Pajero Pinin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan caveman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,698

Etiketler
Ynt: Pajero Pinin

merhaba abilerim.. birkaç aydır pinini araştırıyorum.. burdaki değerli yorumlarınızı da okudum.. kullanıcılara ve aracı kullanıp satanlara da ulaştım.. hatta aracın 2.0 full modelini de görüp inceledim. vede bu aracı çok sevdim.. çok kötü yorumlar ve sıkıntılarla karşılaşmadım.. en bildik problemi gaz kelebeği, onuda yurt dışından uygun getirme yolları araştırıyorum.. allah nasib ederse çok yakında 2001 2.0 otomatik(arazi manuel) pininime kavuşmayı bekliyorum.aracı aldığım zaman yine paylaşırım düşüncelerimi.. bu arada İLFER OTO İlyas Bey in tel cevap vermiyor..yardımcı olursanız sevinirim.. saygılarımla.. Bülent Bekar_Rize-Çamlıhemşin

Bu numaraları denediniz mi?
http://www.ilfer.com.tr/iletisim2.htm

Merhaba.. Pinin ime nihayet kavuştum 2001 model 5 kapı otomatik orjinal 84000 km çok temiz.. şu ana kadar bir olumsuzluk yok.. karma kullanımda 10 lt benzini geçmiyor.. çok zevkli ve güven verici.. ilerleyen zamanlarda edindiğim tecrubeleri paylaşacağım.. PİNİN 55 Abimin iletişim bilgilerine ihtiyacım var.. saygılarımla.. Bülent Bekar.

sayın tulumcu öncelikle aracınız hayırlı ugurlu olsun. güle güle binin inş. aracın resimlerini ve genel olarak diğer değerlendirmelerri yazabilir misinz? Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? araç asfaltta nasıl arazide nasıl. vs vs gibi tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.

Bide bundan önce arazi aracı kullandıysanız kıyaslama yapabilir misiniz?

Tekrar hayırlı ugurlu olsun.

Sayın Teginalp çok teşekkür ederim..Aracın resimlerini en yakın zamanda paylaşacağım..değerlendirme konusunda bilgi vermem henuz erken olur ama ilk olarak şunu söyleyebilirim iç kabin malzeme kalitesi birinci sınıf diyebilirim (2001 teknolojisine göre), yürüyen aksam sağlam ve kaliteli, arazici bir ruh taşıdığını hissettiriyor..yaklaşma ve uzaklaşma açısı çok iyi fakat karın açısı promlem olabilir..sert ve arazici amortisor yapısını hissettiriyor asfaltta.. fakat çok rahatsız etmedi beni..ebatı küçük gibi görünsede iç hacmi yeterli bence.. 10 yaşında yaşlı bir araba ve eskimiş teknoloji izlenimi kesinlikle yaratmıyor..arazi sistemi tartışılmaz şekilde emsallerinden çok üstün..avrupada üretimi devam eden bu aracı TEMSA nın ithal etmeye devam etmemesi büyük kayıp.. Önceki aracım 1.8 freelander idi.. freelander ebat olarak daha büyük içi daha ferah, asfaltta nerde ise otomobil kadar konforlu ve güvenli, arazide yolun gittiği stabilize olan heryere gidebilen, hafif kar ve buzda TC sistem sayesinde başarılı fakattt....: low renge yani gerçek arazi şanzımanı olmadığı için sınırları belli olan ve asla zorlanmaması gereken bir araçtı.. ve yeri geldiği ve ihtiyacınız olduğu zaman bu özelliğin olmaması çok can sıkıcı olabiliyordu.. Şuan için Allaha şükür PİNİN imden çok memnunum..Deneyimlerimi yine paylaşacağım.. selemlar..

PİNİN

PAJERO PNN 250

PAJERO PNN 253

PAJERO PNN 259

PAJERO PNN 258

Pinin vites  4x4 016

Bülent bey aracınız hayırlı olsun bizim grupta arkadaşımızın senin aracın aynısından var standart araç dağ tepe gezmediği yer kalmadı motor kaputunu açtığını görmedim en zor tabiri caizse berbat yollara bizimle girdi çıktı sorun yaşamadı diğer araçlardan daha rahat hareket ediyor araçların çoğu birşeyleri bozuyor PİNİN'de sıkıntı yok anlayacağın tekrar hayırlı olsun

Bülent bey aracınız gerçekten çok güzel inşallah sorunsuz bir şekilde uzun bir zaman kullanmak nasip olur.Bir ara sizden telefonla bilgi alarak bu araçtan almak istemiştim ama ön yargılarımı malesef yenemedim (özelliklede gaz kelebeği sorunu) ama hep gönlümde olan bir araç.
Ayrıca bu akşam trt de tulumcu programında sizi izledim inanın çokta keyif aldım.Geleneklerinizi yaşatmada ki azminiz için sizi gerçekten tebrik etmek isterim.yolunuz açık olsun.

Cemal Bey çok teşekkür ederim..evet özel ve güzel bir araba.. Allah sizinde gönlünüzdeki aslanı nasib etsin inşallah.. evet bu akşam TULUMCU Belgeseli vardı TRT de.. Geleneklerimi ve kültürümü yaşatmak için elimden geleni yapıyorum.. Dilerim ki Anadolunun birbirinden renkli kültürlerini Genç kuşak arkadaşlarım yaşatma gayreti gösterirler..Yoksa popilist yaşamlar ve yaklaşımlar manevi bütün değerlerimizi yok edecekler.. ilginize teşekkür ederim.. selamlar..

Aracınızı inşallah çok uzun süreler bu şekilde sorunsuz kullanırsınız.

Bende epeydir Pajero takibindeydim. Aracımı (Lada Niva) dün satınca hemen araştırmalara hız verdim. Uzun zamandır kolladığım Pinin 2.0 GDİ tek kapı bir araç için opsiyon aldım ufak bir kaparo da yolladım. Engeç salı günü gidip aracı görecek ve sorun yoksa alacağım veya vaz geçeceğim. Ancak kafam epeycene karışık. Buna sebepte Pinin için aleyhte yazılmış bazı hususlar.

İnternette çok miktarda Pajero var ancak benim bütçeme uygun olanlar (25.000 +-) genellikle 20 yaş civarı araçlar. Onların motorlarının müdahale görmüş olmaları ihtimali ürkütüyor. Ancak Pininlerin yaşları çok daha genç ve fiyatlarıda 2.5 ve 2.6 Pajerolar civarı veya daha aşağıda. Neticede sizinde övgülerinizi okudukça Pinin almakla hata etmeyeceğimi ummaktayım.

Sizden Pininizin ön tamponunun yerden yüksekliğini öğrenmek istiyorum. Bu mesafe Nivada sanırım 22 cm idi ve köydeki evimizin önündeki park yerime girerken mevcut kanal sebebiyle sürtme sorunu hiç yaşamadım ancak sanki Pininlerde bu mesafe az. O takdirde bu aracı alma imkanım olmayacaktır. Size zahmet bir ölçüpte buraya yazarmısınız. (Ön tamponun sağ veya sol ucunun alt yüzüyle zemin arasındaki mesafe).

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri