Panelvan Kasası Izolasyonu ve Kondensasyon Üzerine

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EvliyaCelebi2 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,313
Ynt: Panelvan Kasası Izolasyonu Ve Kondensasyon Üzerine

Türkiyenin şartları birçok konuda değişik olabilir ama sırf Atilla'nın yazdığı sebepten dolayı, ciddi karavan endüstrisi olan hiçbir ülkede "kaza sonrası uygun tamir faktörü"ne göre izolasyon maddesi seçimi olmuyor. Üstelik çıkış noktası olarak bu ülkelerde tamir ücretlerinin göreceli olsada uygun olduğunu düşünmek gerçekçi değil.

İsterseniz somut ve analitik olarak kaza sonrasını düşünelim;
Eğer darbe birkaç cm. lik çökme yaratmış ise macunla kaportanın tamiri mümkün olmalı.
Daha büyük hasarlarda ise, içersinin
a) sağlam kaldığı durumlar için , Atilla haklı olabilir, (belki aracın altı ve üstü hariç ?)
b) fakat genelde içersininde yenilenmeye ihtiyaç göstermesi halinde, izolasyon maddeniz ne olursa olsun detaya girmiyeyim ama bildiğiniz üzere malesef yapılacaklar hep ayni.
Yani, çeşitli izolasyon maddelerine bağlı olarak değişen hiç birşey yok !

Bence izolasyon birincil olarak, kendine özgü kriterlere göre seçilmeli.

Not.
Hatta bu başlığı açtığım ve olur olmaz çok kelam ettiğim halde, toplam 11 aylık aktif deneyim sonrası ciddi olarak söylüyorum; benim gibi yaz karavancısı için, izolasyon toptan seçilmeyebilir (olmayabilir) de.
İzolasyonu olup teorik yaklaşımlar yerine, benimki gibi, gerçekten hiçbir Izolasyonu olmayıp, pratikte aksi tecrübesi olan her yaz karavancısının öğretisine ise seve seve açığım. Üstelik aracım beyaz değil, oldukça koyu renkli ! Çözümü sonradan da kolay tek sorunlu nokta, sadece yatağı tavana 60-70 cm. gibi çok yakın sayısı az araçlarda, öğlen uykusunda, solar panellerin altına gelmeyen sirkülasyonu yetersiz yalnızca birkaç metre karelik alanlar oluyor.
Sayın Evliyaçelebi2, İzolasyon konusundaki yazılanları defalarca okudum. Sizin yaklaşımınız - izolasyon olmaması- ilginç geldi. Bu konuda daha detaylı bilgi alabilmek amacı ile size nasıl ulaşabilirim. Benim telim 0533 2172088. Saygılar,

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR