Öğrenciyim Kamp Yapmak Istiyorum Yardımlarınızı Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OzanEgemenn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,708

2 mevsimlik su geçirmez çadır yağmura dayanıklı mı ?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 5 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

OzanEgemenn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben ozan

Öğrenciyim ve yaklaşık 360-380 tl gibi bir bütçem var hiçbir kamp eşyasına sahip değilim(metal kürek , pusula,balta,sandalye hariç) ama amatörde olsa birşeyler yapmak istiyorum aslında bu bütçeyle çok mümkün gibi gözükmesede birşeyler buldum yanlız bu setteki çadır 2 mevsimlikmiş bu yüzden tedirgin oldum kamp yapıcağımız yer yağmur alan bir yer her ne kadar su geçirmez yazsa da siz değerli abilerimize danışmak istedim linkde set 2 kişilik gözüküyor ama yanında sadece fazladan tulum ve tulumun altına konulcak birşey veriyor aslında fiyatı gayet uygun geldi ve çadır hariç diğer ürünlerde sanırım kaliteli ama çadır konusunda tedirginim işte link : EVOLITE 2 Kişilik Kamp Seti | avfoni.com
b_337703269461429.jpg

Bir de mesela bolu alaçatı da yaz olsun ilk bahar olsun kamp yapabilir miyim bu çadırda problem yaşar mıyım bilgilendirirseniz sevinirim

Dostum bende avfoni'den almıştım ekipmanları ve çok büyük hata yaptığımı fark ettim bu seti almanı tavsiye etmiyorum, bir kere çadır tek tenteli iki tenteli çadır al daha iyi ısı, ses yalıtımı ve yağmur koruması var. Ayrıca bu çadırda yapacağın dört köşeden bağlantı en ufak bir rüzgarda çadırı devirecektir..

İkinci olarak bu tür matları tercih etme hem ağır, hem çok yer kaplıyor hem soğuğu geçiriyor hemde yerde ki zeminin rahatsızlığını sana yansıtıyor. Sana tavsiyem şişme mat alman hem rahat hemde hava güzel ısı yalıtımı yapar.

Uyku tulumları üç mevsim yazsada genelde iki mevsim çıkar..
Kafa lambasını 1 Milyoncular satıyor internetten almana gerek yok..

Kısacası biraz araştır, gez, incele.. Konu hakkında videolar var onları incele bir kere kaliteli malzeme al bir daha para harcamak zorunda kalmazsın..

(Çanta hakkında bir fikrim yok ama litre olarak 60 Litre altında çanta alma ve su geçirmez olmasına yan cepleri olmasına ve ağırlığına dikkat et.. Paran varsa ultra light çanta alabilirsin)

Pratik Kamp Çadırları - ARPENAZ 2 +

Bu çadır çok kullanılıyor incelemeni öneririm.. Ayrıca kamp malzemeleri bunlarla bitmez.. Eğer sahilde kamp yapmayacaksan ateş yakman zor kamp ocağı alman gerek. Eğer hazır kamp yerine değil de daha bakir el değmemiş doğa ile iç iç kamp yapmak istiyorsan, dere yanına v.s kamp yapacaksan su arıtıcısı da almalısın. Ayrıca "Bushcraft" bıçağı, portatif çatal kaşık kiti, survival kit (Piyasada pek çok hazır kit var kendinde videolardan bakarak yaparsan ucuza mal edebilirsin), magnezyunlu ateş başlatıcı (Bende paracord bileklik şeklinde ateş başlatıcı var, gayet kullanışlı) almanı da öneririm..

Yağmur yağmadığı, rüzgar esmediği sürece bu ekipmanla pekte rahat olmayan bir kamp yapabilirsin fikrimce.
Tavsiyem bütçeni biraz daha zorla özellikle çadırını bari çift tente almaya çalış. Decathlonda ucuz çift tente çadırlar var bakmanı tavsiye ederim. Tulum tam yazlık tulum. Orada ki mat işini görür eğer çokta rahatına düşkün bir insan değilsen, sanılanın aksine zeminden gelen soğuğu kesen en baba matlardır, belki pek rahat değillerdir ama hiç bir şişme mat yalıtımı bu matlar kadar düzgün yapamaz çünkü içlerinde şişme matlar da olan zeminden gelen soğuğu sana iletecek hava yoktur.

Merhaba,
Kesinlikle eğer düşük bütçede olabildiğince kalite elde etmek istiyorsan decathlon'un ürünlerini öneririm.
Sitesinden bakarsan 2 kişilik bir çadır 70 tl ve kaliteli bir mat 10 tl ye satılmakta.

Ben de amatör olarak da olsa başladığım kamp maceramda ürünlerimi karışık markalarla tamamlamaya çalışmış olsam da kesinlikle en iyi kaliteli decathlonun ürünlerinden elde ediyorsun.

Benim kişisel fikrim bu.
İyi kamplar.

Kardeşim çadırı aprenaz al decathlon dan. Eğer imkânın var ise ingiltereden ucuz karrimor getir sağlam olur. Uyku tulumu için ucuz yollu birşey bul ama bolu ucuz ürünler için uygun değil üşütür. Ama çanta bu gösterdiğini önermem çünkü çanta önemli yarı yolda bırakır ise çok kötü olur ve çantalar büyük ağırlıklar taşıyacak ona göre olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri