Otostop İle Türkiye Turu İçin Yol Arkadaşı Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Minimalizm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,107
Ynt: Otostop İle Türkiye Turu İçin Yol Arkadaşı Arıyorum

32 gün süren Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Gürcistan (Batum) gezime ait yol notlarım, maceralarım ve anılarımı yazmaya başladım. Bölüm bölüm yazdıkça yüklemeye devam edeceğim, takip eden herkese teşekkür ederim.

https://fatihyollarda.wordpress.com/2013/07/22/istanbuldan-ayrilis-ve-yola-cikis-vakti-1-gun/

Blog sitemden detayları okuyabilirsiniz; fatihyollarda.wordpress.com

Etiketler

3 günlük Malatya ziyaretine ilişkin notlar ile devam ediyor tur güncem...

http://fatihyollarda.wordpress.com/2013/07/23/2-3-ve-4-gun-malatya-gunlugu/

Tut/Adıyaman gezime ait bilgiler ile devam ediyor anılar...
7. gün Elazığ günlüğü ile devam edecek...

http://fatihyollarda.wordpress.com/2013/07/24/adiyamangunlugu/

7. gün Elazığ turuma ait yol anılarım ile devam ediyoruz...

http://fatihyollarda.wordpress.com/2013/07/27/7-gun-elazig-gunlugu/

8 ve 9. güne ait Diyarbakır gezi notlarım yayımda...

http://fatihyollarda.wordpress.com/2013/07/31/8-ve-9-diyarbakir-gunlugu/

10 ve 11. gün Şanlıurfa gezi anılarım yayımda...

http://fatihyollarda.wordpress.com/category/fatih-yollarda/turkiye-turum/sanliurfa/

Tüm geziye ait fotoğraflar, videolar ve anılarıma

www.facebook.com/fatihyollarda
http://fatihyollarda.wordpress.com

adreslerinden erişebilirsiniz.

selam bu sene yakın zaman için bir planın varsa yapabiliriz yada bu yazıyı okuyan arkadaşlar size sesleniyorum yakın zamanda ege tarafını çadır kamp şeklinde dolaşacak olan varsa bana 0535 685 6007 den ulaşabilirsiniz

Başlıkta da belirttiğim gibi Türkiye turu için arkadaş arıyorum 1 kişi

ben maceracı, doğa tutkunu, farklı insanlar tanımak, kültürleri yerinde görmeyi seven biriyim macerayı ve seyahati seviyorum bunun yanı sıra İstanbul bölgesi Futbol hakemliği yapıyorum. Kapitalist düzene bir nebze karşı çıkabilmek için otostop ile Türkiye turu yapacağım yanıma yol arkadaşı olabilecek, sorun çıkarmayacak kafa dengi 1 kişi arıyorum.

İlgilenenler özel mesaj yolu ile iletişime geçebilir arkadaşlar. Tur başlangıç tarihini Mayıs sonu ya da Haziran başı gibi düşünüyorum benimle birlikte kafa dağıtmaya, bilinmezliklere, açlığa, susuzluğa, uykusuzluğa, egolarını yenmeye, insanların, tozun ve pisliğin içine karışmayı düşünenler varsa beklerim.

İstanbul çıkışlıdır tur bilginiz olsun.

Diğer detaylar özelden konuşulacaktır.

Yukarıdaki “Bunak” tanımının tıbbi “Demans” yerine kullanılmadığı bu kadar belli ve tam bir gündür gönderilen raporlara rağmen hala müdahelede bulunulmadığı düşünülürse; forumun bu iletilerden haberi olması da olmaması da beraberce okkalı bir “Maşallah”ı hak ediyor galiba ? :confused:

Yukarıdaki “Bunak” tanımının tıbbi “Demans” yerine kullanılmadığı bu kadar belli ve tam bir gündür gönderilen raporlara rağmen hala müdahelede bulunulmadığı düşünülürse; forumun bu iletilerden haberi olması da olmaması da beraberce okkalı bir “Maşallah”ı hak ediyor galiba ? :confused:

Hocam merhaba,

Daha önce bir kaç yerde daha yazdım ama denk gelmemiş olabilirsiniz. Sizin için yeri gelmişken tekrar yazayım çünkü çok yanlış bilinen gerçekler yüzünden sürekli itham ediliyoruz :smiley:

Bu forum ticari ve profesyonel bir oluşum değildir. 2000 yılında kurduğum, şu anki son halini 2006 yılında alan Gezenbilir Forum, önce Türkiye'de offroad camiasının özellikle Anadolu'ya yayılmasına, sektörün bugünlere gelmesine katkı sağlamıştır. Ardından aynı katkıyı karavan camiasına sağlamış, ülkemizde karavancılığın bugünlere gelmesine vesile olmuştur.

Tohumdan ağaca yeşeren bu forumun meyvelerini hep beraber yiyoruz. An itibariyle 100,785 konu açılmış 1,486,258 mesaj yazılmış Gezenbilir Forum gibi bir kaynağın hiç kurulmamış olduğunu hayal edebiliyor musunuz?

Alt yapısını kurup mümkün olduğunca kolektif bir yapıyla halka arz etmiş olduğum bu yapının içeriği sizin gibi 170 bine yakın üyemizin emekleriyle oluşturulmuş, idaresi de benim gibi 30'a yakın yönetici arkadaşımız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ancak işleri ve özel hayatları nedeniyle yöneticilerimizin çoğu foruma eskisi gibi zaman ayıramamaktadır. Yüz yüze tanımadığımız ve derneğe üye olmayanları da moderasyona dahil edemediğimiz için gördüğünüz gibi sorunlara müdahale etmemiz gecikebiliyor.

Burada sorulması gereken bir soru var; Hiç birimize fayda sağlamayacak dengesizin birinin yazdığı hakaretin 8 saat veya 8 gün geç silinmesinin camiaya nasıl bir olumsuz etkisi olabilir? Farkındaysanız sorum bile bireyci değil, çoğulcu :smiley:

Forumu idare etmeye çalışan yönetimdeki tüm arkadaşlarımızla gerek iş, gerek özel hayatlarımızdan zaman ayırarak forumun işleyişine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hepimizin mesaili olarak çalıştığı işlerimiz olduğu gibi bir de özel hayatlarımız var. Örneğin bir arkadaşımız mecliste komisyona rapor sunarken sizin raporunuzu gördüğü halde o an müdahale edemeyebilirken, başka bir arkadaşımız üniversitede ders verirken öğrencilerinden müsaade isteyip raporunuza müdahale etmeye çalışabiliyor.

Gezenbilir Forum'un gerek Google reklamlarından, gerekse destek olmaya çalışıp foruma reklam veren sponsorlarından elde ettiği yıllık gelirinin, sadece sunucuya yaptığım yıllık 9 Bin TL masrafı bile karşılamadığını, sunucu dışında yazılımcısı, tasarımcısı, yazılım lisansları gibi forum masrafları dışında tüm masrafları bana yıkılan bir de derneğimiz olduğunu da yeri gelmişken buradan belirteyim :smiley:

Eğer gönüllü olarak idare etmeye çalıştığımız forumda elimizden gelenin ötesinde "profesyonel bir hizmet talebi" varsa hep beraber bir fon oluşturarak mesaili çalışacak bir moderatör istihdam edebiliriz. Ben ona da katkı sağlamaya hazırım. Çünkü hem benden hem diğer yönetici arkadaşların sırtından ciddi bir yük kalkacak, foruma ayırabildiğimiz vakitleri moderasyonla geçirmek yerine bizler de sizler gibi keyifle yazılan yazıları okuyabilir, yazmak isteyip de zamansızlıktan yazamadığımız cevapları verebilir hale gelebiliriz. Sizler de rapor ettiğiniz sorunlara anında yanıt alabilirsiniz.

Uzun zamandır profesyonel moderasyon için kafa yoruyorken sizlerden de gelecek fikirlere açık olduğumu belirtip, hepinize keyifli pazarlar dilerim.

Sağlıcakla,
Sedat

Son düzenleme:

Hocam merhaba,

Daha önce bir kaç yerde daha yazdım ama denk gelmemiş olabilirsiniz. Sizin için yeri gelmişken tekrar yazayım çünkü çok yanlış bilinen gerçekler yüzünden sürekli itham ediliyoruz :smiley:

Bu forum ticari ve profesyonel bir oluşum değildir. 2000 yılında kurduğum, şu anki son halini 2006 yılında alan Gezenbilir Forum, önce Türkiye'de offroad camiasının özellikle Anadolu'ya yayılmasına, sektörün bugünlere gelmesine katkı sağlamıştır. Ardından aynı katkıyı karavan camiasına sağlamış, ülkemizde karavancılığın bugünlere gelmesine vesile olmuştur.

Tohumdan ağaca yeşeren bu forumun meyvelerini hep beraber yiyoruz. An itibariyle 100,785 konu açılmış 1,486,258 mesaj yazılmış Gezenbilir Forum gibi bir kaynağın hiç kurulmamış olduğunu hayal edebiliyor musunuz?

Alt yapısını kurup mümkün olduğunca kolektif bir yapıyla halka arz etmiş olduğum bu yapının içeriği sizin gibi 170 bine yakın üyemizin emekleriyle oluşturulmuş, idaresi de benim gibi 30'a yakın yönetici arkadaşımız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ancak işleri ve özel hayatları nedeniyle yöneticilerimizin çoğu foruma eskisi gibi zaman ayıramamaktadır. Yüz yüze tanımadığımız ve derneğe üye olmayanları da moderasyona dahil edemediğimiz için gördüğünüz gibi sorunlara müdahale etmemiz gecikebiliyor.

Burada sorulması gereken bir soru var; Hiç birimize fayda sağlamayacak dengesizin birinin yazdığı hakaretin 8 saat ve 8 gün geç silinmesinin camiaya nasıl bir olumsuz etkisi olabilir? Farkındaysanız sorum bile bireyci değil, çoğulcu :smiley:

Forumu idare etmeye çalışan yönetimdeki tüm arkadaşlarımızla gerek iş, gerek özel hayatlarımızdan zaman ayırarak forumun işleyişine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hepimizin mesaili olarak çalıştığı işlerimiz olduğu gibi bir de özel hayatlarımız var. Örneğin bir arkadaşımız mecliste komisyona rapor sunarken sizin raporunuzu gördüğü halde o an müdahale edemeyebilirken, başka bir arkadaşımız üniversitede ders verirken öğrencilerinden müsaade isteyip raporunuza müdahale etmeye çalışabiliyor.

Gezenbilir Forum'un gerek Google reklamlarından, gerekse destek olmaya çalışıp foruma reklam veren sponsorlarından elde ettiği yıllık gelirinin, sadece sunucuya yaptığım yıllık 9 Bin TL masrafı bile karşılamadığını, sunucu dışında yazılımcısı, tasarımcısı, yazılım lisansları gibi forum masrafları dışında tüm masrafları bana yıkılan bir de derneğimiz olduğunu da yeri gelmişken buradan belirteyim :smiley:

Eğer gönüllü olarak idare etmeye çalıştığımız forumda elimizden gelenin ötesinde "profesyonel bir hizmet talebi" varsa hep beraber bir fon oluşturarak mesaili çalışacak bir moderatör istihdam edebiliriz. Ben ona da katkı sağlamaya hazırım. Çünkü hem benden hem diğer yönetici arkadaşların sırtından ciddi bir yük kalkacak, foruma ayırabildiğimiz vakitleri moderasyonla geçirmek yerine bizler de sizler gibi keyifle yazılan yazıları okuyabilir, yazmak isteyip de zamansızlıktan yazamadığımız cevapları verebilir hale gelebiliriz. Sizler de rapor ettiğiniz sorunlara anında yanıt alabilirsiniz.

Uzun zamandır profesyonel moderasyon için kafa yoruyorken sizlerden de gelecek fikirlere açık olduğumu belirtip, hepinize keyifli pazarlar dilerim.

Sağlıcakla,
Sedat
Kişilerin şunu sevmedim bunu raporladım at demesiyle değil, forum kurallarına uymadığı moderetörlerce tespit edilip değerlendirilip hatta önce uyarılıp sonra mesajının silinmesi ya da üyenin atılması lazım.

Kişilerin şunu sevmedim bunu raporladım at demesiyle değil, forum kurallarına uymadığı moderetörlerce tespit edilip değerlendirilip hatta önce uyarılıp sonra mesajının silinmesi ya da üyenin atılması lazım.

Birde bu konu var, belirtmeyi unutmuşum :smiley: Çok teşekkürler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri