Olta Balıkçılığı ile İlgilenen Gezenbilirciler Parmak Kaldırsın

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan evedilaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,057

evedilaz

cj hayatdır
Yer
büyükçekmece / ist
Evet arkadaşlar aramızda kıyıdan tuzlu ve tatlısu olta balıkdılıgı ilgilenen arkadaşlar bilgilendirme bilgilenme ileride toplu olta balıgı gezisi organizasyonu için gerek gördügüm bi başlık

Malüm marmaranın efendisi lüfer avı başladı b.çekmece sahilinden dün 2 lüfer 4 gelincik bi miktarda istavrit aldık

bu arada bugün küçük bi gezi yaptım b.çekemce gölü sular nekadar çekilsede eskisi kadar cömert geceden gelen arkadaşlar mısır ve solucanla israil sazanı almışlar herbiri 500g dan başlayan sazanlar
sizlerde ne var ne yok?????

konunun renklenmesi açısından bikaç kare

çatalca inceiz göleti şamandıralı. sazan avım

Jeepglet031

rizeden kaşıkile alabalık som alası ve sazan avım
CAQRWXQ3

CA3YI5F7

CAODGXCB

Tuzgl112

Etiketler

Ynt: Olta Balıkçılığı ile İlgilenen Gezenbilirciler Parmak Kaldırsın

Çok sevdiğim ve inceliklerini öğrenmeye çalıştığım bir hobi. Rast gele :smiley:

slm,
Güzel fotoğraflar.
Kırmızı kovadaki gökalanın yanında gözüken şey nedir?

Valla ben de ilgileniyorum. Lüfer avını da kaçırmak istemiyorum. Bizim bir balık grubu var. Ben askerdeyken ismini çarşı koymuşlar :smiley: Güzel avlar yapıyorlar :smiley:

kırmızı kovasaki kaşıga takılan paraşut şeklinde yemlenen bölgelere atılan ag ben kullanmamışdım

O paraşüt denen illetin doğaya verdiği zararlar hakkında bilgilendirici broşürü ekte gönderiyorum.
[attachment=1]
[attachment=2]

Brosur dis

Brosur ic

bişey önemle belirmek isterim ben butarz tırvana tabir edilen takımla kesinlikle avlanmam avlanmadım 3 resimde dikkat ederseniz orda kaşıkla alıyorum balıga bu sadece kaşıga takıldı ve ortada bırakmamam gerekiyodu dogru olanı yapmak için kovaya koydum ama
tatlı su balıkcılıgını bilmeyen amatör oltacıların kolayına geliyo malisef seriyolar küzpeyi 1 saat bekliyolar atıyolar bu meleti ama dikkat ettim genelde küçük balıklar giriyo içine . çok igneli takım verdigim oldu bu insanlara onu attırdım.
ben genelde yemli avlanırım aradabirde zoka, kaşıkl , parakede atarım havaya , suya ve duruma göre bide balıgın azından igneyi minumum yıpranmayla çıkarmak için özel bi çubuk kullanırım bu hem takıma hemde balıga yararlı kazara takılan küçük balıkları kesinlikle büyüde gel der salarım yanımdakiler kıl olurlar bana ama dogru olan bu
ben bundan 5 sene evvel büyük çekmece gölünde 9 kg yayın tuttum şindi mumla arıyoz o yayınları gene çıkıyo ama tek tuk
turna çıkıyodu oda teklemede onlarıda bitirdiler bıraz hava şartları bıraz biliçsiz avlanma diyelim sonuç ortada
herşeyden önce sizde bilirsinizki bi balıga çıkarken yapılan masrafla 1 ögün 4 kişilik bi aile balık yer amaç balıgı çekerken yaşanan heycanolmalı sadece . öncelikle dogayı korumalıyız

Ooo takım yapmak işin zevki. Hazırlar da ilk sallamada kopuyor. Kaç kere başıma geldi :smiley:

ben zevkten ziyade ızdırap duyuyorum.evet dediğin doğru zevk alan arkadaşımızda var...o sadece yapar biz koparırız dolaştırırız :smiley:

Hımmz Mevki istikamet alalım haftaya c.tesi ya da cuma uygulamaya geçelim. Avlayanbilir.com olarak yeni faaliyete geçelim :smiley:

oooo deniz senin istanbulda olacağın kesinleşsinde bi balık avına çıkalım :smiley:
anadolu bölgesi bana ait:smiley:

bugünün sıcagı sıcagına balık raporu : aşırı poyraz nedeni ile işler kesat kıyıdan kamış ile 3 adet ispari 2 adet zargana 1 adet mırmır 1 adet vatos ilginç ama çok vatos var marmarada zarganalar hariç gerisi taze karades 3 igne dip oltası ile tutuldu lüferde attık boş

pınar zevkle benim sularım b.çekmece civarı tatlısu tızlusu balık raporu bugün işler kesat

yarınki purogram : çatalca civarı o bölgede olacak arkadaşlar katılabilir bize tatlısu rapala yapıcaz karadeniz dogru rotamız belki kalkan yaparız rüzgar nereye atarsa

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri