Ön Teker Porya Kilitlerim Bozuldu.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALİ ÖZEN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,122

ALİ ÖZEN

Bazen dağlar çağırır...
Yer
ANTALYA/MANAVGAT
Arkadaşlar bu gün çok güzel etkinlik oldu ama malesef benim ferozanın ön teker porya kilitleri arıza yaptı araç dört çeker olmuyo süreli iki çeker bana acil kilit lazım bilgisi olan arkadaşım varsa yardım lütfen.saygılar

Etiketler
gecmıs olsun sızın araclarada manuel porya kılıtlerı uyumsaglıyosa manuel tavsıye ederım bırkere alırsınız omurluk kullanırsınız

baska araclarınkının uyma sansı yokmu mesela suzukıde warnın ıcı celık olan serısı var mehmet becce abıde 550 lıra eger uyum saglama sansı varsa denemek lazım bılgısı olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım

Hep soru soruyorum belki ama Porya kilit otomatikmi yoksa manuel mi desem sizce? sonuç nedir acaba fikri olan lütfen cvp versin, bilgisi olan aydınlatsın çünkü kafam allak bullak oldu, herkes bişey söylüyo, saygılar...

Ali Bey,

Sorunuzu tam olarak anlayamadım, sizin arabanız İsmail Bey'in eski arabasıydı ve onun porya kiltleri otomatikti. Eğer sorunuz porya kiltlerinin otomatikmi yoksa manuelimi iyidirse. Ben maunal porya kilidini tercih ederim, benimkiler manuel, bir iki kere sökmüştüm, oldukça basit ve tamiri kolay, içindeki bütün parçalar istenirse yeniden yapılabilir. Benimkiler aldığımda yağsızlıktan ve yayının yanlış takılmasından çalışmıyordu, söktüm ve tamir ettim. Otomatiklerde ise doğal olarak daha fazla hassas parçaya ihtiyaç var, mekanikten iyi anlayan birisinin tamir edemeyeceği birşey değildir sanıyorum.

Porya kilitleri yurt dışında çok daha ucuz, isterseniz ebay'da araştırın, Feroza için varmı bilmiyorum ama fiyatlar için bu link size bilgi versin. http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=manual+hub+&_cqr=true&_nkwusc=maual+hub&_rdc=1

saygılar

Ersan

ön poryaları bende sordum ellerinde cıkma varmış 600 lira gibi bir fiatı var.şayet lazımsa telefonunu alır veririm.

600 lira çok pahalıymış,,benim de sağ ön teker çalışmıyordu bostancı sanayii de idarelik yaptırdım ama zorlamaya korkuyorum.Kilitte sorun olunca (otomatik kilitlerden bahsediyorum) komple yuvasıyla değiştirmek mi gerekiyor?Benimkinde ince bileziğe benzer birşey var o değişirse sorun bitecek ama bulamıyorum.Komple almaya gelince de pahalı geliyor tabi

iyi günler arkadaşlar 94 model ferozam için ön porya kilit aroyorum aracımı yeni aldım şimdiden teşekkür ederim.

Feroza

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri