Özgür Datvi !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 458
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 122,987

Etiketler

Ynt: Özgür Datvi !

ben baticiğin fikrine katılıyorum ve yapılması gerekenle ilgili elimden geleni yapmaya hazırım.

Site çok iyi,özgün ,sağlam altyapılı.Bir ton yazdım az önce bu ülkede on,yirm,otuz....yetmiş yıldır orman,taım köy işleri bakanlığı yapmış dağlara her yere ağaç ekmeyen fidan yetersiz diyenlerden girdim ,Datvi nin arkadaşlarına yedi yılımı vermeye kadar Kaz dağlarında beklemelerimi hayvanat bahçesi nden çıktım ama güzelim yazı gitti.Gitti . Neyse benim hatam geçiniz ne hatası olduysa dosyam büyükmüş falan geri yapınca eski yazdıklarım çıkar umuduyla saf saf bekledim ama o kadar yazı boşa gitti.. Sayın Gülas ile tanışmayı çok isterdim datvi yle ilgilenirken hissettikleri,onunla beraberken mutluluğu endişeleri..Gene aklıma geldi bir sürü yazdığım yazı gitti.Neyse.Herkese merhaba.Geç üye oldum ama nedeni eve yeni net bağlattım.Önceleri arada siteye giriyodum.Belirtmeliyimk işöyle etkileyici gece çekimli vahşi seslerin etkileyici görüntülerin olduğu bir giriş olsaydı beğeni toplar mıydı.Hiç sevmem ama youtube açılırsa oraya marlboro 93 yazan baksın harika bir video reklam filmi.İngitere de çekilmiş.Müziği görüntüler mükemmel..

;D
LOVE THE NATURE
SAVE THE BEARS!!!

EEEE

Rehabilitasyon merkezi diye onu hapishane gibi bir yere tıkmış olmalarını hazmedemiyorum. O olsaydı beni bırakmazdı ama ben onun gitmesine izin verdiğim için kendimi suçlu hissediyorum.
bunlar bir röpörtajdan cemal gülasın sözleri bende diyorum ki bu üç günlük dünyada kendimizi suçlu yada pişman lık hissederek bir hayat yaşamayalım datvi sirk yada hayvanat bahçesinde yaşayabililecek yada birilerinin dediği rehabilitasyon ortamına ihtiyacı olan bir hayvan deill ki dışarıda nice tasma bile takmaya degmeyecek adı sanı konulmayacak birsürü yaratık varken bence.......... datviye çaresiz kalmak çok acı bence birşeyler ne olursa olsun ama birşeyler yapılması lazım onu gerçek mutlu olduğu yere camal gülasın yanına almak için yasa içi yada dışı ne lazımza yapalım

Ayıp Ediyorsun, Haksızlık ediyorsunuz Karacabey'e
Yazılmış çizilmiş bir çok yanıt var burada. Ama her Türk insanı her zaman yaptığı şeyi yapıyor, yorum yapanların çoğu görmüş geçirmiş eğitim sahibi biri olsada cevaplar aslında bu bilginliğe yakışmayacak cinsten. Çünkü yanlış düşünüyorsunuz.
Ben Karacabey'li bir gazeteceyim. Basın sektöründe çalışıyorum. Ve görüşlerinizin aksini düşünüyorum. Öyle ki Gülas'ın Karacabey'i yada rehabilistasyon merkezini meşhur ettiğini düşünüyorsunuz. Ama bilmediğiniz bir şey var. Burası Gülas'tan öncesinde de biliniyordu. Siz bilmiyordunuz sadece. Avrupa'dan gelen bilirkişiler burayı defalarca takdire layık gördü. Çeşitli Avrupalı dernekler buraya destekte bulundu. Sizin bilgi sahibi dahi olmadığınız bu yeri onlar bilmektende öteye gitti.
Barınağın işleyişi ise çok basit. Doğada bulunamayacak ayılara sahip çıkmak ve yaşamlarının geri kalanını huzurlu sürdürmesini sağlamak. Oluyor mu? evet fazlasıyla. Yemekleri ve bakımları müthiş bir titizlikle yapılıyor. Bulundukları iklim ve bitki örtüsü Dünyanın sayılı büyüklükte ki kestane, defne ve ıhlamur ormanlarının yanında. Burası hayvanları tutsak etmek için değil rahata erdirebilmek içindir.
Karacabeyliler de bunu iyi bilir. Gülas'ın yaptığını düüşündüğüm reklam kokan hareketler, bu ayı barınağını tanıyan herkes tarafından çirkince karşılanmıştır. Çirkindir de zaten.
Avrupa'nın ve bir çok derneğin takdirle karşıladığı ve amacına uygun olduğunu belirttiği bu barınağı görmeden bilmeden 'Aha tabiat sevgimi gösterebilceğim bir olay, hemen dahil olayım' mantığıyla karalayanlara sitemim büyük.
Buraya destek olacağınıza köstek oluyorsunuz. Tarışmanız gereken bu değil. Kesinlikle değil...
Son noktayı koyarken size Prof. Dr. Nilüfer Ertuğrul’un konuya ilişkin sözünü belirteceğim, 'Milli Parklar Genel Müdürlüğü bu ayının alınması gerektiğine karar verdi. Ben de dünyanın birçok yerinden bu konuyla ilgili mailler almıştım. Bizim alış amacımız, onu doğadan kopartmak değil. Bu benim de istediğim bir şey değil. Ama emin olun bir iki yıl içerisinde insana çok alıştığı için insanlardan kopamayacak. Yiyecek bulmak için sürekli köylere inecek. Bir yaşındayken sürekli sınırlı alana gelmesi, ilerleyen yaşlarında daha fazla gelmesi anlamına gelir. Bu da ayının yaşamının riske girmesi demektir."

HALA İNANMAYANLAR VARSA O KİŞİLERİ KARACABEYDE ZEVKLE AĞIRLAYIP, OLAYI BİZZAT YERİNDE ANLATMAK İSTERİM. ULAŞMAK İSTEYENLER alperistick@hotmail.com ADRESİNDEN BANA ULAŞSINLAR.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR