Orçun Usta'dan Silverado Sanatında beklenen son. İşte ''TERMİNATOR I''

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan interprete Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,506
Ynt: Orçun Usta'dan Silverado Sanatında beklenen son. İşte ''TERMİNATOR I''

Emeğinize sağlık. Değişik ve orjinal bir uygulama olmuş. Her yapılan iş gibi bu işinde kazanç ve kayıpları vardır elbette. Amerikada yapılan SEMA show da hayal gücünü zorlayan tasarımlar var. orada da "yok defransiyel yükselmemiş" gibi saçma yorumlar yapılıyormu merak ediyorum. Bu yüzden fikir katmayan, tasarımı ileri götürmeyen, emeği küçümseyen eleştirileri anlamadığımı sanmıyorum. Acaba kendileri bugüne kadar ne yapmışlar merak konusu... Tekrar yapanların ve yaptıranların eline sağlık.... Saygılar
(kimse üzerine alınmasın ortaya söyledim. çünkü benim araca da sokakta işten anlamayanlar hep şunları soruyor: defransiyel niye yükselmemiş, virajda devrilir mi, tarlaya mı giriyon...)

Etiketler

oğuzatay' Alıntı:
Emeğinize sağlık. Değişik ve orjinal bir uygulama olmuş. Her yapılan iş gibi bu işinde kazanç ve kayıpları vardır elbette. Amerikada yapılan SEMA show da hayal gücünü zorlayan tasarımlar var. orada da "yok defransiyel yükselmemiş" gibi saçma yorumlar yapılıyormu merak ediyorum. Bu yüzden fikir katmayan, tasarımı ileri götürmeyen, emeği küçümseyen eleştirileri anlamadığımı sanmıyorum. Acaba kendileri bugüne kadar ne yapmışlar merak konusu... Tekrar yapanların ve yaptıranların eline sağlık.... Saygılar
(kimse üzerine alınmasın ortaya söyledim. çünkü benim araca da sokakta işten anlamayanlar hep şunları soruyor: defransiyel niye yükselmemiş, virajda devrilir mi, tarlaya mı giriyon...)
eleştiriler neden zoruna gidiyor anlamadım arkadaşım burada herkes her yapılan işe şak şak yapacak değilya burada birşeyleri yayınlayıp insanların görüşüne sunuyorsan olumlu olumsuz herşeyi duymayı göze alıcaksın modifiye adı altında bir aracın aero dinamiğiyle oynuyorsunuz bunuda insanlar eleştiriyor diye kızıyorsunuz modifiye adı altında çok yapılan iş gördük fakat böylesi saçmasını ilk defa görüyorum (kimse alınmasın ortaya söyledim ben işten anlamıyorum zaten kendimce öylesine yorum yaptım)
dikkat edersen yukarıda yaptığımız yorumda bu araca bu kadar emek ve para sarfedilmiş ustanında ellerine sağlık dedik mi ?dedik. yani yapılan işi taktir ettik değilmi? ettik .biz eleştirimizi işçiliğe yapmadıkki işlevselliğe yaptık ve yaptıran mutluymuş gülü seven dikenine katlanır dendi bizde eyvallah dedik . bunun yanlış neresinde?

nededik başka
bu emk portal aks konusunda harcansa bir arazi aracı için daha faydalı olurdu manasında bir kelime kullandık bunun neresi yanlış anlamadım yine söylüyorum benim nazarımda bu yapılan işin hiç manası yoktur ama ortada bir işçilik vardır oda taktire şayandır

Emeğinize sağlık. Değişik ve orjinal bir uygulama olmuş. Her yapılan iş gibi bu işinde kazanç ve kayıpları vardır elbette.

bu cümlenizde orjinallikten kasıt ettiğiniz nedir? kamyonların avare dingillerinde kullanılan kaldırma körüklerimi orjinallik yoksa beş milim saçtan yada her kaçmilimlikse kaynatılıp uydurulan kollar ve burç yataklarımı 100 mü 150 tane burçmu kullanılmış fotodan öyle gözüküyor bu kadar çok burcun üzerine almakmı kupayı orjinallik ? yada biraz daha ağırlaştırmak mı ?herhalde bu aracın üreticisi bu nu böyle görse mahkemeye verir bunu yapanı

Bu yüzden fikir katmayan, tasarımı ileri götürmeyen, emeği küçümseyen eleştirileri anlamadığımı sanmıyorum.

bu cümlenizde ise emeği küçümsemekten bahsetmişsiniz .burada ben ve bir iki arkadaş biraz eleştiri yaptık fakat kesinlikle emeği küçümsediğimizi hatırlamıyorum .evet bu bir tasrımdır zeytin ormanlarında merdiven niyetine kullanılabilir ağaçlara ulaşması basit olabilir bu şekilde

kimse üzerine alınmasın ortaya söyledim. çünkü benim araca da sokakta işten anlamayanlar hep şunları soruyor: defransiyel niye yükselmemiş, virajda devrilir mi, tarlaya mı giriyon...)

bu cümlenizde işten anlamayan insanlar size defransiyeliniz neden yükselmemiş diye soruyorlarsa inanın bir bildikleri varki o soruyu soruyorlar
difransiyellerini yükseltemediğiniz bir arazi aracını istediğiniz kadar kupadan yükseltebilirsiniz fakat aracın difransiyelleri oturduktan sonra şsenin veya kupanın yüksekte olmasının birşey ifade etmediğini bütün burada bu işlerle profesyonelce uğraşan arkadaşlar bilir
ben burada sadece kendi düşüncemi yazdım kendimce yorumladım yazdıklarım beni bağlar
saygılar

sayın arkadaş benim sitemim "fikir katmayan, tasarımı ileri götürmeyen, emeği küçümseyen eleştirilere". gerisine eyvallah tabiki. ama bu diferansiyel konusu haikaten evlere şenlik. (portal aks olayı tamamen farklı bir konu ki diferansiyeli yükseltmenin zaten başka bir yolu yok) Ama koca dünyada bir işten anlayan "profesyoneller" bizim memlekette zaten. çok komik bir durum. neyse yinede öncelikle kendi nefsime söylüyorum "eleştiriye tahammül gerek". Her mevzuya her insan farklı bir zaviyeden bakmaktadır. Sonuçta her zaman bir fayda sağlanır. Saygılar...

işçiliğe emeğe eyvallah orası kesin, ortaya bişey! çıkmış doğru uğraşıldığı belli, de, nedir ne işe yarar amaç ne, bu makine offroad'un osunu yapmaz anca dümdüz ilerler oda bu kadar legoya rağmen nereye kadar ilerler karışık, arkadaşa katılıyorum zeytin felan toplama olabilir, yenilik denen bişey ortada yok, yenilikse buyrun portal aksı geliştirin uygulayın, bizde vay be helal olsun diyelim...bu kadar burç nedir yani bu..

Ynt: Orçun Usta'dan Silverado Sanatında Beklenen Son. İşte ''terminator I''

kaptan10' Alıntı:
yapılan işçiliğe tebrikler. fakat bu aracı bu kadar yükseltmenin ne artısı olabilir onu merak ettim.bu işçilik ve çaba aracı kupadan yükseltmek yerine portal aks uygulaması yönünde olsaydı belki çok daha işlevsel olabilirdi
evet bende baştan beri takipteyim sesiz aynı fikirdeyim vede aracı bu kadar yükseltmek için bu kadar emek arcanmış fakat senin gececeğin engel aracın yüksekliğiyle değilde dingil yüksekliğiyle sınırlı olduğunu düşünürsek portal aks bence daha uygun olurdu kanısındayım kolaylıklar dilerim güzel bir çalışma oluyor

Arkadaşlar herkese selamlar, uzun zamandır siteden ayrı kalmıştım yorumları okudum, herkesin bu arabada çok büyük mantıklar aradığını gördüm ancak sizin de malumunuzdur ki bazı çalışmalar zevkine yapılır. Bu Silverado da onlardan birisi. Saygılarımla Orçun Usta.

120420122767

120420122768

120420122769

Grnt1781

Grnt2177

Sonuçta herkes bildiği ölçüde eleştiri ve yorum yapıyor doğru yada yanlış kişilerin görüşlerini bakış açılarını eleştirmek ne derce doğrudur tartışılır doğrular fizik kanunları gibidir yanlışların arasından süzülüp çıkıverir kısaca doğruyu veysel ne güzel söylemiş '' Koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasaydı''

Zevk için yaparken , bir amaç vardır mutlaka. Bu uygulamanın neyi amaçladığını, amacına ulaşıp ulaşmadığı gibi bilgileri paylaşırsanız insanlar cevabını bulacaktır konunun içinde.
Eğer cevaplar verilmezse; arabanın altına körük ve makas taktıktan öteye geçmez.
Bu kadar bileşeni bir araya getirmek, o vites kollarını direksiyonu çalıştırmak ağır ve zor bir iş.Bu kısmı takdire şayan'dır.
Ancak uygulamanın amacını açıklarsanız yorgan bitti, kavga bitti olacak eminim. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Arkadaşlar videoları dosya hacminden dolayı yükleyemiyorum. Face'den veya Youtoube'dan deneyip bilgi vereceğim.

Grnt2204

24042011130

Arabanın sahibi olarak ORÇUN ustaya çok çok teşşekkür ediyorum. Bana ve oğluma hem arazide çok başarılı hemde görsel olarak bize büyük keyif veren bir aracı kablolarından başlayarak yenileyerek bize yaptığı için minnettarız. ORÇUN sadece amerikancı değil aynı zamanda büyük iş makinaları ustası olan,hayatta tanıyabileceğiniz en karakterli en namuslu insanlardan biridir..Bazı arkadaşlarımızın kinayeli sorular sorarak yapılan işleri küçümsemesi beni ORÇUN usta adına çok üzüyor.. Soru soran ustayı yerinde ziyaret edipte neler yaptığını ve neler yapabileceğini görürse konu daha rahat anlaşılır galiba.. (Eskimiş araçlarını atmayın götürün ORÇUN ustaya size gerçek oyuncaklar yaratsın) TOYS for BİGBOYS :-* :-* :-* :-* :-* :-*

maşallah inanilmaz olmuş.saygi duydum

camaro' Alıntı:
Arabanın sahibi olarak ORÇUN ustaya çok çok teşşekkür ediyorum. Bana ve oğluma hem arazide çok başarılı hemde görsel olarak bize büyük keyif veren bir aracı kablolarından başlayarak yenileyerek bize yaptığı için minnettarız. ORÇUN sadece amerikancı değil aynı zamanda büyük iş makinaları ustası olan,hayatta tanıyabileceğiniz en karakterli en namuslu insanlardan biridir..Bazı arkadaşlarımızın kinayeli sorular sorarak yapılan işleri küçümsemesi beni ORÇUN usta adına çok üzüyor.. Soru soran ustayı yerinde ziyaret edipte neler yaptığını ve neler yapabileceğini görürse konu daha rahat anlaşılır galiba.. (Eskimiş araçlarını atmayın götürün ORÇUN ustaya size gerçek oyuncaklar yaratsın) TOYS for BİGBOYS :-* :-* :-* :-* :-* :-*

bu araç aksiyon murat ustanın solundaki dükkanda duran araçmıdır.camdaki boya aralıklarından fotoğrafını çekmeye çalışmıştım.

interprete' Alıntı:
Bazı mekanik çalışma fotoları..

merhaba bu kadar büyük bir emek harcayarak ve maddi olanaklarını kullanan ustasından araç sahibini cani gönülden kutlarım bu aracın orjinalini neden bu kadar incik boncuklarla değiştirme amacı güdüldüğünü bir türlü anlamış değilim yani yapılan işin özelliği nedir her tarafa kollar polyemit burçlar makaslar yapılıyor benim anladığım kadar bu araç kupadan hareketli bir sistem olacak sadece kupayı hareket ettirmek için bu kadar çalışma bence çok büyük emek ve sabır işi çünkü aracın ana şasi üzerinde değişiklik yapılmıyor galiba dingil yükseltmesi yok amma kusura bakmayında bu kadar oynar hareketli parçalardan dizayn edilen bir sistem arazide gezeceğine göre öyle zannediyorum 6 ay sonra o burçlar epsi % 0, 1 mm lik boşluk yaptığını düşünürsek o kupa üzerindeki burç adediyle çarptınmı siz esapedin oluşan boşluğu şasinin üzerinde salıncak gibi sallanır o kupa ha bizim bilemediğimiz burada paylaşılmıyan bilgiler ve amaçlar varsa ki öyle görünüyor bir arazi aracı yaratmak için bu kadar çalışma bence cok riskli yarın bu aracın tüv dede sorun çıkacağını zannediyorum çünkü standartların üzerinde değişiklik kabul görürmü bilmem bunu kesinlikle bir olumsuz eleştiri olarak algılanmasın çünkü burada bir proje yapım aşamaları sitede paylaşılınca bu proje üzerinde herkez özellikle takipçiler kendi bilgi dağarcığında bazı sistemleri kurguluyorlar burası böyle olursa veya şöyle olursa gibisinde bazısı sadece düşüncede kalıyor bazısıda burada bu düşüncesini sizinle paylaşıyor bu projede diğer yorumlarıda okudum bu kadar eleştirel olmasıda gerekli bilgi paylaşılmadığından olsa gerek yani aracın bu yapılan değişiklikle ne gibi bir özellik kazanacak bu tam manasıyla açıklanmamış zaten ondandır herkez kendi kafasında kendi hayal gücünü zorluyor kolay gelsin

Endişe etmeyin arkadaşlar ben her şeyi düşündüm, zaten her kez her şeyi düşünebilseydi, her kez yapardı.. Merak eden Youtube'da veya Face'de Orçun Usta diye arasın videolar yayında.
Not: İnsanlar Amerika'da bu arabaları evinin bahçesinde kendisi yapıyor, kimse kendisini bir şey sanmasın.. Önemli olan bu işe gönül vermektir.. Yok deneme yanılma yöntemi, yok ne gerek var, yok allah sabır versin gibi yorumlar yapan kişilerle aramızda baya mantalite farkı olduğu belli..

EN İYİYİ HAYAL EDİYORSAN, KONUŞARAK DEĞİL YAPARAK DENEMEK GEREKİR
Orçun Usta

Şaban Ustam sözüm meclisten dışarı, çalışmalarını görüyorum, eline sağlık on numara iş çıkarmışsın devamı gelir inşallah. Böyle çalışmalar görmek gerçekten mutluluk verici. Seneye benim de niyetim var şimdiden hazırlık yapıyorum.. İmkanlar el verirse bir deneme de ben yapacağım. Bir çayımı içmeye beklerim hayırlı işler.
Bu arada merak ettim direksiyonda 'orbitör' kulandın mı? Yani kendiliğinden geri toplaması var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR