Paraşüt Eğitimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bulut1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,467
Ynt: Paraşüt Eğitimi

Tandem uçuşlarımızdan resimler

Forum 1

Forum 2

Forum 3

Forum 4

Forum 5

Etiketler

Bayramdan sonra okul başlayınca bir gün (Cuma-Cumartesi) bu zevki tatmak için gelmek isterim. Hem Bursa da yakın. Oraya gelmeden önce etkinliğin olup olamadığı nasıl öğrenebilirim, bir internet siteniz veya irtibat numaranız var mı? Son olarak havada ne kadar süre kaldığımız ve ücretlendirme hakkında bilgi verebilir misin...

Şimdiden teşekkürler.

Profiimde ulaşabileceğiniz bilgiler mevcuttur.Mesela msn adresim, eklerseniz oradan görüşebiliriz hemde burasını gereksiz yere meşgul etmemiş oluruz.Web sitemiz şu anda yapım aşamasında olduğu için faal değildir fakat Facebookda Berussa Tandem Paragliding adında bir gurubum var,yaptığımız uçuşlarla ilgili görüntüleri genelde oraya atarız

Forum 6

Forum 7

Forum 8

Forum 9

Forum 10

mélQdrama' Alıntı:
Bayramdan sonra okul başlayınca bir gün (Cuma-Cumartesi) bu zevki tatmak için gelmek isterim. Hem Bursa da yakın. Oraya gelmeden önce etkinliğin olup olamadığı nasıl öğrenebilirim, bir internet siteniz veya irtibat numaranız var mı? Son olarak havada ne kadar süre kaldığımız ve ücretlendirme hakkında bilgi verebilir misin...

Şimdiden teşekkürler.

Bayramdan sonraki hafta sonu hatta bayramda da olabilir.Eğitim alan öğrencim ve istanbulda yaşayan 2 tane yamaçparaşütü pilotu arkadaşım Bursaya uçmak için gelecekler.sizde bu gelecek olan ekibe katılmayı düşünürseniz sizinle irtibata geçmelerini sağlayabilirim.Hatta hafta sonu ctsi pazar olacak şekilde kamplı gelmek isteyecek olanlara da konaklama konusnda bazı yardımlarım olabilir.Uçtuğumuz bölgede sadece yamaçparaşütü değil aynı zamanda dağcılık kampçılık,treakking,kaya tırmanışı,moto cross,dağ bisikleti gibi aktiviteler de yapılabilmektedir.Bayramdan sonraki hafta sonu yeni eğitim dönemimiz başlayacak,bayanlarında olduğu bir gurup eğitime başlıyor.Hafta sonları olmak kaydıyla yaklaşık 1,5 aylık bir eğitim dönemi geçirmeyi planlıyoruz.Bu sebebten dolayı pazar günleri eğitimde olacağımız için tandem uçuşlarımız olmayacak. bu geçireceğimiz 1,5 ay boyunca sadece cumartesi ve hafta içleri tandem uçuşu yapacağız

Merhabalar!
Yamaçparaşütü Eğitimi Veriliyormuş Sanırım Biraz Bilgi Edinmek İstiyordum.
Birkaç soru yönelticem.
-Eğitim almadan önce kendimizi denemek için çift kişilik yani tandem uçuşu yapılıyor mu ve fiyatı nedir?
-Eğitim boyunca toplam uçuş hakkımız kaçtır?
-Eğitim yapacağımız tepeler kaç metreden başlıyor?
-Eğitim kaç aşamadan oluşuyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Saygılar!!

Profilimde ulaşabileceğiniz kişisel bilgilerim mevcuttur,burasını gereksiz yere meşgul etmemek için lütfen özel mesaj yoluyla görüşrüsek daha iyi olacağını düşünüyorum
Saygılarımla

BAŞLANGIÇ KURSLARI (THK TÜRK KUŞU)

16 yaşından gün almış, istekli ve sağlıklı her Türk vatandaşı, İnönü Hava Eğitim Merkezinde ücretsiz olarak açılan paraşüt başlangıç kurslarına katılabilir.
Paraşüt başlangıç kursu eğitimleri Türkkuşu Genel Müdürlüğü Paraşüt Okulunda görev yapan 32 deneyimli, tecrübeli paraşüt öğretmeni tarafından verilmektedir.

Paraşüt başlangıç kurslarımız ücretsiz olup kursa katılacak kursiyerlerin kurs süresince yemek ve yatak ihtiyaçları da ücretsiz olarak T.H.K tarafından karşılanır. Kurs bölgesine gidiş-dönüş yol ücretleri kursiyerlere aittir.

Paraşüt başlangıç kursları 5 gün sürelidir. İnönü Hava Eğitim Merkezine gelen kursiyerler spor kondisyon testine tabii tutulurlar. Testi başarıyla bitiren kursiyerlere 4 gün yer eğitiminde toplam 30 saat ders verilir. Bu eğitimler sonunda yapılan sözlü ve yazılı sınavda başarılı olanlara 5 nci gün bir atlayış yaptırılarak, paraşüt başlangıç sertifikası, atlayış kartı ve paraşüt başlangıç brövesi verilir.

İNÖNÜ’DE 5 GÜNÜNÜZ NASIL GEÇİYOR

İnönü Hava Eğitim Merkezine gelen kursiyerler, amatör paraşütçüler ve öğretmenleri tarafından bay ve bayan koğuşlarına yerleştirilirler.

Ertesi gün sabah erkenden tüm kursiyerlere spor kondisyon testi yapılır. Bu testte başarılı olan kursiyerler hemen derslere başlarlar.

Dersler teorik ve uygulamalı yer dersleridir. Dershane de veya açık alanda yapılır. Ders aralarında dinlenmeleri için 10’ar dakika zaman verilir, öğle vakti sırayla yemeğe giden kursiyerlerin öğleden sonra da dersleri devam eder. Akşam yemeğinden sonra yat saatine kadar serbest zamanda öğrenci gazinosunda tüm kursiyerler bir yandan paraşütçülükle ilgili CD seyredip, günün yorgunluğunu atarken bir yandan da birbirlerini tanıma fırsatı bulurlar.

4 gün böyle geçer ve 4 cü günün sonunda yapılan sözlü ve yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler, 5 nci günün sabahı gün doğar doğmaz atlayışlarına başlarlar. Böylece belki de hayatlarında ilk kez bir uçağa binen kursiyerler, bu da yetmiyormuş gibi bir de kendilerini boşluğa bırakıp, dünyanın en güzel, en cesaretli işini yapmış olurlar.

Kursiyerler, yapılan sertifika töreninden sonra zoru başarmış olmanın verdiği mutlulukla ve tekrar görüşmek ümidiyle kamptan uğurlanırlar.

Eğitimlerimizi yapacağımız yer olan İnönü yaz aylarında gündüzleri çok sıcak olur. Yer dersleri de genellikle açık alanda yapıldığı için kursiyerlerin yanlarında yedek tişörtler, eşofman ve şapka; akşamları da soğuk olduğu için mont getirmeleri uygun olacaktır.

Başlangıç sertifikası alan kursiyerler atlayışlarını geliştirmek için bir sonraki yıl tekamül kursu için başvuruda bulunabilirler.

11

Keşke İstanbul'da da serbest paraşütçülük eğitimi verilseydi. Yıllardır yapmak istiyorum. Neyse. Yıllık izinler belli olsun. Belki bu sene nasip olur. :S

Yıllardır İstanbulda yaşamanın ve birçok şeye kolaylıkla ulaşabiliyor olmanın avantajını şimdi daha iyi anladım.
Paraşütle atlamak istiyorum ama istanbulda yok :D
birşeyde olmasın, ohhh be
Nerdeyse oraya gideriz artık

merhabalar.
ben de bursadayım ve egitim alabilecegim bi yer arıyorum.bilgilendirmeniz mümkün mü

Ben bu yaz için THK serbest paraşüt eğitimine başvurdum,büyük bir heyecanla bekliyorum. Ancak kafamı kurcalayan bir şey var. Bu bahsettiğimiz spor kondüsyon testi hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? Ne kadar bir kondüsyondan bahsediyoruz??

umidesra' Alıntı:
Mrb ben de yamaç paraşütü egitimi alamak istiyorum istanbul anadolu yakasında bunun için ne oneririsiniz mumkunse sehır dısına cıkmak istemıyorum
İkarus yada Kutsal Zafer Şahin "http://www.pusuladogasporlari.com/yamacparasutu.htm" ben Yamaç Paraşütü eğitimini Kutsal hocamızdan alıyorum... Halen daha eğitimim sürüyor...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri