Off Road Ve Konfor Amaçlı Makas Kulakları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan apneist Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 60,630
Ynt: Off Road Ve Konfor Amaçlı Makas Kulakları

burakuysal' Alıntı:
Sonunda taktık.
Arka makas kuşakları 6 cm vicdani yükseltti arabayı.
Tek sorun biraz gıcırtı yapıyor. Bilmiyorum zamanla geçer mi...
Bu arada arkada sadece makas kulaklarını değiştirmekle kalmadık ön amırtisörler gibi arka amortisörleri değiştirdik.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hocam hayırlı olsun, güle güle kullanın...

ön ve arka amortisörleri ne ile değiştirdiniz, marka model verebilir misiniz? Benzer uygulamayı yapmayı düşünüyorum da, önden malzemeleri tedarik edebilmek için soruyorum...

Etiketler

Kocaeli Bağcılar güngören san sit ( İkitelli org san böl ) işini bilen bir anırtisörcü var. Bana bırak en ufak birşey olursa getir kafama at dedi.
800 tl ye ön amortisörleri 300 tl ye de arka amortisörleri Değişti. Makas kulağı 350 tl idi. 50 tl de ona işçilik verdim. Muhteşem oldu.

Dodikler değişsin Ayrıntılı resimleri koyarım.
Resimdeki megane a bakarsanız Arabanın ne kadar yükseldiğini anlarsınız. Lastikler se 285/75/r16 bf GOOLDRİCH

ImageUploadedByTapatalk1418322115088116

Burak bey L200 hayırlı olsun umarım aradığınız aracı bulmuşsunuzdur.
Ben de bu aralar L 200 bakıyorum ama sizin daha önce yaşadığınız çıkmazları bende şu an yaşıyorum bu araçların donanımlarını özelliklerini hangi modelde ne var ne yok çözemedim. Sizin aldığınız araçta ne var hangi versiyonunu seçtiniz?
Bana bir akıl verirseniz çok sevinirim ilk şartım 4*4 olmalı ve tercihen otomatik olmalı ama bir türlü bulamıyorum.

Otomatik olduktan sonra sıkıntı yok. Otomatikte iki model var ikisi de dolu. Yanlız birinde atsc var diğerinde atsc yerine difflock var. Bana difflock olanı tercih et arazi için dediler onu Seçtim.
2011 modeller ile öncekiler Arasında ufak da olsa farklar var. Bütçeniz yeterse yeni model seçin.

Otomatikte,

İnvite: Kumaş kaplama koltuk lu baz donanım.

İntense: Deri koltuk, Rear Diff-lock yada ATSC.

İntense Lux: Deri Koltuk, Sunroof, ATSC, Ralliart.

şeklinde donanımlar mevcut.

burakuysal' Alıntı:
Dodikler değişsin Ayrıntılı resimleri koyarım.
Resimdeki megane a bakarsanız Arabanın ne kadar yükseldiğini anlarsınız. Lastikler se 285/75/r16 bf GOOLDRİCH

burak bey aracınızı gördüm geçen gün çok şık duruyor..

arkaları bu parçayla önleride get le yükseltip amortisörleri uzattınız sanırım yanlış anlamadıysam ?

konfor ve yol tutuşta bir değişiklik oldu mu ?

Get değil de anırtisörcü orjinal Amortisörlere tornada Parça yapıp kaynattı içine Hidrolik kattı. Bu sayede amırtisörler sertleşti. Bu sertleşme tabiki asfaltta konforu azaltıyor fakat herşey birarada olmuyor.
Fakat amırtisörlerin bu dimi sayesinde hem arAzide tutunma fazla hem de virajlarda savrulma azaldı.
Konfor Amaçlı makas kuşakları da biraz gıcırtı yapsa da işe yarıyor bence.
Bu arada arka amortisörleri de değiştirdik kulaklarla beraber.

Makas kulakları nasıl gıcırtı yapıyor anlamış değilim çünkü bütün yük lastik takozlarına biner ve demir demire sürtme gibi bi durum söz konusu değil he bide makascınız sağolsun hiç greslemeden takmış sanırım

Gres baya sürdük aslında hara uye46 Sağolsun yardımcı oldu beraber taktırdık. Sonradan kendisininkini de kendisi taktı.
Gıcırtı için yapabileceğiö birşey varmı acaba?

Bu uygulamadan sonra asfaltta konfor atışı oluyormu ? Varsa nasıl bir etkisi oluyor?

Araç neticede pikap. Bir pikapdan nasıl bir konfor bekliyorsunuz bilmiyorum. Benim aracımın arkasını yükseltti. Onunla birlikte daha büyük arka amortisörleri de değiştim 6-7 cm Yükseldi.

merhaba bende land seri 3 var makaslar kavislendirmeyi düşünüyorum arka tarafı iyice aşşağıya düştü araştırıken bir arkadaşım bahsetti bu hareketli küpe sisteminden. sorum şu

1 Series için yapılma şansı varmıdır...

2 makas küperini yollamam gerekiyor sanırım küpeleri yolladıktan ke kadar sonra elime geçer

3 ücreti nedir fiyat vermek istemiyorsanız özelden de yazabilirsiniz ancak tercihim konu içerisine yorum yazmanızdır ki başka arkadaşlarada rehber olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri