Online İzleyebileceğiniz 2 Doğa Filmi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adventureman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,308
Ynt: Online İzleyebileceğiniz 2 Doğa Filmi

Bu gün akşam izleyeceğim, yorumlarımı bildiririm..

Etiketler

serkan35' Alıntı:
Serdar çok sağol iyi çalışıyon doğa için,
Teşekkür ederim kardeşim,eğer bilinçli yaşamazsak yakın bi gelecekte malesef Dünya yaşanmaz hale gelecek,aslında kıayameti insanoğlu kendi eliyle getirecek Adem peygamberin dünyaya indirildiği dönemi düşünürsek tertemiz el değmemiş bi doğada yaşıyordu Dünyayı kirletecek yada düzenini bozacak bi unsur yoktu bu sistemi bozan insanoğlu olduğu için gelecek nesiller için yaşanabilir bi dünya bırakmamız lazım diye düşünüyorum...

Zerrin Hanım Kuzey Yamacını çok beğeneceğinizi düşünüyorum.Doğa sporları tutkusunu anlatması ve gerçek bi hikayesinin olması ayrıca ilgi çeken bi nokta

Filmler gerçekten çok güzel defalarca seyretmeme rağmen bir kez daha izledim.Paylaşım için teşekkürler.

Selamlar,
Murat

COMPETUS' Alıntı:
Filmler gerçekten çok güzel defalarca seyretmeme rağmen bir kez daha izledim.Paylaşım için teşekkürler.

Selamlar,
Murat
Vakit ayırıp doğamız adına bu filmleri izlemenizden ötürü esas ben size teşekkür ederim.Saygılar...

teşekkürler kardeşim mutlaka izliyecem 2 side çok güzel dir eminim :smiley:)

teşekkürler emeğine sağlık 2 side muhteşem dabbeciler beğenmesede ben çok sevdim :smiley:

Kuzey Yamacını izledim şimdi. Çok güzeldi gerçekten çok etkilendim.. Paylaştığınız için teşekkür ederim..
Mükemmel kaçışı da birazdan izleyeceğim :smiley:

d.berkay' Alıntı:
Kuzey Yamacını izledim şimdi. Çok güzeldi gerçekten çok etkilendim.. Paylaştığınız için teşekkür ederim..
Mükemmel kaçışı da birazdan izleyeceğim :smiley:
Ben teşekkür ederim beğenmenize sevindim beni de çok etkileyen bi filmdir

Paylaşımınız için teşekkürler.

Bu linkleri buraya yapıştırmanız sizin açınızdan iyi bir şey değil bunlar telif hakkı olan satılan materyaller başınız bu konuda ağrıyabilir. Forum illegal içerikli bir forum değil yakında yöneticiler tarafından bu başlık büyük ihtimalle silinecektir.
Japonlar hakkında yazdıklarını ise içlerinde yaşadığımdan haksız ithamda bulunduğunu düşünüyorum. Japonlara balık avlamayı yasaklamak karadenizlilere hamsiyi yasaklamaktan farksızdır. Bu ülkenin dış ülkelere gıda bağımlısı olmamasının tek sebebi okyanustan beslenmeleridir ve bu bazı bilinen ülkelerin işine nedense gelmiyor. Öyle toplu katliam yapıp nesillerini tüketmiyorlar. Aksine öldürdükleri balıkları yiyorlar. Balina ve yunusların avlanmasının başında bu canlılar şu dünyanın hiç bir yerinde avlanmıyolar çoğaldıkça Japon sahillerindeki balıkları tüketiyorlar. Ben yunuslar için bu kadar duygulanan ve belgeselini yapan arkadaşa gidip savaşta bütün tokyoyu yangın bombaları ile bombalayıp bebekten yaşlıya insanları diri diri yakan hiroşimaya atom bombası atıp şu anda bile çocukların sakat doğmasına neden olan kendi ülkesinin belgeselini yapmasını tavsiye ediyorum. Balinaları petrolden habersiz olduğu için lamba yağı için öldürüp neslini tüketen kendi ülkesidir Japonya ya da başka bir asya ülkesinin yemek için avlaması değildir. Yunusları şov için yakalayıp kullanan yine kendi ülkesidir kendi ülkesinde bu filmleri çekemeyen birinin gelip başka birinin ülkesinde aaaa Japonyada yunusları öldürüyorlar birde yiyorlar içinde cıva var demesi çok gariptir. Kendisinin bu işi başlatan kişi olmasıda ayrıca komiktir.

omeronay' Alıntı:
Bu linkleri buraya yapıştırmanız sizin açınızdan iyi bir şey değil bunlar telif hakkı olan satılan materyaller başınız bu konuda ağrıyabilir. Forum illegal içerikli bir forum değil yakında yöneticiler tarafından bu başlık büyük ihtimalle silinecektir.
Japonlar hakkında yazdıklarını ise içlerinde yaşadığımdan haksız ithamda bulunduğunu düşünüyorum. Japonlara balık avlamayı yasaklamak karadenizlilere hamsiyi yasaklamaktan farksızdır. Bu ülkenin dış ülkelere gıda bağımlısı olmamasının tek sebebi okyanustan beslenmeleridir ve bu bazı bilinen ülkelerin işine nedense gelmiyor. Öyle toplu katliam yapıp nesillerini tüketmiyorlar. Aksine öldürdükleri balıkları yiyorlar. Balina ve yunusların avlanmasının başında bu canlılar şu dünyanın hiç bir yerinde avlanmıyolar çoğaldıkça Japon sahillerindeki balıkları tüketiyorlar. Ben yunuslar için bu kadar duygulanan ve belgeselini yapan arkadaşa gidip savaşta bütün tokyoyu yangın bombaları ile bombalayıp bebekten yaşlıya insanları diri diri yakan hiroşimaya atom bombası atıp şu anda bile çocukların sakat doğmasına neden olan kendi ülkesinin belgeselini yapmasını tavsiye ediyorum. Balinaları petrolden habersiz olduğu için lamba yağı için öldürüp neslini tüketen kendi ülkesidir Japonya ya da başka bir asya ülkesinin yemek için avlaması değildir. Yunusları şov için yakalayıp kullanan yine kendi ülkesidir kendi ülkesinde bu filmleri çekemeyen birinin gelip başka birinin ülkesinde aaaa Japonyada yunusları öldürüyorlar birde yiyorlar içinde cıva var demesi çok gariptir. Kendisinin bu işi başlatan kişi olmasıda ayrıca komiktir.
Hukuka aykırı bi durum sözkonusu olduğunu düşünmüyorum sonuçta nette yeralan halka açık daha önce binlerce kişini izlediği linkleri kopyalayıp buraya yapıştırdım yine de kanuna ayrkırı bi durumsa yöneticiler doğrusu neyse onu yapsınlar,koy adlı belgesel içinse bence belgeseli izlememişsiniz diye düşünüyorum sanırım siz beni japon karşıtı başka ülkelerinde hayranı filan sandınız önyargılı davrandığınızı düşünüyorum ben bütün japonları suçlamıyorum ancak ülkelerindeki yunus ve balina katliamı yöneticilerin bilgisi olmadan yapılamaz herhalde yoksa halkını bende çok severim çok saygılı,kültürlü ve insani erdemleri olan bir millet fakat normal türde balık yemek duruken yunus ve balina gibi düşünme yetisi olan canlıları öldürmelerini hiç hoş karşılamıyorum birde bizim millet neden başka bi ülkeye gidince hemen onun etkisinde kalır onu da anlamıyorum.

Buraya geldiğim için Japonların etkisinde kalmış değilim. Birincisi vahşi Japonlar derken bir geneleme yapıyorsunuz ve benim eşim Japon ayrıca kızım yarı Japon. Örneğin vahşi japon yunus avcıları derseniz hedefinizi biraz daha daraltmış olurdunuz. ;D Belgeseli daha önce izledim Japonyadaki balina avcılığına ve yunus avcılığına karşı yapılan hareketlerden haberim var. Yunus henüz yemedim ama balina eti yedim. Öyle sandığınız gibi ve belgeselde gösterildiği gibi her yerde satılan bedeva dağıtılan ürünler değiller bunlar. Daha önce yunusu özellikle arayıp bulamadım. (Bulsam yiyecektim yemek için arıyordum ;D) Yazdıklarım aslında Japonların etkisinde olduğumdan değil içlerinde olduğumdan ve olayları buradan gördüğümden sizin bu tip belgesel etkisinde kalmamanız yanlış yargılamalar yapmamanızı sağlamak içindi. Düşünme yetisi olmayan canlı neredeyse yoktur koyunlar bile düşünme yetisine sahiptirler ve biz afiyetle bunların hemen hemen hepsini yiyoruz. Bildiğiniz gibi nasrettin hocanın hindisi bile düşüyor ve onu da yiyoruz. ;D Bu belgeselde etkilerinde kaldığımdan ve içlerinde olduğumdan sizin fark etmediğiniz bazı detaylar vereyim. Hani o sert bağırıp bunları kameraya alan adam var ya o bir balıkçı değil bir yakuza. Bunların çektikleri bina balıkçı binası değil bir yakuza ofisi. Burada bir çok şeyi açmam gerekiyor yakuzalar bizim bildiğimiz türden mafya değiller. Burada yakuzalara saygı duyulur. Bizde bir zamanlar bulunan kabadayılık gibi bir şeydir ama tam olarak aynı değillerdir. Halkı haraca bağlayıp başlarına bela olmazlar. Genelde gelirler kumarhanelerden alınan komisyonlardır. Örneğin sarin gazını olayını duymuşsunuzdur bu eylemin yapılmasında bu örgütte bulunan bir kimyager gazları hazırlıyor basın toplantısında bir yakuza elemanı bu gazı hazılayan elemanı basının önünde öldürdü. Çünkü yakuza halka karşı işlenmiş suçun garantörüdür halk için var olan bir kurumdur. Burada yazılanlar yakuzalar mükemmeldir anlamına gelmez ama yakuzaların binalarını evlerini arabalarını herkes bilir kimse gidip bunların filmlerini çekmez. Sonrada bunları balıkçı diye yuttturmaya kalmaz. Polis bizi takip ediyor diye araba gösteriyorlar sonra o nasıl takipse gidip oraya buraya gizli kameralar yerleştirebiliyorlar? Kan gölüne dönmüş koy olayında hiç fark ettiniz mi suyla kanın karışımı yok bütün deniz kan gölüne dönmüş.
Flim hillelerini hatalarını bir kenara bırakıp katliam konusuna gelelim. Bu olay Japon hükümeti tarafından biliniyor burada yunus avcılığı yasak değil ve bu bir katliam hiç değil. Flimde lanse edildiği gibi gizli saklı yapılmıyor. İsterseniz gelin gidelim nasıl avlıyorlar izleyin fotoğraf ve filmlerini çekin size kimse engel olmaz.
Bir ürünü başka bir şey gibi gösterip satışını Japonyada yapamazsınız. Japonya böyle bir şeyi yapabileceğin son ve en yanlış ülke olur. Çünkü bir firmanın amerikan firmaları gibi formül diye içerik saklama şansı yoktur. Örneğin ben kutusu üzerinde emin olmadığım ürünün firmasına telefon açıp içeriğinin ne olduğunu domuz ürünü bulunup bulunmadığını sık sık soruyorum. Eğer o anki eleman bilmiyorsa telefonu alıyor sonra yav bu adam domuz ürünü dedi ama belki bunda bir alerjik olay vardır ölür başımıza bela olur diye bana ya bütün içeriğin faksı geliyor ya da biri telefon açıp her şeyi anlatıyor. Satığı kıymaya biraz fazla yağ karıştırdığı için koca bir firma iflas etti. Burada hoşuma giden bir olayıda yazmadan duramaycam biri üçkağıtçılık yaparsa aldığı cezanın yanında burada tvlerde 140 milyon Japondan özür dilemek zorundadır. Yani çalan adam aldığı cezanın yanında çıkar tvye bu bu işleri yaptım bunları çaldım bütün herkesten özür dilerim der ve herkes o yüzü tanır bir daha unutmaz. O yüzden hata yapan japon büyükleri hemen intihar eder. Çünkü kimsenin yüzüne bakamaz. O yüzden balina diye yunus satılmaz çünkü bunun ortaya çıkması bu olaya karışmış bütün devlet adamlarının istifasına ceza almasına halktan özür dilemesine ve bir çoğunun intihar etmesine neden olur.
Kısaca bütün bu olayların aslı şudur. Ekonomik olarak avrupa ve amerika japonyayı gıda bağımlısı yapmak istiyorlar. İkinci dünya savaşında japonlara hiç bir ambargo uygulayamadılar. Japonlar herşeylerini kendi üretip kendilerine yetebiliyorlardı o nedenlede yenilmiyorlardı. Amerika yenmenin tek yolunu Japon katliamı ile buldu. Şu anda uğraşılan tek şey bir ülkeyi gıda bağımlısı bir hale getirmektir bu oyun sadece japonyaya değil türkiyeye de oynanıyor. Bu ülkeyi gıda bağımlısı yaparlarsa istedikleri kuklayı elede edebilecekler. Japonyanın en büyük sorunu gıda sorunudur. Yunuslar nesli tükenen hayvan gurubunda değiller o nedenle nesillerini koruyalım avlamayın diyemiyorlar. Bunlar düşünüyor avlamayın gibi saçma bir neden ortaya sürüyorlar. Amerika japonyaya ne satıyor biliyormusunuz? Et ve sebze. Ne kadar az balık olursa o kadar fazla et satılır. Bir balina 100 - 150 tondur. Bu filme konu olan şişeburunlu yunusların ağırlığı 200 ile 700 kilogram arasında değişiyor. Bunları avlayıp yemeyin düşünüyorlar dediğiniz ülkede ise bu insanların yediği bir tek domatesin fiyatı 3 dolar çünkü amerika ya da avrupadan geliyor. Deniz ürünleri ise çok daha ucuz çünkü hertarfı okyanusla çevrili bir ada devlet. Yunusların japon balıkçılarına iki zararı var birincisi avlanacak balıkları yiyerek besleniyor azalmalarına neden oluyorlar ikincisi ağlara takılıp sürüleri dağıtıp ava engel oluyorlar.

Belgesel ve belgesel türü filmler seviyorsanız size tokyo bombardımanı ile ilgili belgesel ve filmeri araştırmanızı tavsiye ederim. İnsanlık tarihin en büyük katliamını görüp katliamın nasıl olduğunu soykırım yapıyorsunuz katliam yapıyorsunuz diyen ülkelere hatırlatma şansınız olur.
Siz hiroşimayı ve atom bombasını çok duymuşsunuzdur ama tokyoya atılan yangın bomblarından tokoyda 41km2 alanın yandığını ve hiroşima ve nagasakinin toplamından daha fazla sivil insanın yanarak bir gecede öldüğünü duydunuz mu bilmiyorum? Bu soykrım ve katliam durmamış hiroşima nagasaki ve tokyoda periyotlar halinde devam etmiştir. Şimdi bu kuduruk adamların aptal torunları aynı millete yunusları katlediyorsunuz diyebilecek cesareti kendilerinde bulabiliyorlar.

Bu arada bir şeyi yazmayı unutmuşum bu belgeseldeki adamın derdi yunus değil. Filmin başlarında dikkat ederseniz buralar benim mekanımdı herkes beni görünce ayağa kalkardı önünü iliklerdi falan gibi şeyler söylüyor. Bu adam buraya geliyor bakıyor ki japonlar bu yunusları yiyor bunalara yav yemeyin bu hayvanları zarar ediyorsunuz diyor. Bunları canlı satarsanız işte bu kadar kar yaparsınız bu kadar kazanırsınız ben bu işi biliyorum böyle yapın şöyle yapın diyor. Tabi japonlarınların kafası bu işe yatıyor ve bu işe başlıyolar ama bizim eleman bu işten köşe olma hayalleri kurarken japonların kafada yav biz tutuyoruz biz satıyoruz buna niye para verelim bu bizden niye pay istiyor gibi mantıklı bir soru oluşuyor ve elamanı başlarından def ediyorlar. Ve arkadaşımız kollarında yunus öldüğü gün değil bu işten para kazanamayacağını anladığı gün aktivist oluyor. İşin komik yanı adam hala bu işten para kazanmanın yolunu buluyor. Bu belgesel film ücretli satılıyor ve bu elemana telif hakkı olarak para ödeniyor. ;D
Hemen hemen her milletten adam gördüm tanıdım bildiğim bir şey varsa amerikalıların bazıları bedevaya tuvalete bile gitmiyor. Tutar yapmaz çatlar seni dava eder para alır. ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR