Offroad Garajı Orçun Usta'dan 4cm'lik çelik flanş uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan interprete Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,116

interprete

Offroad Garajı Bakım-Onarım-Modifiye-Otomatik Şanz
Yer
İstanbul-Ümraniye
Wrangler 4 cm çelik flanş ve paslanmaz bijon saplamaları uygulamasıyla teker açıklığı artırılmıştır.. Uygulanan flanşlarda kullanılan malzeme ile asla bir balans sorunu yaşanmayacağı gibi bijonların da paslanmaz malzeme olması söküp takmalarda kolaylık sağlamaktadır..

Grnt1612

Grnt1614

Grnt1616

Grnt1618

Grnt1622

Etiketler
Ynt: Offroad Garajı Orçun Usta'dan 4cm'lik çelik flanş uygulaması

Tekerin ve darbelerin yükünü üzerine alacak yuva niye yok, tüm yük bijonlara biniyor.

Jeep grubu araçların mesela Cherokee, Wrangler gibi özellikle yeni modellerin orjinal cantlarında o dediğiniz yuva olmaz, Ancak ofsetli jant takılmışsa, tabiki flanş göbeğine fatura veriyoruz.. Saygılarımızla Offroad Garajı Orçun Usta

Örnek olarak fotolarda fatura verilmiş flanş uygulaması montaj aşamasıyla verilmiştir..

Grnt1028

Grnt1030

Flanşlarda hub centering denilen özelliğin olması gerekiyor...

Konunun başında sizin koyduğunuz grnt1614.jpg isimli resimde, aracın orjinalinde o çıkıntı var....
Yani orjinal halinde jant o faturaya geçiyor..
Sizin uyguladığınız flanşta o çıkıntıya geçiyor...
Ama jantın takılacağı flanşta yok fatura ???

Yurdışında hub centeric flanşlar faturasız olanlar ile bayağı farklı fiyatla satılıyor....

Gereksiz olsaydı böyle olmazdı ki ???
[attachment=1]

5lugspacers

orçun usta merhaba ben cengiz bu flanş 1950 villis e uygulanabiliyormu çok güzel 1950 villisim var lanşla belki daha güzel olur diye düsünüyorum saygılar hayırlı işler telefonum 532 2330087 ben izmirdeyim cumartesi .pazar alacatıdayım görüşmek üzere....

Çok yapıldı bu spacerlar atölyelerde demirden çelikten paslanmazdan alimünyumdan ama sonuç hep aynı hüsran......Bijona yük bindi jantın oturacak göbeği olmadığı için çatır çatır doğradı bijonları araçlar.

ben kendi yarış aracımda'da faturalısını kullanıyorum geçen sene 10 takım yaptırıp sattım onlarda faturalı idi bu işin doğrusuda budur derim :smiley:

doğru söze ne denir.

Ynt: Offroad Garajı Orçun Usta'dan 4cm'lik Çelik Flanş Uygulaması

interprete' Alıntı:
Wrangler 4 cm çelik flanş ve paslanmaz bijon saplamaları uygulamasıyla teker açıklığı artırılmıştır.. Uygulanan flanşlarda kullanılan malzeme ile asla bir balans sorunu yaşanmayacağı gibi bijonların da paslanmaz malzeme olması söküp takmalarda kolaylık sağlamaktadır..

orçun usta kolay gelsin benim dikkatimi çeken biconların paslanmaz malzeme dediğiniz gerçek kırom sa bunların sökülüp takılırken çok dikkatli ve nazik davranmak gerek cünki çok çabuk sarma yapıyor kırom malzeme saygılar

Evet aynen saplamalara bir bebeğe dokunur gibi hassas yaklaşıyoruz zaten :smiley: Malum piyasada en yaygın alüminyumdan olanlar satılıyor.. Onlar bizden de hassas yaklaşıyordur sanırım.

ustacımm mrba 4cm lık fılanş takımın fıatını orene bılırmıyızz lazım olcak gıbı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.