Off-road Için En Iyi Pick-up?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kucukagac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,463

kucukagac

Yeni Üye
Mesele üretici tecrübesi, marka kültürü ve dünyanın farklı coğrafyalarındaki kullanım yoğunluğuysa eğer; Toyota bu sıralamanın tepesinde yer alır.

Özellikle Amerikan üretimi kamyonetlerin asli pazarı ve kullanım alanı yine Amerika - Kuzey Amerikadır. Amerikan endüstrisi önce kendi toplumsal ihtiyaçlarını ve kullanım alanlarını düşünerek üretim yapar. Japon endüstirisi daha evrensel yaklaşımları esas alır.

Üretim tekniklerindeki gelişmeler ve benzeşmeler, ana akım markaların bu modellerinde kayda değer bir fark ( teknolojik ) oluşmasına izin vermiyor artık.

Ford, Mitsubishi, Nissan, Land Rover, Toyota ezelden beri bu alanda varlık gösterirken, pazar payına dahil olma yaklaşımıyla Mercedes, Wolkswagen de artık kulvarda. Sözüm o na, ortalama değerlerde, Amarok ya da X-Class'ın arazideki kapasite yetersizliğinden bahsedebilir miyiz?

Ülkemiz şartlarındaki tüketici kültürü, fiyat / performans aralığını değil fiyat / fayda yaklaşımında şekillenmekte.

Farklı bir açıdan ise; otomotiv sektörü artık araç satışından değil, satış sonrası hizmetlerden nemalanmakta.

Onun için tercihiniz ne olursa olsun, sahip olacağınız model ve olamayacağınız modeller arasındaki farklar kullanıcı/tüketici olarak sizde derin farklar oluşturmayacak.

Servis ağı, parça ve bakım fiyatları ve elbet estetik kaygılar işin içine girince kararınız şekillenecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Değerli vaktinizi ayırıp içten ve oldukça bilgilendirici bir metin yazmışsınız :smiley: Çok teşekkür ediyorum. Eminim birçok insan yazdığınz bu metni okuyup size minnettar olacak. Ayrıca bilginizi paylaşmaktaki cömertliğiniz de çok özel.

Etiketler

barbecue

1991 Defender 90, 2.4 Tdi
Yer
Ankara
Mevcut piyasa şartlarında yaşamakta olan, Toyota'ların hangi yıl ve model pick up larında kilitli diferansiyel bulunmaktadır?
Bilgi vermenizi rica ederim.

Zeusl200

Yeni Üye
Anladım. Alacağım aracı %99 oranında doğada kullanacağım. Aynı zamanda ilerde medeniyetten uzaklarda bir çiftlik hayatına geçeceğim ve bu hayata geçince de aracı çok uzun yıllar kullanacağım. Bu bağlamda hilux, l200 ve dmax üçlüsünden hangisini alayım dersin abicim? Arazide en iyi ve en sağlamı hangisidir?
Hilüx arkayı cok fazla savuruyor d max manevra kabiliyeti çöp l200 iyi 3 ünü de hem arazide hem normalde kullandım hilüx sağlam l200 çok sağlam d max ta zorlarsan şanzimanda sikinti yaşarsın yedek parça d maxta sikinti ama hilüx ve l200de rahatlıkla alınıyor hilüx pahali o parayı hak etmiyor eger l200 ve hilux u karşılaştırarak gerek yol tutuş gerek fiyat gerek performans gerek manevra l200 çok daha iyi ama yine de karar senin

Zeusl200

Yeni Üye
Anladım. Alacağım aracı %99 oranında doğada kullanacağım. Aynı zamanda ilerde medeniyetten uzaklarda bir çiftlik hayatına geçeceğim ve bu hayata geçince de aracı çok uzun yıllar kullanacağım. Bu bağlamda hilux, l200 ve dmax üçlüsünden hangisini alayım dersin abicim? Arazide en iyi ve en sağlamı hangisidir?
Hilüx arkayı cok fazla savuruyor d max manevra kabiliyeti çöp l200 iyi 3 ünü de hem arazide hem normalde kullandım hilüx sağlam l200 çok sağlam d max ta zorlarsan şanzimanda sikinti yaşarsın yedek parça d maxta sikinti ama hilüx ve l200de rahatlıkla alınıyor hilüx pahali o parayı hak etmiyor eger l200 ve hilux u karşılaştırarak gerek yol tutuş gerek fiyat gerek performans gerek manevra l200 çok daha iyi ama yine de karar senin

motodiver

Yeni Üye
Bence de l200 ön plana çıkıyor. Özellikle arka kilidin standart olduğu paketler bence 1-0 önde. Motor hacmi, kolay yedek parça tedariği, piyasasının harekeli ve hesaplı oluşu tercih sebebi diye düşünüyorum.

BENZER İÇERİKLER

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
100,573
Kayıtlı Üye Sayımız
168,756
Kaydolan Son Üyemiz
Servetyk

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir