Palet Numarası Hakkında Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tolga00 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,451

tolga00

Yeni Üye
Arkadaşlar internet üzerinde cressi rondinella yada pluma set almayı düşünüyorum ama içindeki paletin ayak numarası ayakkabı numarasıyla aynımıdır yoksa esneme payından dolayı 1-2 numara küçükmü almalıyım ?? ayakkabı numaram 45-46... birde serbest dalış yapıyorum 5-10 metre kadar...

birde bu seti kullanan var ise yorumları bekliyorum...şimdiden teşekkürler..

Etiketler

Ynt: Palet Numarası Hakkında Tavsiyeleriniz

Tolga bey;

Eğer paleti sadece yazın ve çıplak ayakla giyecekseniz ayak numaranız ne ise onu alabilirsiniz. (Denemek daha garantilidir)
Şayet siz bu paleti değişik mevsimlerde kullanacaksanız, ayağınıza neopren çoraplar giymek zorundasınız. Ayağınızın üşümemesi için.
3 mm / 5 mm gibi farklı kalınlıklarda çoraplar satılmakta, çorabın kalınlığı sizin ayak numaranızı büyüteceği için çorap kalınlığı bile palet numaranızı etkileyecektir.

Seçim kriterlerinize göre palet tercih ederseniz daha sağlıklı bir sonuca ulaşırsınız.

Selamlar

Ömer Oğuz

yorumlar için çok teşekkürler,paleti sadece yazın çıplak ayakla giyicem.Kapalı palet olucak.Aslında bende deneyerek almak isterim ama istanbul gibi bi yerde otursam deneme şansım olurda internetten cressi seti hoşuma gitti zaten sadece yazları kullanıcam.Ayak numaram varken sitede sipariş veriyim en iyisi zaten ayağım taraklı 45-46 tam olur diye düşünüyorum.

Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim...

denemeden almayı tavsiye etmem tabi ayağın şekli de önemli çünkü aynı numara olsa bile. ama imkanınız olmadığından kendi ayak numaranızı almanızı öneririm.
bi arkadasıma aynı ayakkabı numarasında olan bi cressi palet almıştık. böyle maske ve snorkelle set olarak satılan modelden. adını çıkaramadım şu an.

boop' Alıntı:
denemeden almayı tavsiye etmem tabi ayağın şekli de önemli çünkü aynı numara olsa bile. ama imkanınız olmadığından kendi ayak numaranızı almanızı öneririm.
bi arkadasıma aynı ayakkabı numarasında olan bi cressi palet almıştık. böyle maske ve snorkelle set olarak satılan modelden. adını çıkaramadım şu an.

yorum için teşekkürler...Ayağım taraklı normalde 45 giyiyorum ama 46 tam olur dar kalıplı ayakkabılarda 46 oluyor...Birde arkadaşınıza aldığınız set pluma yada rondinella herhalde hangisinden aldınız birde kullanımı rahatmı bilgi verirseniz çok iyi olur

Cressi büyük marketlere bu ürünleri takım halinde paket fiyattan veriyor, inceleme şansım olmuştu. Yapacağınız iş için çok uygun, fiyat ve kalite denklemine sahip.
Tavsiye olarak sorarsanız ayak numaranıza göre sipariş verin, paletleri ayak numaranızdan büyük alırsanız boşluk ayağınızı yara yapar ve mantar oluşumuna kadar gider.
Bulunduğunuz yerde varsa büyük yapı marketleri bir araştırın ben Bauhaus'ta görmüştüm.

tolga00' Alıntı:
yorum için teşekkürler...Ayağım taraklı normalde 45 giyiyorum ama 46 tam olur dar kalıplı ayakkabılarda 46 oluyor...Birde arkadaşınıza aldığınız set pluma yada rondinella herhalde hangisinden aldınız birde kullanımı rahatmı bilgi verirseniz çok iyi olur

Plumaymış. Onun da ayağı taraklı olduğu için tam numarası oldu.
Benim ayağım ince olduğu için kendi numaramı denedim bol geldi, bi küçügü de sıktı. Ayağıma göre bişey bulamadım yani.

O sadece snorkeling yapıyor, gecen yaz aldık şimdilik bi sorun yaşamadı memnun pluma setten.
Ama sadece serbest dalış yapıyorsanız onun için özel paletler var, bir de onlara bakın isterseniz.

freediver2009' Alıntı:
Cressi büyük marketlere bu ürünleri takım halinde paket fiyattan veriyor, inceleme şansım olmuştu. Yapacağınız iş için çok uygun, fiyat ve kalite denklemine sahip.
Tavsiye olarak sorarsanız ayak numaranıza göre sipariş verin, paletleri ayak numaranızdan büyük alırsanız boşluk ayağınızı yara yapar ve mantar oluşumuna kadar gider.
Bulunduğunuz yerde varsa büyük yapı marketleri bir araştırın ben Bauhaus'ta görmüştüm.

aslında ben set olarak almayı düşünüyordum ama aslında aldığım zaman uzun yıllar götürsün istiyorum o yüzden toplama set düşündüm cressi focus maske cressi delta 2 şnorkel falan ama acaba bana fazlamı kaçar onu düşündüm şimdi ben böyle aşırı derin olmayan yerlerde yani boyumun 2-3 katı falan , denizde çok vakit geçiren biriyim o yüzden bu söylediğim focus maske ile delta 2 şnorkeli alsam uzun zaman kulllanabilirmiyim acaba ??? yoksa cressinin hazır setleri bana dahamı uygun olur

Tolga bey, bu konuda inanın sınır hiç yok. Bu yüzden kafanızdan geçenlerin cevabını bulacağınız yer www.zipkinci.com
Burada sormak istediğiniz soru olarak aklınıza gelemeyecek şeyleri bile rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatta ikinci el daha üst seviyeler için malzemeleri çok daha uygun fiyata bulma şansınız da var.

freediver2009' Alıntı:
Tolga bey, bu konuda inanın sınır hiç yok. Bu yüzden kafanızdan geçenlerin cevabını bulacağınız yer www.zipkinci.com
Burada sormak istediğiniz soru olarak aklınıza gelemeyecek şeyleri bile rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatta ikinci el daha üst seviyeler için malzemeleri çok daha uygun fiyata bulma şansınız da var.

Yorumlarınız için çok teşekkürler zamanınızı ayırıpta yazdığınız için,şimdiden bile birçok soruma cevap buldum en iyisi kendimi bütçeme göre ayarlayıp bana en uygun olanını almak olucaktır...

yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkürler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR