrupalı rakipleri ile yarışacak oldukça güzel ürünler çıkaracağını söylemiştim. Bunu STORKCAMPER bana ispatladı. Gerek tasarımı gerek kullanışlılığı ile iki seneden fazla süren ar-ge çalışmalarının ardından ortaya çıkardıkları ürünü takdirle izledim. Lakin içeride duş ve vc olmaması bunda da eksik olmuş bana göre.

Bunların da eklenmesi ile bir sonraki adımım STORKCAMPER olacaktır...

Stork1

Stork2

Stork3

Stork4

Etiketler

Türkiye'de aynı tipte pick-up araçların kasalarına monte edilen kitler mevcut. Pop up tavanlı 3 kişinin konaklayacağı, mutfaklı, güneş paneli olan vs . YouTube da seyretmiştim videolarını firmanın.

-Hotomobil ve Crawler piyasaya çıktıklarında onları da taktir etmiş ve son derece bakir olan bu alanın yakında daha güzel ve değişik örneklerle dolacağına inanmıştım.
Hotomobil biraz uysal ve kompakt bir tasarım ortaya koyarken, Crawler doğanın asi ruhlu delikanlısının aracı gibi tasarlanmıştı.
Stork Camper, sunduğu fütüristik bir tasarıma sahip ürünle, bu alanda çalışma yapan arkadaşların hayal gücünün, beklentileri sonuna kadar karşılamaya yönelik olduğunu gösteren somut bir örnek olarak karşıma çıktı.
Oldukça işlevsel bir kullanım sunan iç yapıları ve bütün firmaların ürünlerinde ortak nokta olan sökülebilen bir yapıya sahip olan kamp kısmı, kamp alanlarında veya evlerin otoparklarında araçtan ayrılmak suretiyle kullanıcısına büyük bir kolaylık sağlaması nedeniyle, karavan tercihlerini yapamayanlar için büyük bir tercih sebebi olacağını düşünüyorum...

Cadirli Arac

Almanya’da bir karavan parkta gördüğüm bu araç dikkatimi çekti.

Çadırın altındaki kabinin içinde herhalde oturacak yer var. Kabin araç dışına taşmıyor.

Bu tür araçları olanlar, fazla masarafa girmeden kendilerine bir gezi aracı yapabillirler diye düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 637476
Almanya’da bir karavan parkta gördüğüm bu araç dikkatimi çekti.

Çadırın altındaki kabinin içinde herhalde oturacak yer var. Kabin araç dışına taşmıyor.

Bu tür araçları olanlar, fazla masarafa girmeden kendilerine bir gezi aracı yapabillirler diye düşünüyorum.
Tahmınıme gore ustu acılır cadır alt kapalı yerde esya koyma tup su falan fılan dıyelım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri