Otobanda Duster ile Hız Yapmanın Riskleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan softdevel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 533
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,588
Ynt: Otobanda Duster ile Hız Yapmanın Riskleri

mossin nagant' Alıntı:
Okuyabilseydiniz ilk gönderdiğim ingilizce yazının açıklamasının sonradan yazdığım türkçe yazı olduğunu anlayabilirdiniz.

Şimdi siz diyorsunuz ki;
Ben kitaba teknik dökümana bakmam. ben lock a aldığımda benim aracım her süratte 4x4 dür mü diyorsunuz :D

Neyse bu ana kadar yazılanları okuyanlar zaten anlamıştır neyin ne olduğunu.

denemek istermisiniz :D bakın gene yanlış ibare kullanıyorsunuz 4x4 ile 4wd çok farklı kavramladır sorunuzu 4wd demidir diye sorduğunuzu algılıyorum evet lock ta her süratte 4wd dedir ;)

Etiketler

mossin nagant' Alıntı:
Ben duster arabamı yazmadım.
sadece sizin yanlış ve yanlı bilgilendirmelerinize doğru yazın dedim ve olaylar büyüdü. bi oraya sıçrıyorsunuz bi buraya :D

Siz yinede bilmediğiniz konularda yazmayın. sadece bildiklerinizi yazın yeter. bizlerde bilgiden istifade edelim.

Dediğim gibi bu forumu referans kabul eden arkadaşlarımız var. kafamıza göre yanlış yönlendirmeyelim yeter.

onun için kesinlike bu konu başlığından uzaklaşmanız gerekiyor malum duster sorucak arkadaşlar araçta fazladan fazladan difransiyeller okumasın :D bildiğim şeye ağzımı açmam merak etmeyin siz subaru topiclerinde gezinin difransiyelleri ve çekiş sistemini orda yazarsınız awd aracınızın

Hocam uğraşmayın artık.
Her konuda tartışıp bıkmadan usanmadan yarış yapmaya çalışıyorsunuz.
Okuyan zaten anlar neyin ne olduğunu.
Siz dökümanlara bakmayın kendiniz sallayın yeter :D

mossin nagant' Alıntı:
Hocam uğraşmayın artık.

kesinlike öyle okuyanlara bırakmak lazım :D aman rica ediyorum sizde bakmayın dökümanlara döküman diye gazete kağına basılmış yazıları copy paste yapıyorsunuz :D duster ile ilgili piyasada okadar yanlış bilgi çıktıki piyasada bunlar kanunlaşmış durumda farketmemiz gereken forumlarda dolaşan bu bilgilerde 'adac' damgasının yada başka bağımsız bir kuruluşun damgasının olmayışı. lock ta arka difransiyel kilitleniyor diyen bile var işte sırf bu yanlış makalelerden kaynaklı birşeyinize katılıyorum oda yanlış bilgi verildiği. araç 'yeni'liğini atlattıktan sonra suzuki gibi inciğinin cinciğinin ve neresine ne yapılabileceğinin ülkemizde bilineceğine inanıyorum.

mossin nagant' Alıntı:
Hocam uğraşmayın artık.
Bazılarına anlatamazsınız hocam, çünkü onlar anlamak istemez.
Ya da yaradılış kaynaklı tam bilemiyorum.
Hani bir şair demiş ya, ne kadar bilirsen bil, bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Görüyorsunuz duster'in arazi araçlarından farklılığını anlayamayıp, piyasaya yeni çıkmış olduğundan bazı modifiyeler yapılamıyor zannediyorlar.
İleride arazi araçları gibi modifiye edilebileceğini iddia ediyorlar.
Mesela Suzuki'de şase var dolayısıyla kupa ile şase ayrılıp kupa yükseltilebiliyor, şasesiz duster'da bu işlem yapılacak,
daha örnekleri çoğaltabiliriz ama iş bok, sidik muhabbetine döner.

Merhaba,

Konuyu okudumda biraz ilginç geldi..Herkes madem bir video yayınlıyor bende yayınlayayım ozaman..O duster ile hız yapanlar iyi izlesin bence.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FCmmsp4g3O0[/youtube]

Herkese kolay gelsin..

bu duster değil.antiduster cıların hazırladığı bir vidyo.spec leri düzgün yapılmamış.ortada defransielde yok.moderatörler göreve.eefendi gibi iki rekat arabamızı ballandıramıyacakmıyız.offroad forumumu burası.beni yeni vidyo sondacları yapmak zorunda bırakıyonuz.bu testi rus lar yapmıştır.ruslar çok dürüst acımadan yaparlar testi.topevski gearovski proğramından biliyom.

''arazi aracı'' nedemek abdullah bey bi tanımlarmısınız çok merak ettim arazi aracının nedemek olduğunu? duster'ı arazi araçlarından farklarınada değinirseniz sevinirimi? arazi aracı yükseltilebilen kupası kulubu ayrılabilen diye başlıycaksanız tabire hiç başlamayın ozaman belirli bir şasi üstüne oturtulmuş her türlü araç arazi aracı olabilir vidyodaki passat örneği gibi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j5BLfF1ShR4[/youtube]

tyt.fan' Alıntı:
bu duster değil.antiduster cıların hazırladığı bir vidyo.spec leri düzgün yapılmamış.ortada defransielde yok.moderatörler göreve.eefendi gibi iki rekat arabamızı ballandıramıyacakmıyız.offroad forumumu burası.beni yeni vidyo sondacları yapmak zorunda bırakıyonuz.bu testi rus lar yapmıştır.ruslar çok dürüst acımadan yaparlar testi.topevski gearovski proğramından biliyom.
Bomba :smiley:

tyt.fan' Alıntı:
tek kelimeyle mükemmeloski.
Arazi aracının tanımını soranları gördükçe gene şairi hatırladım.

Ruslar artık test mest yapamıyorlarmış araçları doğrudan antalya ya sevk ediyorlarmış
türkler test etsin araçları diye

DuSTeRo' Alıntı:
''arazi aracı'' nedemek abdullah bey bi tanımlarmısınız çok merak ettim arazi aracının nedemek olduğunu? duster'ı arazi araçlarından farklarınada değinirseniz sevinirimi? arazi aracı yükseltilebilen kupası kulubu ayrılabilen diye başlıycaksanız tabire hiç başlamayın ozaman belirli bir şasi üstüne oturtulmuş her türlü araç arazi aracı olabilir vidyodaki passat örneği gibi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j5BLfF1ShR4[/youtube]

çok güldüm bu ne abi ya ;D

işinizin 6 okkadan ibaret olduğunu başka birşey konuşamadığınızı anlayan anladı merak etmeyin..

AL1820' Alıntı:
bu battığında tutunacağın son dal serkanefe :smiley:

İşim olmaz,

Ben derim ki buyrun gelin kamp yapalım :D ne tartışıcaz elin arabası için. Duster 'ın gitmediği yerde en fazla kazma kürek ele alır yardım eder itelerseniz o olur, saygılar efendim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR