Pathfinder 4 Çeker Sistemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MuratHoca6887 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,313

MuratHoca6887

Ana Kamp
Arkadaşlar 2006 Pathfinder almayı düşünüyorum fakat aracın 4 çeker sistemiyle ilgili bilgiye ihtiyacım var.
Bu araçta diferansiyel kilidi mevcut mu? Yoksa sadece 4L modu mu var? Sadece 4L modu varsa 2003-2009 sorentodan bi farkı olmayacaktır çekiş sisteminin. Daha önce sorentom vardı ve 4L olmasına rağmen diferansiyel kilidi yoktu. Haliyle çapraz tekerler boşa çıkınca araç kımıldamıyordu. Pathfinderda da aynı durumla karşılaşır mıyız? Bu konuda bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
2006 pathte 2h 4h ayrılabiliyor sanırım,öyleyse 4h ve 4lde ön arka lastıkler beraber döner orta kilit varmış gibi çalışır.
Ön yada arka kilit olmayan araçlarda çaprazda askıda kalır her türlü araç.

Arkadaşlar 2006 Pathfinder almayı düşünüyorum fakat aracın 4 çeker sistemiyle ilgili bilgiye ihtiyacım var.
Bu araçta diferansiyel kilidi mevcut mu? Yoksa sadece 4L modu mu var? Sadece 4L modu varsa 2003-2009 sorentodan bi farkı olmayacaktır çekiş sisteminin. Daha önce sorentom vardı ve 4L olmasına rağmen diferansiyel kilidi yoktu. Haliyle çapraz tekerler boşa çıkınca araç kımıldamıyordu. Pathfinderda da aynı durumla karşılaşır mıyız? Bu konuda bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Video: https://m.youtube.com/watch?v=BDrnH7liauA
Forumdan bi arkadaş tüm sorularınıza cevap verecek bi video çekmişti. Pusula garage bakarsanız patfinder le ilgili başka incelemeleride var.

Video: https://m.youtube.com/watch?v=BDrnH7liauA
Forumdan bi arkadaş tüm sorularınıza cevap verecek bi video çekmişti. Pusula garage bakarsanız patfinder le ilgili başka incelemeleride var.
Öncelikle çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
Videoyu dikkatlice izledim. Araç zaten şu an malum sitede satılık. Plakayı görür görmez tanıdım :smiley: Sanırım videoyu çeken arkadaş satıyor.
Merak ettiğim herşeyi açıklamış Sağolsun. Çekiş sistemi de gerçekten çok iyiymiş. 2H modunda bile araç gücü dağıtabiliyor. Gerçekten ilginç bir çekiş sistemi.
Yanıtlarınız için tekrar teşekkürler.

Video için teşekkürler, Arka aks de her iki teker havada iken tekerlerin dönüş yönünün aynı olması Arka da diferansiyel kiliti olduğunu gösteriyor, Bunuda manuel olarak devreye almadığınıza göre Arkada LSD kilit var demektir....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri