Ödemiş, Birgi ve Gölcük Gölü Gezisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan off road runner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,303

off road runner

instagram kerim_yollarda
Yer
Antalya
27 Kasım 2011 Pazar günü, Denizli'den Ödemiş'e gittik. Ödemiş'te buranın meşhur köftesini yedik, Ödemiş Müzesini gezdik, şehirde bir tur attık ve gezimizin esas hedefi olan Birgi'ye geçtik. Ödemiş - Birgi arasında doğa çok güzeldi.

Birgi'ye vardığımızda, burayı daha önce neden TV'lerde çok fazla görmediğimi merak ettim. Malesef ülkemizde bu gibi yerler hakkında gerektiği kadar tanıtım yok. Gezi programlarının çoğu yeme-içme programına döndü. Programcılar yüzlerce km yola gidiyorlar, güzelim yerlere varıyorlar ama yaptıkları yemek tanıtımı. Bari progarmın adında gezmekten, görmekten bahsetmeseler daha iyi. Neyse ki bizim GEZENBİLİR'imiz var ;)

100 5867

100 5873

100 5875

100 5878

Etiketler

Ynt: Ödemiş, Birgi ve Gölcük Gölü Gezisi

Birgi'den gölcük Gölü'ne geçtik. Burası hakkında pek bir bilgim yoktu. Ama görünce iyi ki gittiğimi düşündüm. Görülmesi gereken bir yer. Tam kestanelerin olduğu zamandaydık. Çarşıda kurulu pek çok kestane satıcısı tezgahı vardı. Birinden bir kaç kilo aldık. Eve gelip pişirince niye daha çok almadığımı düşündüm. Yediğim en tatlı kestane idi, ara zarı yoktu. Zaten Ödemiş - Birgi yolunda kestane şekeri fabrikası da var. Zaten oradan aldığımız kestane şekerleri de çok güzeldi.

100 5982

100 5983

100 5984

100 5986

Akşam üstü, göl kenarındaki bir otelin lokantasında balık yedik. Lokanta göl üzerindeki iskelede idi. Dışarısı alabildiğine soğuk, içerisi ise yanan soba ile sıcacıktı. Ortam harika idi.

100 5987

100 5988

100 5991

100 5993

100 5987

Ödemiş, Birgi ve Gölcük, üçü de çok güzel, gezilesi yurt köşelerinden. Anlatım ve güzel fotoğraflar için sağolun; keşke daha çok zamanınız olsaydı... ;)

İzninizle size küçük bir öneride bulunmak isterim; Ödemiş'e komşu Tire'yi özellikle görmelisiniz. Bir gün yetmez yalnız belirteyim. Özellikle salı gününe rast getirebilirseniz, o ünlü salı pazarını da görürsünüz. (Biliyor ve gezdiyseniz, yazdıklarımı görmezden gelin lütfen!...)

Cavid Sezen

Vay vay vay anılarım depreşti, Birgi'ye üniversitedeyken 10 yıl boyunca yazları gittik, fotoğraflardaki çeşmenin restorasyonunda bizzat çalıştım... Evlerin restorasyon projelerinin tamamı elimden geçmiştir... Çok güzel bir yerdir, insanları da öyle... Kahveye girip bir koruk suyu içseydiniz keşke... Belediye başkanı Cumhur Bey Birgi için gerçekten çok çalıştı... Şu anda Güdük Minare ve Ulucaminin ihaleleri çıktı, inşallah daha da güzel bir Birgi olacak yakında...

gezmen' Alıntı:
Ödemiş, Birgi ve Gölcük, üçü de çok güzel, gezilesi yurt köşelerinden. Anlatım ve güzel fotoğraflar için sağolun; keşke daha çok zamanınız olsaydı... ;)

İzninizle size küçük bir öneride bulunmak isterim; Ödemiş'e komşu Tire'yi özellikle görmelisiniz. Bir gün yetmez yalnız belirteyim. Özellikle salı gününe rast getirebilirseniz, o ünlü salı pazarını da görürsünüz. (Biliyor ve gezdiyseniz, yazdıklarımı görmezden gelin lütfen!...)

Cavid Sezen

Tavsiyenize teşekkür ederim. Ancak, 3 Mart itibarı ile iş icabı 3 yıldır bulunduğum Denizli'den, Antalya'ya döndüm. Kısmet olurda oralara tekrar gidersem mutlaka uğrarım.

İnşallah yarın saat 09:30 gibi yola çıkıyorum.. Bir aile dostumuzu aradım onlarda geliyor.. 2 araba gideceğiz..havada güzel olacak gibi...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.