Orta Asyada ki Türk Piramitleri Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayazağa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,741
Ynt: Orta Asyada ki Türk Piramitleri Hakkında

Hulki cevizoğlu programında şöyle bir konu vardı; Orta asyadaki orhun kitabeleri bulunduğunda/yada yayınlandığında ilk önce oraya gidenler finlandiyalılardı. Çünkü yazıtları gördüklerinde "bunlar bizim atalarımızın yazılar " demişler ve okumışlardı. Ancak yazıtların başını okuduklarında ise şok oldular . çünkü "Ey Türk oğlu Türk" diye başlıyordu.

Etiketler

ya benım ırkımın kafası nıye boyle acayıp çalışıyo ne olmuş bıze bılmıyorum yaklasık 10 dakıka oncekı muhabbetı anlatmak ıstıyorum

kayıp kıtadan bahsettık,pıramıtlerden bahsettık,arkasından dunyada uzerındekı hala yenı yenı bulunan kabılelerden bahsedıyoruz ,arkadaşın bırı hemen yapıştırdı ,şimdi dunyadakı o kabıleler muslumanlıgı bılmıyo, hıc bır seyı bılmıyo, bunlar cennetemı gıdecek cehennememı dondum kaldım bumu aklına geldı ılk, arkasından gelen muhabbetde lan o köydekı kızları ne rahat kandırırsın ben sızın tanrınıızım falan dıyerek butun kızlarıyla ohhh dıyorlar.bu yazdıklarım o kızlar ıcın gecırılen fantezılerın mılyonda bırı,sadece agzı acık bunları dınledım 15 dakıka, bırı dın dıyo bırı fantezı derdınde

allaaahım bız ne ara boyle olduk veya bız hep boylemıydık.ben baska bır ulke vatandasının bu olaya boyle yakşasacagını sanmıyorum

konuyla tam ılgılı degıldı ama paylaşmadan duramadım kusura bakmayın.....

Konu
piramitler di ama forum üyelerinin tarih bilgilerinin karşılıklı çarpıştığı güzel hareketler oluyor :D
Bence süper
tanık olduğunuz olayda enteresan ama farklı bir bakış açısı olsa gerek ;D
bu aralar history diye bir kanal var orada çok enteresan konular işleniyor tavsiye ederim.
;)

Amazon'da bulunan o kabilelerle ilgili bir belgesel izlemiştim. Geriye kalan dünyadan ve insan ırkından, teknolojiden izole şekilde, herhangi bir din ile tanışmadan o günlere gelmişler. Tecavüz, hırsızlık ve insan öldürme gibi hiç bir ahlaksızlık yaşanmamış olduğundan bahsediliyordu belgeselde. Ne kadar dikkat çekici, değil mi?
Günümüz dünyasında bize sıradan gelen bu ahlaksızların bizzat din tacirleri tarafından bile veya din adına yapılıyor olduğunu düşününce ...

mserdemir' Alıntı:
arkasından dunyada uzerındekı hala yenı yenı bulunan kabılelerden bahsedıyoruz ,arkadaşın bırı hemen yapıştırdı ,şimdi dunyadakı o kabıleler muslumanlıgı bılmıyo, hıc bır seyı bılmıyo, bunlar cennetemı gıdecek cehennememı dondum kaldım

Bu kabilelerde bir kaç milyon kişilik gruplar halinde yaşarlarsa o tür sıkıntılar onlarda da olur.
Bunun dinlerle alakalandırmak ta haksızlık olur...

Konu cidden ilginçleşiyor.

Önce şunu söyleyeyim,Peygamber gönderilmeyen kavimlerle ilgili hadis ve ayetler olması lazım.

Ve bu kabileler mantar gibi yerden mi bitiyor? elbette geldikleri bir topluluk, bir yayılma noktaları var ki ruhlara şuna buna, bir nevi kutsal güce inanabiliyorlar. Yani inanç geliştirecek kapasiteleri varsa hiç bir şeyden haberleri yok demek doğru olmaz.

Bir diğer konu ise, ahlaki çürümenin din ile ilişkilendirilmesi. Yabancı gezginlerin yazdığı yazılar araştırılırsa Eski dönem osmanlısında hırsızlık denen şeyin bilinmediğinden bahsettiklerini görebiliriz.Olan bir kaç hırsızlık vs. olayıda yabancılar tarafından gerçekleştirilen olaylar diye anlatıyorlar. Namaz saatlerinde mücevheratçıların bile dükkanlarını öylece bırakıp namaza gittiklerini kimsenin kimsenin malında gözü olmadığı anlatılıyor. Bunu anlatanda bizim yazarlarımız değil yabancılar.

Günümüzde bir çürüme başgöstermiştir, doğrudur aam bunu genele yaymak yakışık almıyor. Bakın arada bir basına yansıyor işsiz gırtlağına kadar borç içindeki birisi bir çanta dolusu para buluyor götürüp sahibine veriyor, deprem yardımı olarak yollanan eşyalar arasında altın unutuluyor, depremde herşeyini kaybetmiş insanlar buna rağmen bu altınları sahibine ulaştırıyor, geçen gün basında yazdı, trabzonda bir genci 20 kişi dövüyormuş bu genci kurtarmak isteyen vatandaş ruhsatlı silahı ile havaya ateş açmış, şimdi mahkemeye verilmiş ama can kurtardım ya memnunum diyor ve daha arasak dolu var böyle olaylar.

Basın bize olayların kötü taraflarını yansıtıyor diye, herşeyi kötü sanmayalım, çünkü herşeyin kötü olduğuna inanırsak şartlara uyalım diye bizde kötü olmaya başlarız. Hiçbir din veya inançta bunlar haklı gösterilemez, dini ve inancı kullanarak bunları haklı gösterme çabasına girenlere itibar etmeyelim.

Oktan Keleş adında bir araştırmacı pramitlerden birisine giriyor. Gördüğü heykeli yanındaki rehber çinli ye soruyor ve aldığı cevap " O sizin atanız Oğuz Kaan'ın temsili heykeli" oluyor. Bir de pramitte ay yıldız ve Kayı Boyu damgası var (Bu damganın Kayı Boyuna sonradan mal edildiğini düşünüyorum). Bu bulgular hakkında neler düşünüyorsunuz?

http://www.sabah.com.tr/fotohaber/dunya/turk_piramitleri_butun_ezberleri_bozacak?tc=28&albumId=16250&page=1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR