pajero 3.2 did DPF dizel partikülfiltresi iptali ve chip tuning

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orhan19 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,534

orhan19

pajero 3.2
Yer
ANKARA
merhabalar yeni nesil dizel araçların birçoğunda bulunan ve çok pahalı bir sistemi olan dizel partikül filtresi çogunlukla Türkiyede kullanılan yakıt kalitesi ile alakalı olarak arıza veriyor ve deyişimi 3.000 -6.00 tl arasında bu filtre çeverci ama bizim yakıt kalitemize uygun deyil avrupa bunu zorunlu koşuyor bizde ise kamyonlar kara tren gibi emisyon pulları hikayeden veriliyor du filtre aracın çekişini düşürüyor egzoz çıkışını zorladıgı için yakıtını 1,5-2 lt arasında artırıyor bunun içindirki bu filtrenin benim aracında fazladan takıldıgını düşünüp iptaline karar kıldım ecu dan dpf fonksiyonu iptali ve chip tuning yapını için Ankarada bu işi yapan işinin ehli booseter firması erhan beyle anlaşıp aracımı bıraktım yapılacak iş 2-3 güünlük yazılım yenileme ve dpfnin boşaltılması aracı bugün yada yarın alacagın işlem yapılırken görseller alacaklar buraya eklerim bu işlemden sonraki degerlendirmelerimi paylaşırım BoostER Performance Bahçekapı Mah. 2502. Sok. No:6 Şaşmaz/ANKARA (Aras Kargo'nun olduğu sokak) Bahçekapı Mah. Şaşmaz Etimesgut Ankara Türkiye

Dpf

Dpf

Etiketler

Ynt: pajero 3.2 did DPF dizel partikülfiltresi iptali ve chip tuning

seyfi bey endişe etmenize gerek yok bu dpf sizin araçta yok bu dpf ve tuning çalışmasıyla ilgili gerekli bilgilendirmeyi uzunyol denemellerimden sonra yapacagım saygılar

merhaba 2007 model yeni kasa pajero aracıma yaklaşık 4 ay önce yaptırdıgım dpf iptali ve chiptunning uygulamasıyla ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum aracı 4 aydır kullanıyorum yalklaşık 40 ps artıştan sonra araç alt devirlerde mükemmel tepki veriyor tabiri caizse her kalkışta patı çekiyor hızlanma ve vites doldurmalarında hissedilir artış oldu çok keyifli ve güvenli olan aracım daha keyifli bir hal aldı yakıt sarfiyatında %10-15 arası düşme var kesinlikle abartı deyil dpf araçlara ektradan masraflar açıyor toplanan kurumu yakma işlemi ( rejenerayon ) artık yok 0/40 pahalı yag kullanımı artık yok ışık yanınca sönene kadar dolaşmak artık yok artık güç var tork var ekonomi var SAYGILAR ( dpf söküldü yerine bu boru takıldı ecudan dpf işlemi pasifleştirildi bukadar)

Fotoraf

Orhan Bey merhaba,

Bende de 2008 Pajero 3.2Did var. Sizin yaptığınız DPF iptalini düşünüyorum ama bazı arkadaşlar sonra Egzost Muayenesinden araç geçemez diye beni şüphede bıraktı. Siz hiç bu konuyu araştırdınız mı veya iptalden sonra TUV muayenesi yaptırdınız mı ?

Selamlar,
Sinan

merhaba tüv de bakılan katalitik konvektör dpf deyil zaten katalitik duruyor ayrı ayrılar 2011 modellerinde dpf yok ben iptal ettirdikten sonra tüvden sorusuz geçtim dpf yi söktürüp birkenara koyun yerine boru yaptırın dpfyi ne kestirin ne boşaltırın egzoz emisyonuna göre vergi söylentileri varya dönüşümü çok kolay olur ecudan iptaline gerek yok bir boruyla çözülüyor basınç öçen sensörleri kandırmak gerekiyor 10 cm lik bakır boruya bakıyor dpf yerine boru sensörleri birbirine bagla devam et .Ankaradaysanız ben size yardımcı olabilirim bu işi yapanlara birdünya para vermeye gerek yok iptalden sonra aracının çekişi sizi şasırtacak emin olun egzoz muaynesi demişşiniz araçta dpf yokken bile araç hiç duman atmıyorki taaki bacalı vapur gibi araçlar egzozdan geçiyor

orhan bey selamlar ,

bendeki pdf te sinyal vermeye basladi ve yakit sarfiyati bir hayliu fazla su anda ve bu nedenle oldugunu saniyorum ..

1 depoyla 400/450 km yapabiliyorum .. !!

acaba islem toplam ne kadara mal oldu bildirebilir misiniz ? sarfiyat degistimi , 100 km de kac ltre yakiyor araciniz ?

tesekkurler

aracı dpf arıza uyarısı veriyorsa kullanmanız çok sakıncalı yaga yakıt karıştırabiliyor dpf direk yanıyorsa sıkıntı yok yüksek devirlerde ışık sönene kadar dolaşın fasılalı yanıyorsa yandınız demek dpf rejenerasyon yapmıyor yada yapamıyor deyişim 6.000 tl dpf iptali 1500 tL Ankarada olsan maximum 500 tl şu anda yakıt verilerini ölçmüyorum ama yazın denedigimde depoda 100 km fark ettiğini gördüm.

Yanlışım varsa lütfen düzeltin bu sorun EGR filtre sorunu galiba 2004 yada 2005 yılına kadar olanlarda vardı yanılmıyorsam. Daha sonrakilerde sorun düzeltildi diye hatırlıyorum ama başka türlü de olabilir!??

egr felan deyil egr zaten filitre deyil valf tir dpf ise geliştirilmiş bir egzoz katalitik konvektör 2006 yılından sonra üretilen çoğu dizel araçta vardır

Ynt: Pajero 3.2 Did Dpf Dizel Partikülfiltresi İptali Ve Chip Tuning

Peki ilk mesajınızda bu sistemin ipali sonrası yazılım yenilendiğinden bahsettiniz. Bu servis problemi doğurmuyor mu?
Bu arada başka bir başlıkta benim önceki mesajımda yazmış olduğunuz EGR ile ilgili yazınızı da gördüm. Benim mesajımda belirttiğim gibi başka da olabilir demiştim gerçekten başkaymış. Bu kasa ile ilgili yorumlarınızı okuyacağım, nedenini tahmin edersiniz herhalde ;)
Kısmet bakalım :smiley:

orhan19' Alıntı:
merhabalar yeni nesil dizel araçların birçoğunda bulunan ve çok pahalı bir sistemi olan dizel partikül filtresi çogunlukla Türkiyede kullanılan yakıt kalitesi ile alakalı olarak arıza veriyor ve deyişimi 3.000 -6.00 tl arasında bu filtre çeverci ama bizim yakıt kalitemize uygun deyil avrupa bunu zorunlu koşuyor bizde ise kamyonlar kara tren gibi emisyon pulları hikayeden veriliyor du filtre aracın çekişini düşürüyor egzoz çıkışını zorladıgı için yakıtını 1,5-2 lt arasında artırıyor bunun içindirki bu filtrenin benim aracında fazladan takıldıgını düşünüp iptaline karar kıldım ecu dan dpf fonksiyonu iptali ve chip tuning yapını için Ankarada bu işi yapan işinin ehli booseter firması erhan beyle anlaşıp aracımı bıraktım yapılacak iş 2-3 güünlük yazılım yenileme ve dpfnin boşaltılması aracı bugün yada yarın alacagın işlem yapılırken görseller alacaklar buraya eklerim bu işlemden sonraki degerlendirmelerimi paylaşırım BoostER Performance Bahçekapı Mah. 2502. Sok. No:6 Şaşmaz/ANKARA (Aras Kargo'nun olduğu sokak) Bahçekapı Mah. Şaşmaz Etimesgut Ankara Türkiye

2005 MODEL PAJERO 3.2 DİD MONTERO var bende model itibariyle bende partikülfitresi iptal etmek istiyorum bende varmı yokmu bilmiyorum aslında yazınızda 2006 sonrası vardır diye yazmışınız baktıracağım merak ediyorum şu durumunuz ve bu iptalden doğan artı ve eksileri öğrenmek istiyorum değişen bir şey varmı bu arada muhakkak araç muayenesine girmişinizdir bir sorun oldumu öğrenmek istiyorum? inşallah bende yaptıklarımla aracımı paylaşacağım,,,,

orhan19' Alıntı:
merhaba tüv de bakılan katalitik konvektör dpf deyil zaten katalitik duruyor ayrı ayrılar 2011 modellerinde dpf yok ben iptal ettirdikten sonra tüvden sorusuz geçtim dpf yi söktürüp birkenara koyun yerine boru yaptırın dpfyi ne kestirin ne boşaltırın egzoz emisyonuna göre vergi söylentileri varya dönüşümü çok kolay olur ecudan iptaline gerek yok bir boruyla çözülüyor basınç öçen sensörleri kandırmak gerekiyor 10 cm lik bakır boruya bakıyor dpf yerine boru sensörleri birbirine bagla devam et .Ankaradaysanız ben size yardımcı olabilirim bu işi yapanlara birdünya para vermeye gerek yok iptalden sonra aracının çekişi sizi şasırtacak emin olun egzoz muaynesi demişşiniz araçta dpf yokken bile araç hiç duman atmıyorki taaki bacalı vapur gibi araçlar egzozdan geçiyor
orhan19' Alıntı:
merhaba 2007 model yeni kasa pajero aracıma yaklaşık 4 ay önce yaptırdıgım dpf iptali ve chiptunning uygulamasıyla ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum aracı 4 aydır kullanıyorum yalklaşık 40 ps artıştan sonra araç alt devirlerde mükemmel tepki veriyor tabiri caizse her kalkışta patı çekiyor hızlanma ve vites doldurmalarında hissedilir artış oldu çok keyifli ve güvenli olan aracım daha keyifli bir hal aldı yakıt sarfiyatında %10-15 arası düşme var kesinlikle abartı deyil dpf araçlara ektradan masraflar açıyor toplanan kurumu yakma işlemi ( rejenerayon ) artık yok 0/40 pahalı yag kullanımı artık yok ışık yanınca sönene kadar dolaşmak artık yok artık güç var tork var ekonomi var SAYGILAR ( dpf söküldü yerine bu boru takıldı ecudan dpf işlemi pasifleştirildi bukadar)
İhsan bey, Orhan bey sorduğunuz sorulara cevap vermiş zaten ;)

İyi günler, eğer grupta hala aktifseniz ve bu mesajımı görüyorsanız aradan geçen süre zarfında bu uygulamanın uzun süreli kullanımda aracınızda herhangi problem yaratıp yaratmadığını paylaşabilir misiniz?

Ayrıca Pajero hakkındaki görüşlerinizi servis, ustalar, yedek parça bulunması ve fiyatları bakımımdan da yazabilirseniz bizim gibi araç satın almayı düşünenlere çok faydası olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri