Otobanda Duster ile Hız Yapmanın Riskleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan softdevel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 533
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,909
Ynt: Otobanda Duster İle Hız Yapmanın Riskleri

Arman bey, ben bütün o lafların nerede ne zaman ve niçin edildiğini biliyorum; bu yüzden de, hiçbir yerde iki kelam etmemiş arkadaşların, bu konuda cahilce ve bilgiç bir edayla ortaya dökülmesine açıkçası gıcık oluyorum.

Bir de; burada yakın zamanda bi foresterci ortaya çıkana kadar (rumuzu da öyle miydi neydi) hiç kimse subaru-dustar karşılaştırması yapmadı. Halen de yapmaz. Ama birileri biyerden fırlar gibi fırlar, "durum düzeltme"ye kalkışır.... Gel de hoşgörü göster.... Eeee, lafı giydirince de bazıları kendince hoşnutsuzluk gösterir...

Emre bey, durum şu: Aslında ortaya önyargıyla fırlamış olanlar diğerini doğru dürüst okumuyor. Bir de, bir arabaya sahip olmakla o markayı savunmayı namus meselesi addediyor. Gelen arkadaş zannediyor ki, Duster'ı olanlar da duster/dacia markasını savunmakla mükellef. Yav bana ne dacia'dan, isterse batsın. Babamın malı mı? Niye savunayım ki?

Buradaki arkadaşların tavrı şu: Herkes arabasından memnunsa sorun yok, biz Duster'dan memnunuz.... Kimsenin müliyetiyle alay edilmez ve edilmemeli. Her araç diğerine göre iyi veya kötü özelliklere sahip olabilir. Herkes binmeyi sevdiği araca binmeli.... Bu kadar. Subaru duster suzuki..... Kim üstün kim zayıf... Bize/bana ne! En iyi araba binebildiğimiz arabadır.

Allah daha iyilerini diğer arkadaşlarımıza versin.

Etiketler

olguncandan' Alıntı:
Arman bey, ben bütün o lafların nerede ne zaman ve niçin edildiğini biliyorum; bu yüzden de, hiçbir yerde iki kelam etmemiş arkadaşların, bu konuda cahilce ve bilgiç bir edayla ortaya dökülmesine açıkçası gıcık oluyorum.

Bir de; burada yakın zamanda bi foresterci ortaya çıkana kadar (rumuzu da öyle miydi neydi) hiç kimse subaru-dustar karşılaştırması yapmadı. Halen de yapmaz. Ama birileri biyerden fırlar gibi fırlar, "durum düzeltme"ye kalkışır.... Gel de hoşgörü göster.... Eeee, lafı giydirince de bazıları kendince hoşnutsuzluk gösterir...

Emre bey, durum şu: Aslında ortaya önyargıyla fırlamış olanlar diğerini doğru dürüst okumuyor. Bir de, bir arabaya sahip olmakla o markayı savunmayı namus meselesi addediyor. Gelen arkadaş zannediyor ki, Duster'ı olanlar da duster/dacia markasını savunmakla mükellef. Yav bana ne dacia'dan, isterse batsın. Babamın malı mı? Niye savunayım ki?

Buradaki arkadaşların tavrı şu: Herkes arabasından memnunsa sorun yok, biz Duster'dan memnunuz.... Kimsenin müliyetiyle alay edilmez ve edilmemeli. Her araç diğerine göre iyi veya kötü özelliklere sahip olabilir. Herkes binmeyi sevdiği araca binmeli.... Bu kadar. Subaru duster suzuki..... Kim üstün kim zayıf... Bize/bana ne! En iyi araba binebildiğimiz arabadır.

Allah daha iyilerini diğer arkadaşlarımıza versin.
+1 ;)

ümiterkan' Alıntı:
Subarucular yanlış anlamasın ama birşey soracam, Subaru'nun çekiş sistemininin özel oluşu nedeni ile askıda kalmayacağı söyleniyor, izlediğim videolarda askıda kalıp ilerleyemeyen birçok Subaru gördüm bunun sebebi nedir?

Örnek Birkaç video:
http://www.youtube.com/watch?v=wpYRu_zDc8o
http://www.youtube.com/watch?v=m-dwbGSXpVw
http://www.youtube.com/watch?v=B_aWY0wxJoI
http://www.youtube.com/watch?v=iySQ0YpkobU

ümit bey bu sorunuzu ciddi bir bicimde cevap eriyorum,
ilk videoyu izledim, videodaki araç yükseltilmemiş sadece lastik takılmış bir araç. zaten videoda da yazıyor egsozdan yakaladı diye. eksozu takıyor.

genel olarak, subaru simetrik awd sisteminin özelliği sizi karda veya yağmurda tek tekeriniz tutsa bile ufak bir ivme vermektir. buda sizi kardan buzdan kurtarır, fakat arazi şartlarında 4 tekerinden 3 ü boşta ola bir aracı çıkarması çok zor.
bunun için arka veya ön tekerlerde lsd olması lazım. genelde ülkemize gelen forester ların büyük bir çoğunluğunda arkada lsd var. forester sti larda ise önde ve arkada lsd var.
bide yanlış yapılan bir durum var. lsd li araçların tümünde lsd belirli bir devirden sonra devreye girer. halbuki kullanıcılar gaza basıp araba gitmiyor diye hemen ayaklarını gazdan çekmekteler. biraz sabit devirde gaz vermek gerekir.

birde örnek verdiğiniz videolar çok azınlıkta. en son yaşadığım tatsız bir olay yüzünden arka tekerlerime %10 civarı güç gitmeye başladı. bu tamamiyle benim dikkatsizliğimdne kaynaklandı.
bu videolardaki arkadaşaların arabalarıda bu tarz durumlar yaşamış olabilir, veya ortam şartlarından kaynaklı olabilir.

bunu en iyi anlamak için bir subarunun direkstonuna oturmanız lazım.

: ) video çok pismiş, o subaru nun çıkamadığından daha beterlerine şahinle çıkanlar gördüm : )))

sadece bu sayfa bile okunsa zaten kişilerin niyetleri belli oluyor. Açıkcası bu topic başladığından bende yakından takip etmiş ve 10ncu sayfaya gelmeden DUSTER dan soğumuş hatta sağımda solumda duster görürsem sıkıştırır hale gelmiştim.

Fakat şimdi görüyorum ki aslında sorun duster da değilmiş. Çok güzel bir şekilde açıklama yapan beni ciddiye alıpta cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

Demokrasi böyle bir şey işte. herkes herşeyi söyleyebiliyor. Söylenenin yanlış olduğunu bile bile de susamayacağımıza göre bu ve buna benzer konular da bitmez.

Allah sağlıktan etmesin inşallah daha biz konuşacak çok konu buluruz kendimize...

Antalya'dan sevgiler, saygılar....

mossin nagant' Alıntı:
ümit bey bu sorunuzu ciddi bir bicimde cevap eriyorum,
ilk videoyu izledim, videodaki araç yükseltilmemiş sadece lastik takılmış bir araç. zaten videoda da yazıyor egsozdan yakaladı diye. eksozu takıyor.

genel olarak, subaru simetrik awd sisteminin özelliği sizi karda veya yağmurda tek tekeriniz tutsa bile ufak bir ivme vermektir. buda sizi kardan buzdan kurtarır, fakat arazi şartlarında 4 tekerinden 3 ü boşta ola bir aracı çıkarması çok zor.
bunun için arka veya ön tekerlerde lsd olması lazım. genelde ülkemize gelen forester ların büyük bir çoğunluğunda arkada lsd var. forester sti larda ise önde ve arkada lsd var.
bide yanlış yapılan bir durum var. lsd li araçların tümünde lsd belirli bir devirden sonra devreye girer. halbuki kullanıcılar gaza basıp araba gitmiyor diye hemen ayaklarını gazdan çekmekteler. biraz sabit devirde gaz vermek gerekir.

birde örnek verdiğiniz videolar çok azınlıkta. en son yaşadığım tatsız bir olay yüzünden arka tekerlerime %10 civarı güç gitmeye başladı. bu tamamiyle benim dikkatsizliğimdne kaynaklandı.
bu videolardaki arkadaşaların arabalarıda bu tarz durumlar yaşamış olabilir, veya ortam şartlarından kaynaklı olabilir.

bunu en iyi anlamak için bir subarunun direkstonuna oturmanız lazım.

Bilgiler için teşekkürler

mrdnmz' Alıntı:
sadece bu sayfa bile okunsa zaten kişilerin niyetleri belli oluyor. Açıkcası bu topic başladığından bende yakından takip etmiş ve 10ncu sayfaya gelmeden DUSTER dan soğumuş hatta sağımda solumda duster görürsem sıkıştırır hale gelmiştim.

Fakat şimdi görüyorum ki aslında sorun duster da değilmiş. Çok güzel bir şekilde açıklama yapan beni ciddiye alıpta cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

Demokrasi böyle bir şey işte. herkes herşeyi söyleyebiliyor. Söylenenin yanlış olduğunu bile bile de susamayacağımıza göre bu ve buna benzer konular da bitmez.

Allah sağlıktan etmesin inşallah daha biz konuşacak çok konu buluruz kendimize...

Antalya'dan sevgiler, saygılar....

Duster görünce sıkıştırmakta nedir yani...
Bu tür şeyleri bu kadar ciddiye almamak gerek, duster seçsen ne olur frontera seçsen ne olur, fronterayı övseler frontera başka bir araba mı olur? Yada kötülerlerse kötü bir araca mı dönüşür?
Arabayı kişiliğinin bir parçası olarak görmek kadar saçma bir şey olamaz.

Gerçekten de "sağlık olsun" gerisi mühim değil.

4x4-90bg' Alıntı:
Duster görünce sıkıştırmakta nedir yani...
Bu tür şeyleri bu kadar ciddiye almamak gerek, duster seçsen ne olur frontera seçsen ne olur, fronterayı övseler frontera başka bir araba mı olur? Yada kötülerlerse kötü bir araca mı dönüşür?
Arabayı kişiliğinin bir parçası olarak görmek kadar saçma bir şey olamaz.

Gerçekten de "sağlık olsun" gerisi mühim değil.

okuyunca hissettiklerimi yazdım. Ne yaptım burada fikrimi belirttim kendimce... bu konudan çok şey öğrendim ben tekrar yazıyorum.

Üretimden kalkmış, sadece 4x4 var diye ancak modsuz araziye girmeyecek araçların övülmesi de ayrı bir duygu olmalı... ;)

subaru-duster muhabbeti sadece burda değil bütün dünyayı sarmış galiba ;D ;D ;D ;D ;D
http://www.youtube.com/watch?v=L-wpBoq11Wk

Memlekette ki bütün kar ile ilgili haber görüntülerinde yer edinmiş bir araç ile awd sisteminin her parçasının patenti ve üretimi kendine ait olan Subaru'yu karşılaştırmak abesle iştigal etmek olmuş. Duster fiyatına göre kötü bir araç değil ama bir Forester hiç değil ! Toyota patentlerini satın alamadığı için gidipde Dacia hisselerini almıştı değil mi?
10694469_10152798969627863_7934051540142887459_o.jpg

troyexplorer' Alıntı:
Buffaloo sana bir soru ;
Karda araçmı yolda bırakır, lastikmi?
Siz soruyu Buffaloo nickli üyeye sormuşsunuz ama Buffavento olarak ben cevaplayayım. Lastikde önemlidir araçta, resimdeki aracın lastikleri kötü değil.. Dört mevsim lastikle gezen araç videoları isterseniz http://lmgtfy.com/?q=subaru+in+snow+all+season+tyres

troyexplorer' Alıntı:
Lastikte önemli değil birader, karda tek unsur lastiktir, Rang bile lastiği olmasın karda kalır
Bu aracın lastikleri standart conti , lastikleri sıfırda olsa gitmez karda ,ayrıca 4x4 de değil araç
Anlaştıkmı buffalo .
İsmini yaz oraya ismin le hitap edelim

Verdiğim linke baktın mı sen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR