Olta ile Alabalık Avı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Pejaro3500 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,053

Etiketler

Ynt: Olta ile Alabalık Avı

Bülent balıklar difrizdense iyi, yoksa diyecektim biz nediyoruz, bunlar neyapıyor diye, bu arada birkaç domuz vurduğunuzun haberi geldi.

Pazar günü dağ evinden inerken yörenin ayısının yeni esamesini gördüm yolun ortasında, gece baya yakına gelmiş herhalde.

devam

IMG 0447

IMG 0447

musa69' Alıntı:
trakyadaki derelerde kırmızı beneklinin kalmamasının en büyük sebebi bence

çok miktarda olan çifliklerden suyun özelliği değişti yani kirlendi ve elbette biz insanların kirletmesi bilinen aşina dere kenarları içi çöplük resmen başkası atmış ben niye

atmayayım zihniyeti

çifliklerden bir şekilde sel yada başka nedenlerden dereye çiflik üretiminnin girmesi ile deredeki ırk değişti somon bile var

Trakyada yada başka bölgelerde bazı tarım ilaçları kullanılmaktadır. bu ilaçlar o kadar keskindir ki, sadece kullanılmılş boş tenekesini göl kenarında yıkadıktan sonra, yüzlerce balık ölebiliyor.

On sene evvel falandı rahmetli ustamla boğazova sarpı denen dereye girmiştik, o gün hiç balık tutmadan sabah 07.00 de girdiğimiz dereden akşam 17.00 de çıkmıştık ve aşağıda onlarca balık telef olmuştu, yukarı çıktığımızda işin aslını öğrendik, kendini bilmez bir çiftçi tarım ilaç makinasını derede yıkamış, adama bir kaç yaptırım uyguladılar hepsi o, yasak zamanda avlananmı istersin, dere kesenmi istersin, havyar zamanı sertme atanmı istersin, dere aktaranmı istersin, balık otu kullananmı istersin, dereye elektrik vermi istersin, dereye piknik tüpü ile gaz verenmi istersin, bunlara ve bizlere rağmen bu balık yaşamını sürdürmeye çalışıyor, bu alabalık çok kudretli bir hayvan.

metebingol' Alıntı:
On sene evvel falandı rahmetli ustamla boğazova sarpı denen dereye girmiştik, o gün hiç balık tutmadan sabah 07.00 de girdiğimiz dereden akşam 17.00 de çıkmıştık ve aşağıda onlarca balık telef olmuştu, yukarı çıktığımızda işin aslını öğrendik, kendini bilmez bir çiftçi tarım ilaç makinasını derede yıkamış, adama bir kaç yaptırım uyguladılar hepsi o, yasak zamanda avlananmı istersin, dere kesenmi istersin, havyar zamanı sertme atanmı istersin, dere aktaranmı istersin, balık otu kullananmı istersin, dereye elektrik vermi istersin, dereye piknik tüpü ile gaz verenmi istersin, bunlara ve bizlere rağmen bu balık yaşamını sürdürmeye çalışıyor, bu alabalık çok kudretli bir hayvan.

maalesef kardeş, saydıklarınızın tümü yapılmakta. Doğanında bir kırmızı çizgisi vardır. İnşallah o çizgiyi aşmamışızdır. Yoksaki intikamı çok kötü oluyor

Bugün sabahtan akşama kadar boştum sabah tecer ırmağına yolum düştü arabada olta hazır bekliyor. Fakat yem olarak hiçbirşey yoktu. Araçta kırmızı dut vardı belki tutarım gibisinden iğneye taktım. Nafile 3 saat dolandım ama çok akıllı balık olduklarını fark ettim. Sazan gibi atlamıyorlar çok dikkatli hayvanlaşmış. Bugün ben balıkları besledim haftaya onlar beni besleyecekler:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri