Overland Anatolia // Orca

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,106

mrdnmz

Defender 130 2.4 TDI
Yer
KOCAELİ
Web
www.dreamdef.com
Rhino, TOMA, Sebastian derken yine One Life Live It gazıyla yeni bir projeye başladık. ORCA artık yeni aracımız.

LR Defender 110 Crew Cab.

Yavaş yavaş, aheste aheste... Bir ömür kısmetse...

Image1465221757542128

Sent from my iPad using Tapatalk

Etiketler

Hayırlı olsun şimdiden.

Facebookda salda gölünde fotoğrafı olan beyaz bi aracınız vardı o çok hoşuma gidiyordu.

Turuncu araçta çok güzel sürekl termesos bulvarı üzerinde görüyorum.

Bu aracında çok daha güzel olacağından hiç şüphem yok.

Salda Gölü fotoğrafı 200 Tdi Sebastian a ait. Turuncu nun adı Şerpa düz dizel :smiley: Müsait olduğunda gelirsen tanıştırırım :smiley::smiley:

Sent from my iPad using Tapatalk

Olurda bir miktar para geçerse elime aracı kapatsam mı yoksa tente vs yenileyip beachrunner tarzı mı kullansam diye düşünürken tente demirlerini arkaya kadar kesip bu şekil crew kabin fikrinide aklıma soktunuz. Bakalım daha ne fikirler giricek aklıma allah bilir :D

emre bu arada bir önceki senin aracın da benim aracımında kapı logoları nat. geo. wild di , yeni araçta nat.geo.traveler yapayım demiştim hatta bastırdım bile :smiley: senin kide nat geo traveler miş :smiley: su nat.ceo yöneticileri bizdeki istikrarı görsede acık sponsorluk verseler bari :smiley: en azından dergileri ücretsiz göndersinler hahahahahaha

dıscovery channel takalım bu sefer belki onlar destek olur olmadı TRT Belgesel logosu takalım yerli malı yurdun malı :smiley:

Emre bey yeni aracınız hayırlı olsun bende sizden ve ozan abiden esinlenerek kapılara nat geo logosu yapmıştım nereye gitseydim belgesel mi çekiyorsunuz diyorlardı turist diyorlardı bi ara aramızda Kürtçe konuşuyorduk bir kaç kişi bizden biraz uzaktaydı birbirlerine diyorlardı bu turistler Kürtçe konuşuyorlar :D :D bi arada askeri bölgeye yakın bir yerdeydik zırlı akrep geldi burda çekim yapamazsınz dedi :D :D :D arabayı boyattıktan sonra logo yaptırtmadım sade daha güzel geldi bana sadece arka camlarda kanguru resmi var şunu anladım bu nat geo sıkıntılı logu :D :D :D

Emre bey yeni aracınız hayırlı olsun bende sizden ve ozan abiden esinlenerek kapılara nat geo logosu yapmıştım nereye gitseydim belgesel mi çekiyorsunuz diyorlardı turist diyorlardı bi ara aramızda Kürtçe konuşuyorduk bir kaç kişi bizden biraz uzaktaydı birbirlerine diyorlardı bu turistler Kürtçe konuşuyorlar :D :D bi arada askeri bölgeye yakın bir yerdeydik zırlı akrep geldi burda çekim yapamazsınz dedi :D :D :D arabayı boyattıktan sonra logo yaptırtmadım sade daha güzel geldi bana sadece arka camlarda kanguru resmi var şunu anladım bu nat geo sıkıntılı logu :D :D :D

benim de başıma buna benzer komik şeyler geldi hemen aklıma gelenlerden örnekleyecek olursam;

digitürk satış temsisi bir grup aracın gerçekten nat.geo aracı olduğunu düşünüp aracın önünde foto çektirip ingilizce sisiz şirketin kanalını burada biz satıyoruz demişlerdi :smiley:

bende türkçe arkadaşlar kablo tv ,d smart da da var diyince aaa türkçe biliyormusunuz dediler arkadaşlar plakaya baksanıza diyince de aaa araçta türkmüş dediler :smiley:

Birkeresinde de yolun ortasında yan gölgelikleri takıyordum brandası daha bağlı değildi aracın biri yanaşıp abi yılanmı çekiyorsunuz diye sordu ne yılanı dediğimde ise yol kenarında yılan var da onu mu çekiyorsunuz diye durdum dedi :smiley:

yani adamlar aracı görünce hep bir atraksiyon bekliyor normal normal gittiğimi anlatmatya çalıştıkçada hikaye daha da karmasıklaşıyor.....

bir keresinde de bursa'da kalan bir arkadaşımın aracını izmire çekmek için yola çıktım yolda giderken polis aracı durdurdu evrakları hazırladım polise uzattım ben aracı incelemek için durdurdum dedi biraz sohbetten sonra araç çekmek için gittiğimi söyledim ama yasak ceza yersin dedi , bizde araç yolda bırakılmaz artık denk gelirse yazar arkadaşlar dedim vedalaştık 3-4 saat sonra başka bir noktada aynı polise denk geldim bu sefer arkada 110 defender bağlı uzaktan el sallayıp devam et dedi birde eli ile telefon işareti yapıp yoldaki arkadaşlarını arayacağını anlatmaya çalıştı kornaya basıp geçtim izmir ve manisadaki arkadaşlar bilir sabuncu belinden bornovaya inerken ki polisleri onlar bile görmemezlikten gelmişlerdi :smiley:

ama başıma gelen en ilginç olay gezi eylemlerinde olmuştu....

akşam saati arasokağın birinden çıkıp alsancak üzerinden güzelyalıya gidecektim. caddeye çıkar çıkmaz arkadan meşaleler sisler ve havai fişeklerle gelen bir grubun önüne çıkmıştım.... bir kaç genç araca bindi bilonun arkasında yüzlerce genç eee bende bastım kornaya
eeeebuuuuuuuuubeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, eeeeeeebuuuuuuubeeeeeeeeeeeeeee hahahaha o coşkuya o eğlenceye bidaha hiç bir yerde tanıklık edemedim ama ne yazık ki o anda foto çekmek belgelemek aklıma gelmedi çok araştırdım ama çeken birini de bulamadım hiç :( çok isterdim o an ın elimde bir belgesinin olmasını :smiley:

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri