Öğrenci̇ye Suv

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Emirdkc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,477

Emirdkc

live your own life
Yer
Zonguldak
Herkese selamlar öncelikle
Ben istanbul kadıköyde okuyan bir üniversite öğrencisi kardeşinizim araba almak gibi bir niyetim var memleketim zonguldak merkez bana hem ailemin yanına giderken uzun yol için hem okula gidip gelirken hem de arada dağa bayıra hafif araziye kaçamak yapmalık araba ne önerirsiniz
Ailemin bütçesini çok sarsmak istemiyorum 25.000 tl civarı diye düşündüm kendimce (bende birikmiş paramdan katacağım)
Yakıt en önemli şey az yakması çok çok önemli
Arabayla vakit buldukça uğraşmayı severim
Uzun yola memlekete giderken kullanmak gibi bir düşüncem var
Şimdilik bu kadar yorumlarınızı bekliyorum saygılar.

Etiketler
merhaba,

hem kullanım gideri düşük hem de LPG ile görece az yakacak araç belki niva ya da samurai olur o bütçelere.
modeli düşük rav4, feroza ya da vitara da bulunabilir belki ama fiyatlar ve giderler çok yükseldi malum..

Samurai ile uzun yol nasıl olur şehir içi çok sorun olmaz ama uzun yolda yorar mı bide yakıtı tam ne kadardır sakin gideceğim için

netten araştırıp bulman lazım
tabi ki bu araçların rav4 hariç hiçbiri uzun yolda konfor sunmaz, rav4 de sunmaz ama diğerlerinden bir tık iyidir diyelim.
sözün özü, hem az yaksın, hem konforlu olsun, hem dağ bayır gezsin hem de 25 bin olsun isteklerini karşılayabilecek Tr de bir araç yok.......

Sayın EMİR Merhaba, SUV seçiminde çok dikkatli olmanızda yarar var, burada okuyacaklarınız sizi bilgilendirsin ancak seçim aşamasında gönlünüzün sesine kulak vermeniz en doğrusu olacaktır.
1986 yılından bu tarafa Japon Otomobilleri Yedek Parçaları ile uğraşan biri olarak tavsiyem; deneyim kazanmak için bütçenize uygun Samurai 1000 veya 1300 "belli bir süre için" düşünülebilir. Uzun yol deyince seçimi çok farklı yollardan inceleyerek yapmanız gerekecektir. Bir arkadaşımız LADA'yı önermiş
Türkiyede hala 2nci el satışları en iyi olan ve çok sağlam Anadolu'da hala birçok avcının tercihi bir SUV'dir.
Konforu yoktur ama tamiri sizi hiç yormaz.
Suzuki SAMURAI yakıt tüketimleri ile ilgili olarak aşağıdaki link size her türlü bilgiyi verecektir!
(SUZUKI SAMURAI Gas Mileage - Fuel Economy Database)
Suzuki ve diğer 4x4 araçlar konusunda (Kadıköy'de olduğunuzu yazmışsınız) Bostancı Sanayi'de
Gsm:(0532) 320 85 35 Cemafer Bulut (www.4X4garaj.net) Çekirdekten Suzuki deneyimlidir ve halen tüm 4x4'ler için servis hizmeti vermektedir! Matsan Dış Ticaret, Ömer Ağabeyimden geliyorum derseniz size
isteyeceginiz TÜM bilgileri verecektir. Seçiminizin size uğurlar getirmesini ve aracınızı keyifle kullanacağınız günler diliyorun. Selamlar, Ömer.

Sayın EMİR Merhaba, SUV seçiminde çok dikkatli olmanızda yarar var, burada okuyacaklarınız sizi bilgilendirsin ancak seçim aşamasında gönlünüzün sesine kulak vermeniz en doğrusu olacaktır.
1986 yılından bu tarafa Japon Otomobilleri Yedek Parçaları ile uğraşan biri olarak tavsiyem; deneyim kazanmak için bütçenize uygun Samurai 1000 veya 1300 "belli bir süre için" düşünülebilir. Uzun yol deyince seçimi çok farklı yollardan inceleyerek yapmanız gerekecektir. Bir arkadaşımız LADA'yı önermiş
Türkiyede hala 2nci el satışları en iyi olan ve çok sağlam Anadolu'da hala birçok avcının tercihi bir SUV'dir.
Konforu yoktur ama tamiri sizi hiç yormaz.
Suzuki SAMURAI yakıt tüketimleri ile ilgili olarak aşağıdaki link size her türlü bilgiyi verecektir!
(SUZUKI SAMURAI Gas Mileage - Fuel Economy Database)
Suzuki ve diğer 4x4 araçlar konusunda (Kadıköy'de olduğunuzu yazmışsınız) Bostancı Sanayi'de
Gsm:(0532) 320 85 35 Cemafer Bulut (www.4X4garaj.net) Çekirdekten Suzuki deneyimlidir ve halen tüm 4x4'ler için servis hizmeti vermektedir! Matsan Dış Ticaret, Ömer Ağabeyimden geliyorum derseniz size
isteyeceginiz TÜM bilgileri verecektir. Seçiminizin size uğurlar getirmesini ve aracınızı keyifle kullanacağınız günler diliyorun. Selamlar, Ömer.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri