Özgür Datvi !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 458
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 123,209
Ynt: Özgür Datvi !

CABFJT8G

Bu gözyaşları insanların onlara yaptığı zülmü durdurabilecek mi?
Sanmıyorum, durdurabilsin diyenleriniz vardır mutlaka;insanın insana zülmünü durduramayan göz yaşları bu hayvanın gözyaşlarıylamı duracak diyenleriniz...
Ama istemezmisiniz bu yaşların bir umut olasını, istemezmisiniz insan eliyle gelen zülmün durmasını...
İstemezmisiniz doğanin kanser mikrobu insan neslinin artık iflah olmasını; kapıları sıkı sıkıya kilitlenmemiş güvenlik kameraları ile donatılmamış bir dünyada insanın da huzur içinde uyumasını...
.........
Bir daha düşünün ve bu düşünce için lütfen sizlerde bir adım atın, göreceksiniz barışa talip olmak şavaştan daha kolay inşa edilecektir...

Cemal Gülas

Etiketler

Bu gözyaşları içimi parçalıyor. Hakkımız yok .. lanet olsun yaa buna hakkımız yok.
Bu Dünyanın efendisi biz değiliz. Sahibi hiç değiliz.

Bu gezegende ki en vahşi ve en bencil yaratık olan insan grubundan biri olmak , beni her geçen gün daha fazla utandırıyor.
Bu linkte sadece bir kaç utanç örneği var. http://www.haytap.org/index.php?option=com_content&task=view&id=693&Itemid=3365
Bu fotoğraflarda ki insanların yüzündeki iğrenç zevk ifadelerini hiç bir hayvan neslinde göremezsiniz.

Nedendir bilmem memleketimin insanında unutma, boş verme, tembellik etme, çabuk pes etme ... eğilimi çok yüksek seviyededir.
Lütfen arkadaşlar bu zaafların, acizliğin bizi esir almasına izin vermeyelim.
Zalim insanların hatalarını düzeltmek yine biz insanların görevidir. Bundan kaçamayız. Hatta buna mecburuz.
Cemal Gülas a yazdığımız üzüntülerimizi ifade eden mailler, mesajlar yeterli değil.

[size=10pt]Ciddi mesaj verecek, bilmeyenleri uyandıracak, bilenleri harekete geçirecek bir toplantı/miting/eylem ... adı her ne olursa bunu yapmalıyız.. [/size]

Yasaların uygun gördüğü şartlarda ve en kısa zamanda bunu gerçekleştirmeliyiz. İstanbul ya da Ankara da olması katılımın yüksek olması ve sesimizi duyurmamız açısından faydalı olacaktır.
Ben bir kaç gün içinde böyle bir organizasyonu genel hatlarıyla planlayacağım. Bu planı sizlerle, bu satırlarda paylaşacağım.
Tarifsiz üzüntü içinde olduğumdan unutmuş olabileceğim noktaları, eksiklikleri sizlerin tamamlamasını rica ediyorum.

Cemal Bey, özellikle sizin bu konuda ki öneri ve görüşlerinize ihtiyacımız var.

Emnim bizi destekeyecek pek çok kişi, kuruluş olacaktır.
Bu organizasyonun ismini " DATVİNİN GÖZYAŞLARINDA BULUŞALIM " olarak öneriyorum. Datvinin gözyaşları sakın sizlerde Datviye acıma duygusu uyandırmasın. Ona acımak ona yapılacak başka ayıptır.
Bu gözyaşları sadece insanların acımasızlığının, bilgisizliğinin, haksızlığının göstergesi. Yani bizim ayıbımızın.

Bu organizasyonda şahit olduğumuz her türlü tabiat katliamlarını özellikle diğer hayvanlara yapılan zulumları da dile getirebiliriz.
Hadi arkadaşlar... BİZ GÜÇLÜYÜZ.. BUNU BAŞARABİLİRİZ.

[size=10pt][size=10pt]İŞTE BU DA ORGANİZASYONUN POSTER FOTOĞRAFI ..
BAŞKA SÖZE GEREK VAR MI ?
[/size][/size]

DSC 9378

berrin hanım sizi bu duyarlılığınızdan öturu kutlarım...sizi kesinlikle destekliyorum...her türlü yardıma varım...yok eden değil yaşatan bir toplum olabilmek adına....çocuklarımıza gurur duyacakları bir hayatı sunabilmek adına...yanınızdayım...hepimizi yaratan allah...

Sevgili Kamer,
Çok teşekkür ederim..
Hedefimiz belli .. el ele ulaşacağız..
Gücümüzü Kaçkarlardan alıyoruz. :smiley:)

Sevgili Kamer,
Tahminim pazar akşamına kadar organizasyonun genel planını ana ve alt başlıklarıyla tamamlamış olurum.
Dostlarla genel değerlendirme ve detaylandırma yaparız...
Düşündükçe heyecanlanıyorum..
Hayallerim hep kavuşma sahnesi üzerine... gözlerim doluyor ama bir tarafdan da hınzırcada gülümsüyorum. :smiley:)

Ruhsuz bedenlere... sağır kalplere ... sevgiyi küçümseyenlere.. özgürlük düşmanlarına...zalimlere ders vericez... :smiley:)

Sevgili Kamer,
Heyecandan beni uyku tutmuyor.. serin İstanbul gecesinde sadece rüzgarın sesi duyuluyor...
Ben özgürlüğün tohumlarını sessizce ekeyim ... hasat zamanı tüm Türkiye duyacak sesimizi..
İyi uykular dilerim.

hey siz...
bunca yıldır ateş kenarında yürüyen çocuğunu seyreden ana gibi seyrettiğim bu toprağın anaları. bunca yıldır zihninizi bulandırmak için bizleri bombardımana tutan cehaletin ve sorumsuzluğun ürünü sabah şekerlerine kanmamış, günün sahte sultanlarına aldanmamış tüketim toplumuna hizmet etmek için planlanan bu sellerden ıslanmamış analar sesinizi duymak ne güzel...
biz erkekler iyi avcıyız sizin için ölür öldürür dünyayı ateşe veririz ama ne yazık ki yaşayacağımız dünyayı siz olmadan inşa edemeyiz... ne güzel sesinizi duymak... nene hatunların, karafatmaların ve daha nicelerinin toprakları sahipsiz bırakılıyor diye nicedir sessizce akan yaşlarım şimdi umut için coşsun mu?
kadınla erkeğin omuz omuza yürümediği sözde müslüman ülkelere şöyle bir bakın, hangisinde huzur var; hangisi medeniyette teknolojide ve ilimde insana hizmet edecek bir mecra yarattı.
bana göre sirkte bisiklete bindirilen canlılardan farkları yok. onlar dünyayı yönetenlerin kendileri için kurduğu hasan sabahın zevk bahçelerinde sefahat sürerken onarı o bahçeye hapsedenler çoluk çocuk demeden bir milyondan fazla insanı katletmekteler. anadoluyu yurt tutan bizler; tarihten bile eski tarihimizde analarımız ,bacılarımız, kadınlarımız hep soframızda söz sahibi ve buyuran oldu, bundan sonra da olacağına inancım sizlerle pekişsin isterim bu yurt bu evlatlar siz olmadan olmaz emrinizdeyim...

Kaçkarlardan gelen sözler bizi onurlandırdı.. sağolun varolun ..
biz dişiyiz, biz anayız .. yalansız dolansız , kirlenmemiş yüreklerimizle pazarlıksız safça severiz.
doğurmasak bile bağrımıza bastıysak,yavrumuz diye sevdiysek, görmeden resimlerini öptüysek
o bizimdir... bizim olanı alır ait olduğu yere salarız.

Biz barışçıyız. Önce doğru olanı öğretiriz. Tabiatın kanunlarını hatırlatırız...
İyilikle, güzellikle, sevgiyle isteriz .. Sonra .. vermediler mi? Sonrasına bakarız..
Barış kadar yeri geldiğinde bir damla yaş için bile ... savaşmak da helaldir.

sevgili arkadaşlarım..dün gece ağlayarak girmiştim yatağıma...bugün umut doluyum...biliyorum sevmek,sevilmek gibisi var mı hayatta...sev nasıl seversen sev...acılarla kahrolan bu hayatı kucaklamak...ve onu kucaklarken de mutlu olmak...mutluluğu yaşatmak..yaşatabilmek...yaşayan bütün canlılara bu karşılıksız sevgiyi sunabilmek... sevgili cemal çok teşekkür ederim..anneler için söylediklerin ne hoş...ben de anneyim...karşılıksız sevginin doruk noktası olsa gerek...annelik..
o guzel hayvanının gözlerinden akan o yaşları görmek beni kahretti..allah sabrını bol versin...
söylediklerin de o kadar haklısın ki...yüzyıllardır yaşıyoruz biz türkler kadın ve erkek sırt sırta... evet müslümanız ama hurefacı değil...bizler bu vatanın evlatları kendimizle gurur duymalıyız...
içimiz de hainler yok mu...çok...artık bu tuğaf yaratıklarla savaşmanın zamanı geldi diye düşünüyorum....insan, hayvan ayrımı yapmadan..işkencelerine devam ediyorlar...ancak tek tek çok zor oluyor arkadaşlar...burada yaşadığım köyde ki hayvanların sorunlarını yazmakla bitiremem..biz burada bir araya geldik...yavaş yavaş başarmaya doğru yürüyoruz...
biz - sev beni hayvanları koruma ve yaşatma derneğinin bütün üyeleri hepimiz buradayız yanınızdayız...emrinizdeyiz...

Sevgili Kamer, ağlamana kıyamam.. bundan sonra sadece sevinç gözyaşlarına izin var. Haberin olsun. Üzüntüler enerjimizi, gücümüzü yok eder. En kötü şartlarda bile metanetimizi korumalıyız. Bizden aldıkları yavrumuzu geri almanın yolu olabildiğince sakin ve akıllıca
hareket etmekten geçiyor.
Yoksa her gün Şeytan diyor ki... git bas hapishaneyi, kavga kıyamet al yavruyu.. hadi evlat yürü eve dönüyoruz de.. Sonra diyorum ki kendime .. seni tanımıyor .. neden sana güvensin gelsin.. Dost olduğumu ispat etmek için ... onu büyüten Kaçkar fatihinden iki gün giydiği bir tişört almalıyım. Kokusunun sindiği tişört.. yavruyu gelmeye ikna edecek bir mesaj :smiley:) Biliyorum bu filmlerde oluyor.

Biz aklı başında hareket edeceğiz. Ben anne olmadım. Doğurmak nasıl bir duygudur bilmem. Ama sevmenin ne demek olduğunu iyi bilirim.. Ben de köpişimin annesiyim.. gök gürlediğinde koşarak kucağıma gelir.. sarılır öper.. öperim.. korkuları geçer..

Hapishanede ki yavrumuzu düşündüğüm de içimin çok acıması bu yüzden.. Onun koşacağı sarılacağı kimsesi yok.
Aslında içim içime sığmıyor.. bu 7 tepeli şehirde bunalıyorum. Günde bir kaç defa arabamı hapishaneye doğru sürmek istiyorum.
Yüreğimin bir köşesi acele et diyor... diğer tarafı dur sakin ol.. acele edip hata yapma.. planlı programlı ve akıllıca hareket etmeli..

Bu gün Ingiltere ile tele-fizibilitem vardı. Müşterime sizin memleketde bu işler nasıl oluyor diye sordum.. Bizde hapishaneler sadece suç işleyen insanlar içindir. Hayvanlara sadece doğanın içinde yardım etmeye çalışırız dedi..

Yakın gelecekte.. kaçkarlar dan özgürlük fotoğrafları gelecek.. buna inanıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR