Off Road Araç Seçimi Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kalbimyollarda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,649
Yanlış anlamadıysam benzinli araçta derin su geçişi biraz daha dikkat ve tecrübe gerekiyor tabi öncesinde aracın hazırlıklı olması gerek. Peki dizel araçlarda durum sadece snorkel ile çözülüyor mu. Öyle ise bana beklenmeyen durumlara karşı dizel araç daha iyi olacak gibi gözüküyor. Beni dizel araçta turbo düşündürüyor. Şuan ki aracımda turbo değiştirdiğim için megane 2 olmasına rağmen 1,5 tl verince arazi aracını düşünmek istemiyorum.
Arabalarda turbo daha çok degisiyor jeep grubuna gore ozellikle yeni nesil araclara common rail oldugu icin turbonun uzerine cok yuk biniyor kucuk motor hacimlerinden beygir almak icin yuksek basincli pompa ve turbo devreye giriyor ve zamanla sikinti yaratiyor, arazi araci tavsiyesi yaparsam ben kendi kullandiklarimi yazabilirim , bende 2002 korando var memlunum duz bosch pompa mercedes 2.9 td mekanik araç ,bir snorkel ile derin su gecisi yapabilirsiniz tabi ki difransiyel ve sanziman havalandirma borularini da arabanin icine almakta fayda var ya da agizlarina duzenek koyup icine suyun iceri girmesini engellemek lazım

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Ayrica mogolistan guzergahinda eski rus cografyasinda eski jenerasyon korandonun parcasini bulmakta zorluk cekmezsiniz bu araclar rusyada cok yaygin kullanılıyor, bi de bu araclar dakarda 6. Sirada gelmislikleri var ust uste iki sene boyunca , ama aldiktan sonra tavsiyelerimiz dogrultusunda bazi trimlerin elden gecmesi lazim radyator hortumu arazi hublarinin selonoidi, fan termigi, vs gibi parcalar

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR