Otobanda Duster ile Hız Yapmanın Riskleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan softdevel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 533
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,615
Ynt: Otobanda Duster ile Hız Yapmanın Riskleri

ben konuya döneyim .dusterle otobanda her daim yol müsaitse 170 civarı giderim zaten 180den sonra gidemiyorsun çünkü hız sınırlayıcı devreye girip gaz kesiyor ve o yüzden rahat rahat 200 civarı yapabileceğim halde tıs kalıyorum vede bu duruma çok uyuzum.
anlayacağınıız aracın hiçbir riski yok bana göre.bu arada ben 48 yaşında ve 18 den beri aracı olan biriyim.saygılar...

Etiketler

JUNİOR' Alıntı:
ben konuya döneyim .dusterle otobanda her daim yol müsaitse 170 civarı giderim zaten 180den sonra gidemiyorsun çünkü hız sınırlayıcı devreye girip gaz kesiyor ve o yüzden rahat rahat 200 civarı yapabileceğim halde tıs kalıyorum vede bu duruma çok uyuzum.
anlayacağınıız aracın hiçbir riski yok bana göre.bu arada ben 48 yaşında ve 18 den beri aracı olan biriyim.saygılar...

anlatmak istediğim olay buydu +1.000.000.000.000.000

Dusterin subaru ile toşawk yarıştırabilmesi için daha bir fırın trabzon ekmeği yemesi lazım

Gençlik boşuna kavga etmesin ben olayın özetini yazayım:

Markası modeli ne olursa olsun bu araçların hiçbiri ile otobanda o resimlerdeki gibi 160 basılmaz.
Dusterın orjinal lastiği 215/65/16. 235/60/16 takarsanız viraj hakimiyeti biraz iyileşir (fren mesafesi ise biraz uzayabilir) - ama aklı başında adamın maksimum hızı araç/lastik ne olursa olsun en fazla 120'dir.

mossin nagant' Alıntı:
Arkadasim 15 yasinda bir cocuga bile izletsen bu videoyu bu niye bu kadar hizli giriyor bu virajlara der;)
Ama sizin dusterci masallah gayet temkinli.
Amac belli zaten, her zaman oldugu gibi yalan ve yanlis bilgilerle dusteri on plana cikartmak ;)

Gerci lastikeri falan degistirdiginizde yol tutusunuz
Subarudan daha iyi oluyordu;)
Bi lastikerinizi degistirin de gorelim ilk virajda;)

demek
Duster sahibi = akıllı temkinli insan
Forester = iyi lastik : )

4x4-90bg' Alıntı:
demek
Duster sahibi = akıllı temkinli insan
Forester = iyi lastik : )
zaten başka şekilde anlamanız beklenemezdi dimi :smiley:
zaten bi tek duster sahipleri akıllı ve temkinli :smiley:
diğerleri büyük bir hata yapıp farklı araçlar almışlar. zaten duster tüm arazi ihtiyaçlarımızı karşılar.
80 cm karda gider. low ve kilit difransiyele falan gerek yok. duster hepsini yapar.
lastiklerini değiştirirsen bir subaru kadar iyi yol tutar. (60 kmden sonra 4x4 den çıksa bile ) :smiley:
suzukilerden daha iyi arazi performansı vardır :D vidyolarla ispatlanmıştır dimi :smiley:
Sizler çok büyük insanlarmışsınız, sonuçta bir duster'cının dediği gibi duster prestij aracıdır.

yaptığımız hatanın farkına vardık kusura bakmayın :D

Kaza testlerinde kötü sonuçlar alması da tamamiyle rakip firmaların oyunu aslında. Kaza sırasında açılmayan airbag sorunuda kullanıcılar yüzünden :smiley:
Duster gerekirse leopard tanklarıyla bile kafa kafaya çarpışır. leopard'ın vay haline :D

Tekrar özür siz tartışmasız dünyanın en iyi aracını almış dünyadaki en güzide insanlarsınız.

mossin nagant' Alıntı:
zaten başka şekilde anlamanız beklenemezdi dimi :smiley:
zaten bi tek duster sahipleri akıllı ve temkinli :smiley:
diğerleri büyük bir hata yapıp farklı araçlar almışlar. zaten duster tüm arazi ihtiyaçlarımızı karşılar.
80 cm karda gider. low ve kilit difransiyele falan gerek yok. duster hepsini yapar.
lastiklerini değiştirirsen bir subaru kadar iyi yol tutar. (60 kmden sonra 4x4 den çıksa bile ) :smiley:
suzukilerden daha iyi arazi performansı vardır :D vidyolarla ispatlanmıştır dimi :smiley:
Sizler çok büyük insanlarmışsınız, sonuçta bir duster'cının dediği gibi duster prestij aracıdır.

yaptığımız hatanın farkına vardık kusura bakmayın :D

Kaza testlerinde kötü sonuçlar alması da tamamiyle rakip firmaların oyunu aslında. Kaza sırasında açılmayan airbag sorunuda kullanıcılar yüzünden :smiley:
Duster gerekirse leopard tanklarıyla bile kafa kafaya çarpışır. leopard'ın vay haline :D

Tekrar özür siz tartışmasız dünyanın en iyi aracını almış dünyadaki en güzide insanlarsınız.
subarucu arkadaşım maytaba sarmana gerek yok :smiley: maytap yüzünden bu tartışmalar çıkıyor zaten sende fitili ateşliyorsun.
şimdi senin bu araç hakkında hiçbir bilgin olmadığına dahada karar kıldım. 60tan sonra 4x4ten çıktığına nerden karar kıldın tecrübemi ettin? bu araçla karadeniz yağmurlarında 130 140 la gitmediğin için dediklerimi anlayamamnı hoş karşılıyorum 4x2mi yapıyor 4x4mü gidiyor bilmeden konuşmak normal. low low low nedir bu low ne işe yarar bı low? kayaç üstündenmi gideceksin nereden gideceksin? 1.viteste hiç gaza basmasan dahi duster'ın minik hareket hızı rölantide seni heryerden geçiriyor eğer fantezi yapmak istersen yarım debriyaj ve firenide kullanabilirsin solucan gibi ilerliyor low'un low'u oluyor :smiley: duster'da low var ammaaa kullanmayan bunu bilmiyor 4L yi çok büyütüyor :smiley: hatta ve hatta araçta 4L olduğu halde arazide motor bayılmamak stop etmemek için devir istediğinden son dişli oranıyla oynuyor ;D ne anladım ben şimdi bu low' dan? binmeden uzaktan bunlar kulağa ninni gibi geliyor sizlereya sizde haklısınız...

AL1820' Alıntı:
low konusuna girmeseydin keşke, feci sallama olmuş
ne yazıyosa doğrudur çift takviye araçlarım var sizin 'low' diye bildiğiniz ara kiti iyi bilirim rahat olun Ali bey...

duster in ihtiyacı yok derseniz haklısınız, subarunun da ihtiyacı yok bence low a
ama çamura batacaksanız büyük lastik çevirecekseniz low lowdur derim

Çok doğru, dediğim gibi bizleri kandırmışlar. hele o jeepçileri amma kadırmışlar arabada low mow var diye yıllardır. Halbuki hiç gerek yokmuş dimi :D

aracınızın çekiş sistemi nissan all mode değilmi?
all mode lar kaç km den sonra lock dan çıkıyor bilmiyormusunuz?
aracınızın teknik dökümüne bakın orda yazar eğer teknik dökmü varsa tabi.
bulamazsanız size nissanın dökümanının o sayfasını ekliyorum. nissanlarda bu sınır 60 km. xtrail de.
tabi sizin araç 4x4 ü nissan dan almasına rağmen çok daha gelişmiş bir sistem belki sizde bu 600 km falan dır.
Bu arada döküman ingilizce.

Nissan x trail xx

AL1820' Alıntı:
duster in ihtiyacı yok derseniz haklısınız, subarunun da ihtiyacı yok bence low a

motor yapısı ve şanzıman oranları farklılık gösterebildiği için araçtan araca göre değişir ali bey ancak dediklerinizde haklısınız size katılıyorum özellikle benzinlide low şart torku katlayabilmek ve ağır deviri sağlayabilmek için

dustero forumu trafsız okuyan biri olarak
suzukinin 1 vites low oranı 1:3,78 istersen çarp böl dusterle bir kıyasla bakalım ne çıkacak
bu sefer baltayı fena taşa vurdun

DuSTeRo' Alıntı:
motor yapısı ve şanzıman oranları farklılık gösterebildiği için araçtan araca göre değişir ali bey ancak dediklerinizde haklısınız size katılıyorum özellikle benzinlide low şart torku katlayabilmek ve ağır deviri sağlayabilmek için

tamamdır

AL1820' Alıntı:

Manuel foresterlerde low/high standart koymuşlar. Arkalarda lsd ve ortada viskoz kilitli.
turbolarda low/high yok.

Dustar dizel ya torku yüksek,o yüzden low a gerek yok :D

Dustero valla sallayıp duruyorsun hocam kusura bakma.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.