Olta Balıkçılığı ile İlgilenen Gezenbilirciler Parmak Kaldırsın

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan evedilaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,062
Ynt: Olta Balıkçılığı ile İlgilenen Gezenbilirciler Parmak Kaldırsın

Merhaba, eğer yakın zamanda boğazda yada karadeniz çıkışında oltayla balık avlamayı düşünen arkadaşlar varsa zevkle aranıza katılırım... özellikle poyraz köy de akın olduğunu duydum. Kalabalık bir grup olursak küçük bir tekne kiralayıp açılabilirizde. Nedersiniz?

Etiketler

arkadaşlar balık vaziyetleri nedir ?? büyükçekmece gürpınardan dan silivriyekadar bu günlerde çok az balık var

Mezzy' Alıntı:
Valla ben de ilgileniyorum. Lüfer avını da kaçırmak istemiyorum. Bizim bir balık grubu var. Ben askerdeyken ismini çarşı koymuşlar :smiley: Güzel avlar yapıyorlar :smiley:
sizin bahsettiginiz arkadaslar sanirim bir balik avi paylasim sitesinde surekli olark rapor yaziyor ve istinye tokmak burnunda av yapiyorlar

schweps' Alıntı:
O paraşüt denen illetin doğaya verdiği zararlar hakkında bilgilendirici broşürü ekte gönderiyorum.
[attachment=1]
[attachment=2]
gercekten tiriviriya olan savasa bende varim.. her daim sularimizda var olan canlilari amatorce tutmak ve sirkulere uygun olarak av yapmak en buyuk zevktir..
limitler ve sirkuler dahilinde yakalanmasi ve kullanilmasi gerekenler haricinde herhangi bir madde ile yapilan avdan alinan zevkide sorarim acikcasi??

hatta ve hatta bu hafta sonu uskudarda bir organizasyon yaptilar,bizde gidecektik ama malesef ulasim sorunu yasadik ve olmadi..
Bi dahaki sefere umarim :smiley: Sizlerde gelirsiniz..

Belki bizde buradan yola cikariz ne dersiniz. Olta balikciligi ile ilgilenen forumdan katilim gerceklesirse neden olmasin.

Biri benimi çağrdı ;D
Deniz bende senin gibi bu sevdaya gönül vermiş biriyim göl ve deniz olarak amatör balık avı ile ilgileniyorum.
Kendime ait bir video iyi seyirler...

http://www.dailymotion.com/feroza777/video/x7l3x2_balk-avlarm1_animals

feridun arkadaşım güzel videoydu teşekkürler enkıza zamanda bi gezenbilir balık organizasyonu yapalım ozaman

tırıvırı konusunu açıp arkadaşları bilgilndirdiğiniz için teşekkür ederim.amatör balıkçı arkadaşlar izmir merkezli ama tüm türkiyeden katılımı olan amatör balıkçılık ve balık dostları platformu isimli bir sitemiz var hepinizi bir ziyaret etmeye davet ediyorum müthiş organizasyonlar geziler var hemde günü gününe yapılan tüm avların fotoğraflı raporları o siteye girdiğime çok memnunum sizleride bekleriz.hepinize iyi avlar saygılar.

Arkadaşlar denizde balık avlamaya uğraştım bi kaç kez de tuttum ama ne balığı olduğunu anlayamadığım için salıverdim zıpkınla balık vurdum arkadaşlara verdim hiç tadına bakmadım desem yalan olmaz ama tatlı su balıklarının tutulmasınında uzun süre uğraştım diyebilirim levrek, sazan, yayın,yayın yavrusu (dalak) ,aydede, çapak diye yöresel ağızla tabir edilen balıkları tutma zevkine eriştim olta ve serpmeyle ama tırıvırı denen balık katiliyle hiç uğraşmadım ve önermiyorum şunuda belirtmek isterim bu güne kadar yakaladığım en çok uğraştığım ve en çok zevk aldığım balık turna idi muhteşem bi balık ve inanılmaz lezzetl itavsiye ederim

Çok çok acemi bir balıkçı olaraktan ben de ilgileniyorum. İstanbul'da yaşıyorum. balığa ancak yılda 5-10 kez İzmir'e gittiğimde çıkabiliyorum. Tekneden olta balıkçılığı yaparım. biraz titiz ya da ürkek olduğumdan mamun hariç bir çok canlı yem ya da suni malzeme kullandım. genelde oltama çipura ya da mercan gelir... onlar seviyor beni. bir iki haftaya bir arkadaşımla karadenize ya da boğaz girişine tekneyle çıkıp avlanacağız. sonuçları iletirim.

Buda benden Nisan 1 de Yedigöllerde alabalık sezonu açıldı ve Yedigöller canavarı yakalandı 80cm.

saglam balık
butarafdada tatlı su bu sene çok bereketli sezon keyifli geçecek sanırım

Deniz bey gerçekten sağlam balık bizi 1saat45 dakiika uğraştırdı ama sonunda kepçenin sapı yarıdan kırılma pahasına kıyıya alındı şenlik oldu.
evedilaz' Alıntı:
saglam balık
butarafdada tatlı su bu sene çok bereketli sezon keyifli geçecek sanırım

ormanlı kalkan yapıyomuş ahmet abi oltaları orda ıslatıcaz
bu arada kalkan zor bi balık ben hiç tutmedım ama mırmır banko
bilirim bende 9 kg yayın çekdim bisefer tatlı su isteyene hazerfan köprüsü sazan yapıyo

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri