Pajero Pinin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan caveman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,713

caveman

Yeni Üye
Doğada gezmeyi seven herkese selam,

Aranıza yeni katıldım ve ilk off-road aracımı almak üzereyim. Şehirde de rahat kullanılabilecek ufak tefek bir araç aradığım için pajero pinin'le ciddi şekilde ilgileniyorum. Bu araçla ilgili burada sormak istediğim sorular bazı arkadaşların daha önce sorduklarının tekrarı olacaksa özür dilerim. Ama ben genel bilgi ve yardım isteği yerine özel soruları maddelere ayırıp özellikle pinin sahiplerine yöneltmek istiyorum.

1) Belli ki araçla ilgili en ciddi sıkıntı yedek parça. Bulunması gerçekten çok mu zor? Ben İstanbul'da yaşıyorum ve arazi araçları üzerine uzmanlaşmış buradaki bazı oto tamircilerde bulunabileceğini duydum. Bu kolay mı? Ayrıca Anadolu'da yaşayacağımız bir arızayı gidermek çok mu zor olur?

2) Arazi modifikasyonlarının benzerlerine göre zor olduğu söyleniyor. Ne kalınlıkta lastik takabilirim, ayrıca vinç takılabilir mi?

3)Yabancı bir web sitesinde 4L konumunda vites oranının fazla yüksek olduğunu, yani bir arazi şanzımanından beklenen çekişi sağlamadığını okudum. Bu sorunu yaşayanınız var mı?

4) Elden çıkarmak söylendiği kadar zor mu?

Herkese teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Pajero Pinin

konu pajero ise size nacizane tavsiyem neçmi usta ile görüşmenizdir 0212 270 75 85 numarası yoksa suat usta ilede görüşebilirsiniz

merhaba bende pajero kullanıcısıyım 2005 mod 3.2 did bende pajero alırken kafanda çok soru işaretleri vardı pajero pinin lere lpg takılamıyor onun haricinde güzel araçlar parça servisten başka bulamıyorsunuz ama normal pajero parçaları bulunabiliyor parça pahalı ama uzun ömürlü

merhaba birde pajero pinini ilfer oto ilyas beye sorun derim 02163533637 yarışlar için pajero hazırlıyor konuya hakim yardımı olacagını düşünüyorum iyi akşamlar

inan motor sporları neçmi inan verdiğim telefon yedek parcada temin edebilirsiniz :smiley:) kendisi zaten yarışcıdır aynı zamanda

elden çıkarmak sanıldığı kadar zor değil.
her aracın bi meraklı, bi alıcı kitlesi vardır.
şayet araç temizse kolayca elden çıkarılabilir.
mitsubishinin ikinci elde müşteri gözündeki puanı o kadar düşük değil.

unal' Alıntı:
inan motor sporları neçmi inan verdiğim telefon yedek parcada temin edebilirsiniz :smiley:) kendisi zaten yarışcıdır aynı zamanda

Kızımın yeni aldığı 2001 Pajero Pinin aracın sorunları için Suat İnan ile telefonla görüştüm. İzmirde oluşum nedeniyle ancak telefonla yönlendirildim ama verdiği bilgiler ile sorunları büyük ölçüde çözdük. Hem kendisine hem de bilgilendirme için Ünal arkadaşımıza teşekkür ediyorum.

pinin lere tüp takılmıyor diye yazılıyor ama bazı ilanlarda tüpleri görüyorum.acaba araziye uygunlukları nedir .bu konuda bilgilsi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirz.

freegraf' Alıntı:
pinin lere tüp takılmıyor diye yazılıyor ama bazı ilanlarda tüpleri görüyorum.acaba araziye uygunlukları nedir .bu konuda bilgilsi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirz.

Pininler 1.8 ve 2.0 GDI motorludur. GDI motorlara bildiğimiz sıradan LPG dönüşüm sistemleri takılmaz; takılırsa kısa sürede benzin enjektörleri yanar ve masrafı ağır olur.

Bu araçlara ROMANO markasının özel ürünü takılabiliyor. Aracın ECU noları İtalya'ya gönderiliyor, oradan özel yazılım bekleniyor, ancak ondan sonra dönüşüm yapılabiliyor. Bu sistem hem benzin hem de LPG tükettiğindden, tasarrufu %20 mertebesinde olabiliyor. Ayrıca Kitin bedeli de stamdart kitlerden pahalı.

VW FSI motorlar için de yukarıda bahsettiğim durum geçerlidir.

Ben de şehir içinde kullandığım 2.0 lt GDI Pinin var. Bu araçsakin kullanıldığında, çok ağır trafikte 9.0 lt benzin tüketiyor. Bu miktar 1.6 Vitaradan az.

Pinin de 4x2, 4x4 veseçeneği ve arazi şanzımanı var. LR lerde olduğu gibi merkezi de kilitleyebiliyorsunuz. Benim aracımda standart olarak arkada kaydırmalı kilit de var.

Ancak İlfer Oto'ya soracak olursanız, size arazide pajero pinin yerine pajero önerecektir.

güven bey çok teşekür ederim.Size şöyle acıklayayım yaklaşık 2 yıla yakın 4 cekerlere bakıyorum.ağır offroad düşünmüyorum(en azından şimdilik).365 günün taş catlasa 30 \40 günü yabanda gecer.ki okadar da değil.hal böyle olunca konfor ve şehir kullanımınıda mecburen en önde tutmak gerek.Bu hal içinde ya vitara yada onun muadili vsl ere baktım ama pajero bana daha yakın geliyor .ikisinide kullanmadım.teknolojilerine bakıyorum.şimdilik pinin ağırlıkta vakit buldukca yakından ilgilenmek için niyetliyim.Fazla uzatmayayım.1.8 ile 2.0 arasındaki farkı ile manuel ve otomatik arasındaki farkıda bana izah ederseniz hem ben hemde form daki ilgili arkadaşlara yol göstermiş olursunuz.şimdilik sorularım bu kadar ilerledikce sizin görüş ve düşünceleriniz benim için çok önemli olacaktır.Hemde sizin otogaz konusundada ehil olmanız artıdan da artı.şimdilik corsa tüplü kullanıyorum.adım mehmet teşekurle ayrılıp iyi çalışmalar dilerim.

Bence Pinin'in Vitara'ya avantajları;

- Çok saha sağlam,
- Benzinde yakıt tüketimi gücüne göre daha düşük,
- Daha konforlu,
- Tasarımı daha zevkli,
- Daha sessiz,

Dezavantajları,

- Parçası zor bulunur,
- Parçası pahalıdır,
- Modifikasyonu daha zor. İlfer Oto ile görüşmek lazım, modifikasyon şekillerini bile araştırmadım doğru dürüst.
- Dezavantajları nedeniyle elden çıkarmak dahazor olabilir.
- LPG dönüşümü yapılamıyor.

Arazide kullanma şekil ve ağırlığınıza göre değerlendirmelisiniz.
- Arazi oranı fazlaysa, ya da sertçe dolaşacaksanız kesinlikle Vitara; çünkü parçası zor bulunan ve pahalı olan araçla off road olmaz.
- Arazide nadir olurum ve çıktığımda hafif geziler yaparım derseniz bence pinin; Mitsubishi varken Suzuki'ye binilmez.

1.8 ile 2.0 arasında güç dışında ne fark olduğunu tam olarak bilemiyorum. Ancak arazide bu kadar yakın seçeneklerden büyüğü tercih edilmeli diye düşünürüm. 1.8 GDI motoru tavsiye etmeyenler olmuştu.

LPG konusunda her zaman yardımcı olmaya çalışırım. Dilediğinizde gelip çayımı içerseniz sevinirim.

Selamlar.

ilginize teşekürler bilgileriniz bana çok katkıda bulundu.nasip olursaa uğrarım.. çayınıza bereket.iyi müşteriler ve dostluklar dilerim.

Mehmet bey slm. Size burada da rastladım :smiley: Güven bey her konuda yardımcı olur.
sizde aynı benim durumumdasınız.
Dediğim gibi aslında kısa 93 pajero istiyoruz. Ancak aynı zamanda şehir içerisinde aile vs ile de kullanılacağını düşünerek çok da eski bir araba almak istemiyoruz. ve birazda ekonomik olmalı diyoruz. Ancaaaaak pajero dan da vazgeçemiyoruz. Bizim yaptığımız off road off road sayılmaz ve pinin bizi her halükarda idare eder..
Şimdi yine suzukilere bakıyorum.. Ama dedimya tam almayı düşünürken hep pajero aklıma geliyor. Keşke Türkiye distribütörü biraz düzgün olsada parça sıkıntısı yaşatmasa. Bunun gibi güzelim arabaları alırken bizde böyle kılı kırk yarmasak.

Dedimya bizlerin 2 araba birden alma şansı yok. ve hem şehir içi hemde arazide göğsümüzü gere gere dolaşacağımız bir arabamız olsun istiyoruz.
Hayırlısı olsun diyorum. Ve halen hem bu siteyi hemde sahibinden.com u düzenli ve de sürekli ve de sık sık ziyaret ederek bekliyorum.

Umarım benim gibi bekleyen arkadaşlarda mutlu sona ulaşırlar.

Sn.ishak bey 3 aşağı 5 yukarı aynı haldeyiz.2 arac israf fazla araziye cıkmıyorum daha öncede belirtmiştim 365 günün kac günü nü arazide kac gününü şehirde geciriyoruz hesabını yaparsak aslıda sorunun cevabı kendiliğinden ortaya cıkar.Bu mesele keçiboynuzu meselesi gibi olmasın bir damla bal için koca ağacı boşuna kemirmenin manası yok.Benim de gönlüm pajerodan yana ama piyasa şartlarına bakınca vitara daha makul bence.hem modifiye hem parca hem 2.el vs.vs.vallah hocam ben artık kafaya koydum sokak sokak dolaşacam her şehirdeki arkadaşlara haber verecem.buna göre bakalım ne cıkacak.nasip diyelim .hal böyle.selamlar.

merhaba 2000 model pinin 1.8 gdi yardıma itiyacım var arabamda aşirı sübab sesi var ayar yapılıyormu birde arka defransiyelde otme var tavsiye edilecek kimseler varmıdır acaba... yardım pls

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR