Pajero 3.2DiD hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan monte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,884

monte

Kamp I
Pajero 3.2 DiD hakkında çok fazla kaynak ve yorum bulamıyorum.Kullanıcıları, ustaları bu araç için ne derler?
Kullanımı, konforu, parça fiyatları, arazideki performansı, olağan bakım masrafları, artıları eksileri, varsa kronik sorunları nelerdir? Bir de mesela G.Cherokee CRD, Disco Td5 veya TDV6, Prado D4D ile karşılaştırsak ne yönde tavsiye edilir? Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Pajero 3.2DiD hakkında

Çok uzun yazamayacağım ama emin olun o yazdığınız araçların tümünden sağlam ve arazi kabiliyeti yüksektir 3.2 DID Pajero'nun.

Hard off road yapar yapmasına hatta ön ve arka diffler yukarıda olduğu için kanallara takılma sorunu vs. de olmaz fakat maliyet mevzuundan dolayı bu şekilde fazla kullanan yok.

Bakım masrafları yetkili serviste uygundur. (En azından 2.0 DID Outlander'dan baya bi uygun.)

Kaskosuz binerde Allah korusun kaza yaparsan ocağın söner 1 tamponu bile dünya para. :smiley:

Siz aklınıza geleni sorun müsait oldukça cevap yazarız.

Saygılar ..

2010 ve oncekı modellerınde trıger zıncır gergısı ve emme manıfotu sebebıyle egr sorunu yasanıyordu. .Dusuk kmlerde bu sorun yasanırsa garantı kapsamında degısım yapılıyordu. 2011 modellerde bu sorunlar gıderılmıs ( Manıfolt degısımı ve gelıstırılmıs zıncır gergısı). Bu sorunlar dısında duzgun bakımlı arac kolay kolay sorun yaratmaz. Otomatık sanzımanı cok gaddardır. ( sanzıman yagı degısımı bıle yok ) Ancak cok agır kosullarda kullanılırsa 100 bın km degısmesı tavsıye edılıyor. Yere cok saglam basar.( arazıye sokmadım fakat kar ve buzda deneme ımkanım oldu ) Yakıt olarak sehır ıcın 12-13 lt cıvarı, uzun yol ( 90-100 km hızla ) olarak 8-9 cıvarı tuketım. 140-150 km hızlara cok rahat cıkar daha ust hızlarda zayıflar ( sanzımanın 6 otomatık olması daha ıyı olurdu ). Maksımum hız 180. ( 200 bg lık motorda ) Arka dıf elektrıklı % 100 kılıt. Kaskosuz bınılmez. :smiley: Euro enkapta 4 yıldız almıstır. Outlander 2.0 mt ve pajero yu kıyasladıgımda frenlemesı outlandera gore daha zayıf. Hareket halınde 4x2 den 4x4 gecebılırsınız. Genel anlamda saglam bır yapıya sahıptır ve tavsıye ederım. ( 400 bın km de bakım dısında anahtar degısmemıs araclar var. )
Verdıgınız dıger marka modeller hakkında bılgım olmadıgı ıcın kıyaslama yapamam.

Oldukça başarılı bir araç küçük uygulamalarla ciddi sonuçlar alınabiliyor. Düz yolda 190 km yaptım sert arazi koşullarında da keyif verici. Yükseltmek sıkıntılı, ofsetli jant kullamamazsın, sert mt lastik için bazı şeyleri feda etmen gerekir zaten buna da pek ihtiyaç duyurmuyor.

pajero-did-off-road-03.jpg

poyraz-teknik' Alıntı:
Oldukça başarılı bir araç küçük uygulamalarla ciddi sonuçlar alınabiliyor. Düz yolda 190 km yaptım sert arazi koşullarında da keyif verici. Yükseltmek sıkıntılı, ofsetli jant kullamamazsın, sert mt lastik için bazı şeyleri feda etmen gerekir zaten buna da pek ihtiyaç duyurmuyor.

Offsetli jant neden kullanılamıyor? Bulunamadığı için mi? Flanş kullanımında sorun olmaz herhalde?

Sert MT lastikler nelerden feda etmemiz gerekiyor? Yani marka modele özel olarak? Yoksa bütün marka modellerde olduğu gibi sert, sesli ve komforun düşmesinden mi bashediyorsunuz?

Teşekkürler Gürkan

selamualeyküm .
2008 Pajero 3.2 sahibiyim. Uzunca nasıl anlatılır bilemem ama, sormak istediğiniz soruları cevaplamaya çalışırım. Bu aracı almamda bu sitenin çok katkısı oldu. Ben de teşekkür etmek isterim.

Merhabalar,
5 sene LC Prado 4.0 kullandıktan sonra hem model yılı yenilemek hem de denk gelirse farklı bir araç kullanırım derken gözüme 2011 3.2 did takıldı. Malum sitede 1 tane var. Vx100 ya da LC 150kasa bakarken aradaki fiyat farkı başka larına da bak dedi. Ailecek overland ve uzun yol için düşünüyorum.

Bu aracı kullananlara sorularım
2011 modelde kronik bir sorun var mı?
Artı ve eksileri nelerdir ?
Bakım ve diğer işletme maliyeti neler çıkar (süprizler var mı?)
El değiştirmesi biraz sıkıntılı mı?
Piyasa değerleri ,normal fiyatları nedir?

Aklımdaki alternatif marka modeller
1- 2005 LC vx100 benzin
2- 2010-11 LC 150 3.0
3- 2006-7 LC vx100 4.2
4- 2010-11 LR SDV6 HSE

Bunlardan satmak isteyen varsa ayrıca konuşmak isterim.

Teşekkürler

tam bes yil once dun aldim.. her gecen gun artan tutkuyla biniyorum.. arac nasildir diye soranlara sosyal medyada defalarca soyledigim gibi; pajero varken baska model marka tip karoser motor..vsvs tekerlekli ne varsa unutursunuz
overlanding ve kesif icin (daha once okumadiysaniz) linke de goz atabilirsiniz

selamualeyküm .
2008 Pajero 3.2 sahibiyim. Uzunca nasıl anlatılır bilemem ama, sormak istediğiniz soruları cevaplamaya çalışırım. Bu aracı almamda bu sitenin çok katkısı oldu. Ben de teşekkür etmek isterim.
Mustafa bey merhaba 2007 model pajero düşünüyorum dikkat etmem gereken hususlar nedir veyahut ne gibi sorunlar çıkabiliyor ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR