Özlü Sözler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gulendam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,139

gulendam

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Web
fleures.blogcu.com
Gerçekler ortadadır, inkar edilemez. Kötülük ona saldırabilir ve inkar onu alaya alabilir, fakat sonunda hep o kalır. Winston Churchill
Geleneksel aklın genellemeleri de olsa her şeyi sorgulayın...
Mutluluğa giden yol doğru anlayışları sonuç verecek doğru önerme ve varsayımlarla kaplanmıştır.
Sorunlarımızın nedeni için aynaya bakalım.Karşımızda bize bakan, üzerinde tam kontrol sahibi olduğumuz tek kişidir.
Doğru hareket yapmanın bedeli var, yanlış hareket yapmanın bedeli var ve evet hiç bir şey yapmamanın da bedeli var.
İstediklerimizi elde etmek için başkasının istediklerini vermek gerekir.
Çevrenizi problem üreticilerle değil problem çözücülerle çevreleyin..
değer, tutumla doğru orantılı olarak artar.

Her sabah Afrika da bir Aslan uyanır. Bilir ki, en hızlı koşan aslandan daha hızlı koşmalı, yoksa öldürülecek.
Her sabah Afrika da bir Aslan uyanır. Bilir ki en yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşmalı, yoksa açlıktan ölecek.
Aslan yada ceylan olmamız fark etmez. Güneş doğar doğmaz , koşmaya başlarsak iyi olacak...

Etiketler
Ynt: Özlü Sözler

Bazen bir tek söz insanı uyandırır. Kimi sözler var ki, tek başlarına bir kitap gibidirler. Hepsinin ortak özelliği, "düşünen" insanlar tarafından söylenmiş olması...
İşte böyle sözlerle, hep beraber "uyanmak" dileğiyle, uyuduğunun farkına varabilmiş herkese...
(Alıntıdır.)

*Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır. (Confucius)

*Ne söyleyeyim diye başta düşünmek, niçin söyledim diye sonunda pişman olmaktan iyidir!

*İnsanların mutlulukları yada mutsuzlukları,talihin olduğu kadar kendi karakterlerinin de eseridir.!! (La Rochefoucauld)

*Mal kaybeden, bir şey kaybetmiştir, onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. (Goethe)

*İyi ağaç kolay yetişmez;rüzgar ne denli güçlü eserse, ağaç da o denli sağlam olur. (J.Willard Marriot)

*Güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir. (Tolstoy)

*Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. (Newton)

*Para açlığı giderir, mutsuzluğu değil, yemek mideyi doyurur, ruhu değil. (B .Shaw)

*Büyük görünme, küçülürsün... (Said-i Nursi)

*Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir. (Latin Atasözü)

*Büyük adam olmaya lüzum yok, sadece adam olalım yeter. (Alfred Capus)

*İlk tutkusunda kadın aşığını sever; ondan sonrakilerde ise sevdiği hep aşktır. (Lord Byron)

*Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku! (F. Bacon)

*Söz kalpten çıkarsa kalbe kadar gider, dilden çıkarsa kulağı aşamaz. ARAP ATASOZU

*Hayat, yaşantı aramak değil, kendimizi aramaktır. C.PAVESE

*İnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz. KAZANCAKIS

*İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez. (Harriet Tubman)

*Kurtlarla dost ol, ama baltayı elinden bırakma.. (Ramrod)

*Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez. (Andre Gide)

*Balı yapan da arıdır, insanı sokan da. (Halide Edip Adıvar)

*Bin millik bir yolculuk, tek bir adımla başlar. (Çin Atasözü)

*Ben hiç büyümek istemiyorum. Evden kaçarak büyümeyeceğim bir yer araştırmaya başladım. Uzun süre çocuk bahçelerinde dolaştım. Daha sonra perilerle tanışarak Düşler Adasına geldim. O günden bu yana Düşler Adası'nda yaşıyor ve hiç büyümüyorum. (Peter Pan)

*Nasıl mutlu olduğun değil, kimi mutlu ettiğin önemlidir. Sana istediklerini mutlu edebildiklerin verir.

*Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. (Whoopi Goldberg)

*Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür. (J.Harris)

*Onların peşinden gidecek cesaretiniz varsa, bütün rüyalar gerçek olabilir. (Walt Disney)

*Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir. (James B. Conant)

*Bir avuç su karınca için denizdir. (Afgan Atasözü)

*Lamba ışığında doğru görünen gün ışığında doğru olmayabilir.

*Gençlik her gün azalan bir yanılgıdır. (İsviçre Atasözü)

*Farklı çayırlarda farklı çekirgeler yaşar, farklı denizlerde farklı balıklar. (Endonezya Atasözü)

*Arslan herkesin kendi fikrinde olduğunu sanır.

*Bana hayatı iki şey sevdirir: Özgürlük ve Aşk. Aşk için hayatımı veririm, Ancak özgürlük için aşkımı da feda ederim. (Alekandre Dumas Fils)

*Yeter derecede eğitime sahip olmalısın ki etrafındaki insanları gereğinden fazla büyük görmeyesin. Fakat bilge olacak kadar da eğitim görmüş olmalısın ki, onları küçük görmeyesin. (M. L. Boren)

*Kelimelerin gücünü anlamadan, insanların gücünü anlayamazsın. (Confucius)

*Gül sunan bir elde daima bir miktar gül kokusu kalır. (Çin Atasözü)

*Hayatın binlerce hazinesi içinde umut ya da üzüntü seçmek bizim elimizdedir. (Gontrah de Poncins)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR