Outdoor Türkiye Gps Navigasyon Mobil Uygulaması Yayında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan boraoztunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,548

boraoztunc

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Uzun bir süredir geliştirdiğimiz ve üzerine emek verdiğimiz mobil-uygulama projemiz Outdoor Türkiye'nin iOS için App Store’da yayında olduğunu haber vermek için yazıyorum.

Açıkçası bizim için çok zorlu ve uzun bir sürecin sonunda iletişime geçebilmenin mutluluğunu yaşarken, bir yandan da uygulama konusundaki geri bildirimleriniz nasıl olacak konusunda biraz endişeli ve heyecanlıyım.

Gezi/Yürüyüş dahil olmak üzere 26 farklı kategoride doğa sporunu kategoriledik ve başlangıç için takip edebileceğiniz ufak bir veritabanı oluşturduk. Parkurlarınızı gerçek zamanlı istatistikler ile kaydedebilir, diğer kullanıcıların kayıtlı parkurlarını takip edebilir, keşfettiğiniz kamp alanlarını ekleyerek kullanıcı profiliniz üzerinde arşivinizi bir noktadan oluşturabilirsiniz. (Kullanıcı profilinizde KM sayacı ile sene sonunda kim daha çok yol yapmış göreceğiz!)

Aynı zamanda eşyaların sürdürülebilirliğini sağlamak adına oluşturduğumuz ekipmanlar bölümü ile de ücretsiz olarak ilanlar oluşturabilir, ya da ilgilendiğiniz bir ekipman için ilan sahibi ile mesajlaşabilirsiniz.

Biz küçük ama çok tutkulu bir ekibiz, 6 ayın sonunda yayına çıkmanın ve eşsiz güzelliğine hayran olduğumuz topraklar için gönülden birşeyler yapmanın gururunu yaşıyoruz. Sürekli olarak kullanıcı geri dönüşleri ile geliştirmeye devam ediyoruz, v1.6 ile yarın yeni versiyonu yayınlamış olacağız. Aynı zamanda Android tarafında son çalışmalar devam ediyor ve önümüzdeki haftayı takiben Google Play’de yayında olacağız.

Umarım deneyebilir ve görüşlerinizi benimle buradan paylaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.
Hepsiden öte, Outdoor Türkiye gezilerinizde işlerinizi kolaylaştıran, güvenilir bir araç olarak hayatınızda yer edinebilir.

Sevgiler,
Bora.

Son düzenleme:

Herkese merhaba,

Uzun bir süredir geliştirdiğimiz ve üzerine emek verdiğimiz mobil-uygulama projemiz Outdoor Türkiye'nin iOS için App Store’da yayında olduğunu haber vermek için yazıyorum.

Açıkçası bizim için çok zorlu ve uzun bir sürecin sonunda iletişime geçebilmenin mutluluğunu yaşarken, bir yandan da uygulama konusundaki geri bildirimleriniz nasıl olacak konusunda biraz endişeli ve heyecanlıyım.

Gezi/Yürüyüş dahil olmak üzere 26 farklı kategoride doğa sporunu kategoriledik ve başlangıç için takip edebileceğiniz ufak bir veritabanı oluşturduk. Parkurlarınızı gerçek zamanlı istatistikler ile kaydedebilir, diğer kullanıcıların kayıtlı parkurlarını takip edebilir, keşfettiğiniz kamp alanlarını ekleyerek kullanıcı profiliniz üzerinde arşivinizi bir noktadan oluşturabilirsiniz. (Kullanıcı profilinizde KM sayacı ile sene sonunda kim daha çok yol yapmış göreceğiz!)

Aynı zamanda eşyaların sürdürülebilirliğini sağlamak adına oluşturduğumuz ekipmanlar bölümü ile de ücretsiz olarak ilanlar oluşturabilir, ya da ilgilendiğiniz bir ekipman için ilan sahibi ile mesajlaşabilirsiniz.

Biz küçük ama çok tutkulu bir ekibiz, 6 ayın sonunda yayına çıkmanın ve eşsiz güzelliğine hayran olduğumuz topraklar için gönülden birşeyler yapmanın gururunu yaşıyoruz. Sürekli olarak kullanıcı geri dönüşleri ile geliştirmeye devam ediyoruz, v1.6 ile yarın yeni versiyonu yayınlamış olacağız. Aynı zamanda Android tarafında son çalışmalar devam ediyor ve önümüzdeki haftayı takiben Google Play’de yayında olacağız.

Umarım deneyebilir ve görüşlerinizi benimle buradan paylaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.
Hepsiden öte, Outdoor Türkiye gezilerinizde işlerinizi kolaylaştıran, güvenilir bir araç olarak hayatınızda yer edinebilir.

Sevgiler,
Bora.
Wikilog ta ki gibi , off line harita kullanmak mümkün olabilecek mi ?

Wikiloc un Türkiye versiyonu mu geliyor acaba ?

Wikilog ta ki gibi , off line harita kullanmak mümkün olabilecek mi ?

Wikiloc un Türkiye versiyonu mu geliyor acaba ?

:smiley: Evet. Türkiye'de genç bir ekip tarafından geliştirilen, Türkçe bir uygulama olarak. Ülkemizin güzellerini rahatça sunabilmek adına dijital dünyada, bireysel kullanıcılar için her zaman, tamamıyla ücretsiz.

Ve evet Süleyman Bey çevrim-dışı haritalar da olacak. Önümüzdeki versiyonlar ile birlikte, kullanıcı geri bildirimleriyle de şekillenen birçok yeni fonksiyonu uygulamaya ekleyeceğiz.

⛺

Bravo... Emeğinize yüreğinize sağlık. Android uygulamasını dört gözle bekliyorum. Off-line diye indirdiğim, her seferinde arazinin ortasında GSM yok diyip Beni ortada bırakan uygulamalardan kurtarın Bir de ülkemin haritasını; kendi vatandaşımın hazırlaması kadar gurur verici bir şey olabilir mi? Cok sağolun var olun...

Bravo... Emeğinize yüreğinize sağlık. Android uygulamasını dört gözle bekliyorum. Off-line diye indirdiğim, her seferinde arazinin ortasında GSM yok diyip Beni ortada bırakan uygulamalardan kurtarın Bir de ülkemin haritasını; kendi vatandaşımın hazırlaması kadar gurur verici bir şey olabilir mi? Cok sağolun var olun...

Çok teşekkürler! Siz sağolun.. Amacımız da tam olarak bu, kendi ülkemizi kendi geliştirdiğimiz kaliteli bir araç ile güvenerek keşfetmek. Böyle bir hizmet için başkalarına bir ücret ödemeden, gönül rahatlığı ile, gerçek zamanlı istatistiklerimiz, kullanıcı profillerimiz, KM sayacımız, arşivimiz, hepsi tek bir yerde..

Android üzerinde çalışmalarımız tamamlanmak üzere, çok yakında Play Store'da olacak, buradan haber edeceğim.

Görüşmek üzere.

Çok teşekkürler! Siz sağolun.. Amacımız da tam olarak bu, kendi ülkemizi kendi geliştirdiğimiz kaliteli bir araç ile güvenerek keşfetmek. Böyle bir hizmet için başkalarına bir ücret ödemeden, gönül rahatlığı ile, gerçek zamanlı istatistiklerimiz, kullanıcı profillerimiz, KM sayacımız, arşivimiz, hepsi tek bir yerde..

Android üzerinde çalışmalarımız tamamlanmak üzere, çok yakında Play Store'da olacak, buradan haber edeceğim.

Görüşmek üzere.

Bilgilerimiz sınırlı olsa da, yardımcı olabilecğim her konuda elimden geleni yapmaya hazırım... Antalya'da ikamet ediyorum... Tekrar kolay gelsin.:smiley:

Geçen cumartesi gittiğim parkurun rotasını oluşturmak istedim ancak interneti açmamıştım. Hoş açsam da farketmez çünkü telefonun dahi zor çektiği bir yerde internet hayal. Kayıt yapamadım. Ben mi beceremedim yoksa rota oluşturmak için internet gerekiyor mu bilmiyorum.
Gerekli bir uygulama, umarım gelişerek devam eder.

Bilgilerimiz sınırlı olsa da, yardımcı olabilecğim her konuda elimden geleni yapmaya hazırım... Antalya'da ikamet ediyorum... Tekrar kolay gelsin.:smiley:

Sürekli olarak geliştirmeye ve yeni versiyonlar yayınlamaya devam ediyoruz. Bu süreçte görüşlerinizi paylaşmaya devam ederseniz fazlasıyla yardımcı olursunuz. Android çıktığında haber ediyorum, o zaman parkurlarınızı kaydedip arşivlerinizi oluşturduğunuzda en büyük katkıyı sağlamış olacaksınız.

Geçen cumartesi gittiğim parkurun rotasını oluşturmak istedim ancak interneti açmamıştım. Hoş açsam da farketmez çünkü telefonun dahi zor çektiği bir yerde internet hayal. Kayıt yapamadım. Ben mi beceremedim yoksa rota oluşturmak için internet gerekiyor mu bilmiyorum.
Gerekli bir uygulama, umarım gelişerek devam eder.

Çok teşekkür ederim! Hep birlikte kullanmaya devam ederek, sorunları aşarak yoğun bir şekilde geliştirmeye devam ediyoruz. Zaman içerisinde Outdoor Türkiye güvenilir bir araç olarak hayatlarımızda yerini alacak.

Kayıt yapmak, ve harita üzerinde iz bırakmak için internet gerekmiyor ama uygulamanın tam fonksiyonlu çalışabilmesi için şuan gerekiyor. Yoğun olarak üzerinde çalıştığımız ve geliştirme listemizden en yukarıda yer alan maddeler, çevrimdışı kullanım ve bununla alakalı olanlar.

Yakında bunları tamamlayarak yayınladığımız bir versiyona ekleyeceğiz. Uygulamayı güncel tutmanızı ve takipte kalmanızı öneririm.. Buradan da gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor olucam.

Aynı zamanda parkur arşiviniz varsa ve aktarmak isterseniz şimdilik ben yardımcı olabilirim. (web paneli de listemizde, parkurlarınızı dosya olarak ekleyebilecek, kaydettiklerinizi yakında düzenleyebileceksiniz.)

Geçenlerde farklı bir başlık altında denk gelmiştim uygulamaya. Arayüz olsun fonksiyonlar olsun gayet güzel fakat. Kamp yerlerini görüntüleyemiyorum. Filtrelemeye çalıştığımda yükleniyor simgesi çıkıyor fakat ilerleme yok. Bende mi sıkıntı var acaba ?. Cihazım iPhone 7 Plus

Geçenlerde farklı bir başlık altında denk gelmiştim uygulamaya. Arayüz olsun fonksiyonlar olsun gayet güzel fakat. Kamp yerlerini görüntüleyemiyorum. Filtrelemeye çalıştığımda yükleniyor simgesi çıkıyor fakat ilerleme yok. Bende mi sıkıntı var acaba ?. Cihazım iPhone 7 Plus

Filtrelerken seçtiklerinizden ve kombinasyonlarından dolayı olabilir, bazı yoğun seçimlerde sonuç alamayınca ona karşılık bekleme halinde kalabiliyor, filtreler üzerinde çalışmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz, 1. versiyon için en sağlıklı halde şuan için, farklı aramalarınızda rahatlıkla sonuç alabilirsiniz. Teşekkürler geri bildirim için, bu şekilde çok daha iyi bir yere getiricez uygulamayı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri