Overland Turkey // Keyfi Hizmete Mahsusdur...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 254
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,488
Ynt: Overland Turkey // Keyfi Hizmete Mahsusdur...

Poseidion' Alıntı:
Herşeyde hayır vardır derler :smiley:
Bu vesile ile bakım v.s. işlerinide çıkardın aradan

Kolay gelsin

Doğru diyorsun Ufuk Abi. Bakım zamanı da gelmişti. 7000km yi geçince yağ vs değişiyordum ben iyi oldu...

voyvoda4' Alıntı:
Geçmiş olsun hep derim deneyim paha biçilemez geri kalan herşey için mastercard, visa, banka kredisi Allah ne verdiyse :smiley:

Ucuz atlatılmış bir deneyim oldu... Kredi vs kullanmadık bu sefer :smiley:

dilşad' Alıntı:
Defrandiyel havalandırmaları da snorkel hizasına al hazır askıdayken, değilse tabi .benimkine baktım yapan usta camurluk altına kadar kaldırmış oyle bırakmış ..

!Dağlı!

Evet bende de kısa kalmışlar. Uzattıyorum onları da...

Etiketler

limankalesi' Alıntı:
Emre detay istiyoruz,,tecrübe yani:smiley: hangi ekipmanı almıştın niye işe yaramadı? şimdi ne alacaksın ? ışıklandırma niye sorun oldu,,, standart vinç niye işe yaramadı ve kompresorlü vinç ne? ne işe yarıyor,,,,offfffff amma sordum be ya :smiley:

sakın ıslanmadan bunları öğrenemezsin deme :smiley:

Ekipmanlarım tam eksiğim yok. ancak sizinle gelen araçlarda eksik olunca hepsine yetişemiyorsunuz haliyle. Mapa, Strap, Esnek çeki halatı ve vinç kesinlikle ve kesinlikle bu tarz maceralara giriyorsanız şart... Hem de sadece siz de değil sizinle gelen herkeste...

Bu arada ihtiyaçlarımdan birini daha fark ettim vinçlerin kapasitesini 2 katına çıkarmaya yarayan vinç makarasından en az 2 tane alacağım.

diğer araçların vinçleri de sağlamdı aslında ama araç zaten 2800kg üstüne içine dolan su, akıntı, ciddi bir kot farkı yüzünden tek vinç alamadı. 2nciyi bağladık gene yerinden oynamadı sonra 3 lü çektik anca geldi.

Vinç kullanımı ile ilgili el işaretlerini bilmekte fayda var. Yoksa yırtarsınız bir yerlerinizi... ya da telsiz de şart... Aynı anda 3 aracın çektiği benim ki gibi durumlarda bağırmaktan telef olabilirsiniz.

Benim öndeki vinç zaten aracın pozisyonu itibari ile kullanılamaz idi. Vinç i değiştirmemin sebebi Derya'nın da alma sebebi ile aynı. Bu sene inşallah çok manyak gezilerimiz olacak. Lastik indir/kaldır, bazen temizlik (hava filtresi vb.) bazen de 3,80 Joker bot a lazım olur ve nereye gideceğimiz hangi yola gireceğimiz belli değil o yüzden yine en az 12000lb lik ve yine kesinlikle uzaktan kumandalı ama bu sefer Kompresör ilaveli bir vinç alacağım. Hatta arkaya da düşünüyorum artık. Halat tercihim "sentetik" olacak. Evet soğukta donuyor açamıyorsun ve evet yüzeye/yere temasında diğerine göre daha çabuk yıpranıyor ama benim tercih sebebim "esnek" liği. İstediğin yere sok istediğin şekilde bağla. Üstelik elini de kesmez.

Işıklandırma kısmına gelince Hella 3000Blue, Hella Dynawiev, FF serileri vs derken Allah razı olsun LED i bulandan. Bundan sonra her tarafımı LED yapacağım. bu konuyla ilgili bir çalışma yapıyorum zaten. Muhtemelen önümüzdeki hafta bitmiş olur yine haber veririm.

Aracınızı hazırlarken haddim değil belki ama kendi deneyimimdir bir önerim var. Kimsenin sizin aracınızı (ne marka olursa olsun) vayy ne kral olmuş ve ya oouuw şuna bak gibi iltifatlar alacağınıza "orjinal" ekipman ve "kaliteli işçilik" ile hazırlayın. Bırakın kimse beğenmesi aracınızı ama siz emin olun evinize dönersiniz. Onlar sanayiye :smiley: Delik depo ile bile dereden çıktıktan sonra çamura gittik eğlenmeye :smiley::smiley:

Ben şu anda komple alt takım yaptırıyor olabilirdim. Onun yerine sadece mazot deposu değişiyor. En önemlisi ne canıma birşey oldu (allah korusun) ne de malıma... depo da benden olsun... :smiley::smiley:

Yanlışlarım olabilir daha fazla tecrübe kazanmadan uyarılara her zaman saygı duyarım...

Geçmiş olsun Emre bey,
Sentetik halatı tercih sebebiniz sadece esneklik ise, sentetik malzemeden iki metrelik sapan alsanız ihtiyacınızı karşılar sanki. Bir iki tane de yedekte bulundurursunuz.

mrdnmz' Alıntı:
Halat tercihim "sentetik" olacak. Evet soğukta donuyor açamıyorsun ve evet yüzeye/yere temasında diğerine göre daha çabuk yıpranıyor ama benim tercih sebebim "esnek" liği. İstediğin yere sok istediğin şekilde bağla. Üstelik elini de kesmez.

Eski aracım, yürürünü iyi hale getirmek için çok uğraştım. Çok seridir, kazasız belasız güle güle kullanın.
Selam
Batur

Baturhan Bey

Kendim yaptım diye yazmadım hiçbir yerde emeğinize haksızlık etmiş gibi olduysa affola.

Ayrıca Size de ulaşmaya çalıştım ancak telefonunuzu bulamadım. Rica etsem özelden yazar mısınız?

Çok teşekkürler.

mrdnmz' Alıntı:
Suyu çıkar bu işin benden söylemesi :smiley:

Twitter : Overland_Tr
Instagram : overland_turkey
Ben ne demiştim :smiley:

Uploadfromtaptalk1425894295003

Estağfurullah, o açıdan söylemedim zaten. Altyapısı iyidir, üzerine görsel olarak da masraf yapmaya değer bir araçtır manasında. Zaten benden sonra da araç daha bir güzelleşmiş.

bosphorus' Alıntı:
Estağfurullah, o açıdan söylemedim zaten. Altyapısı iyidir, üzerine görsel olarak da masraf yapmaya değer bir araçtır manasında. Zaten benden sonra da araç daha bir güzelleşmiş.
Sevindim. Ve elinize sağlık. Bu durumdan bu kadar ucuz çıkabilmesinin yegane sebebi aracın hazırlanışıdır.

İstanbul da görüşebilmek ümidi ile...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR