Olta Balıkçılığı ile İlgilenen Gezenbilirciler Parmak Kaldırsın

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan evedilaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,950
Ynt: Olta Balıkçılığı ile İlgilenen Gezenbilirciler Parmak Kaldırsın

evedilaz' Alıntı:
ormanlı kalkan yapıyomuş ahmet abi oltaları orda ıslatıcaz
bu arada kalkan zor bi balık ben hiç tutmedım ama mırmır banko
bilirim bende 9 kg yayın çekdim bisefer tatlı su isteyene hazerfan köprüsü sazan yapıyo
kardeş hepsini birarayasığdırmak mümkün değil çökücez bi yere kurt solucan sülük neyse ayarlayıp oltalarla beraber bizde yatıcaz muhabete çıkarsa kral balıkçıyız çıkmazsa kısmet deriz

Etiketler

Ahmet dostum sen odunları kır ateşi yak gerisini bana bırak...... ;D ;D

http://www.dailymotion.com/user/feroza777/video/x7m0t6_palamut-avy_animals

feroza34' Alıntı:

ya moruk bilmezmiyim hünerlerini yalnız bakamadık bi türlü tadına kısmet olmadı :D :D

geçen hafta sonu 90 metreden 7 tane mercan topladım... çok eğlenceliydi... yakında shimano makine alacağım, umarım bir sonraki av daha kolay geçecek.

evedilaz' Alıntı:
ormanlı kalkan yapıyomuş ahmet abi oltaları orda ıslatıcaz
bu arada kalkan zor bi balık ben hiç tutmedım ama mırmır banko
bilirim bende 9 kg yayın çekdim bisefer tatlı su isteyene hazerfan köprüsü sazan yapıyo
feroza34' Alıntı:

Arkadaşlar,

Amatör balıkçılık kuralları gereği Kontrol Koruma Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Tebliğ 2/2 de 15 Mart 15 Haziran arası Sazan balığı avı yasaktır.

En çok Heves Duydugum bir hobi ama bir türlü fırsat olmadı.
nasıl bir olta almalıyım?
nasıl bir takım yapmalıyım içinde neler olmalı?
balığa çıkarken olmazsa olmazlar nelerdir?
yardımlarınızı bekliyorum.

saygılar..

onur_toros' Alıntı:
En çok Heves Duydugum bir hobi ama bir türlü fırsat olmadı.
nasıl bir olta almalıyım?
nasıl bir takım yapmalıyım içinde neler olmalı?
balığa çıkarken olmazsa olmazlar nelerdir?
yardımlarınızı bekliyorum.

saygılar..

Mevsim yani sezona göre değişir bu takımlar. Tatlı su, Tuzlu su, kıyı avcılığı yada tekneden avcılık için farklı farklı ekipmanlar kullanılabilir.
Ama en ideali 360-390 mc arası atar değeri 100-250 gr bir kamış alırsanız ve buna uygun bir makine, işinizi görecektir. Sezonlara göre av yapacagınız yerde zaten bir çok amatör olta balıkçısı ile beraber ne için olta atıldığını veya nasıl atıldığını öğrenebilirsiniz.

silver star avangard 90%hı-carbon 3.90mt kamış
shakespeare medalist fds 0.45mm/20lb-270m makine ve malzemeleri aldım bu işe bulaştık bakalım ne olucak :smiley:

onur_toros' Alıntı:
silver star avangard 90%hı-carbon 3.90mt kamış
shakespeare medalist fds 0.45mm/20lb-270m makine ve malzemeleri aldım bu işe bulaştık bakalım ne olucak :smiley:

Gayet yerli yerinde bir takım bence.

hayırlı olsun cüneyt güzel takım yapmıssın ignenden balık eksik olmasın
marmara mezgit kaynıyooooooooooooo

evet dün gittim bu sabah 06.00 kadar galatadaydım bayag yorucu gectı ama 3-4 kg yakın mezgit aldım ilk gün için iyi sanırım..

Birde şu balık olayına girsem fena olmaz hani doğa ile ilgili herşey bağımlılık yapmaya başladı.. ;)
Bu arada fotoğraflarıda bekliyoruz....

18.07.09 : 19.07 09 turna avı için
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29044.msg355437#msg355437

arkadaşlar bende manisadan amatör bir balık sevdalısıyım istanbuldan birçok üyesi olan balık sevdalısı adında bir site var günü gününe hatta saati saatine çok güzel raporlar ve balık meraları paylaşıyorlar ordan takip edebiilirsiniz.ben size baya uzağım buluşmalarınıza katılamam ama size şimdiden iyi eğlenceler ve iyi avlar.

bende sakaryadan amatör balık sevdalısıyım. genelde tatlısu olta balıkçılığına takıldım. ama inşallah karasu limanında veya kefken deki pembe kayalara istavrit avına gitmeyi çok istiyorum. kıyıdan istavrit avı için tecrübelerinizi ve birikimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR