O Şimdi Asker

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tesawi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 101
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,170
Ynt: O Şimdi Asker

hayırlısı olsun..

kardeşime çok düşkün oldugumdan onu ilk teslim ederken,yemin töreninde ve dagıtımında ordaydım...(2004)

amasya çok güzel bir ilimiz..istanbula karayolu ile hatırladıgım kadarı ile 620 km(kadıköy)çok fazlası ile gezdigim bir yer...askeriyesi ile ilgili söyleyebileceklerim kardeşimden biliyorum.keşke orda kalsaydım diyordu...yemin töreninde tugayı gezme imkanı bulmuştum..benim askerlik yaptıgım dönemde sivilleri tören alanı harici gezdirmiyorlardı ama demekki biraz esneklik yapmış ordumuz...2004 yılında koguşlar bile asker ailelerinin ziyaretine açıktı..yemekleri o zamanlar asker degilde özel bir şirket veriyormuş..koguşlar tek kat..modern baraka sistemi....insanları askerleri ekonomiye katkısı hariç olarak ta seviyor..inşallah rahat edersin...

Etiketler

Cok tesekkurler Tuncay bey, vatan borcu herkes 15 ay yapiyor ben 6 ay yapar gelirim zaten :smiley: genelde herkes iyi diyor amasya icinde tugay icinde

Kürşad hayırlısıyla gider gelirsin inşallah :smiley:

Sana ve vatani görevini yapan tüm kardeşlerimize hayırlı teskereler dilerim...

Hayırlısı olsun. Güzel güzel gider gelirsin inşallah. Ulaşım olarak merzifon havaalanı da kullanılıyordu. Şimdi var mı bilmiyorum ama geçen sene açıktı. Amasya ya 40 km.

Amasya ya gidince hemen Ali Kaya denilen mekana gidip yemek yemelisin. Oradan Amasya yı komple izleyebilirsin. Çok güzel olur. Turhal ya da Erbaa olsa tanıdık çok Amasya dan hep geldik geçtik.

Askerliği bende kısa dönem yaptım Enez de. Şansın varsa rahat olur, ama çok rahat askerlikte zevkli olmaz ;D

yol' Alıntı:
Kürşad hayırlısı olsun, gitmeden görüşelim yine :smiley: Arkadaşların dediği gibi Amasya çok güzel bir şehir. Askerden döndükten sonra bile aklın orada kalacak :smiley:

Cok tesekkurler Sedat, ayarlayabilirsek goruselim su an ulasimi halletme orda lazim olucak malzemeleri alma, istanbuldaki isleri son kez toparlama gibi seyler kafamda ucusuyor. :smiley:

jeep' Alıntı:
Hayırlısı olsun. Güzel güzel gider gelirsin inşallah. Ulaşım olarak merzifon havaalanı da kullanılıyordu. Şimdi var mı bilmiyorum ama geçen sene açıktı. Amasya ya 40 km.

Amasya ya gidince hemen Ali Kaya denilen mekana gidip yemek yemelisin. Oradan Amasya yı komple izleyebilirsin. Çok güzel olur. Turhal ya da Erbaa olsa tanıdık çok Amasya dan hep geldik geçtik.

Askerliği bende kısa dönem yaptım Enez de. Şansın varsa rahat olur, ama çok rahat askerlikte zevkli olmaz ;D

Amin :smiley:

Merzifon hava alanina baktim ama ucus yoktu o gune 1 gun once gitmem lazim, o yuzden Samsun'a bilet aldim samsundan gecicem Amasya ya. Ali Kaya onerinizi dinliycem :smiley:

cok tesekkurler

Ne tavsiyeye nede yardıma ihtiyacın olacak... :smiley: Tugay içinde vakit geçirecek yerler mevcut. Çarşı izninde de Kral Mezarlarını gezebilirsin.
Dağlar mükemmel . Vaktin nasıl geçtiğini zaten anlamayacaksın. Şimdiden hayırlı teskereler. :smiley:

arwin' Alıntı:
Ne tavsiyeye nede yardıma ihtiyacın olacak... :smiley: Tugay içinde vakit geçirecek yerler mevcut. Çarşı izninde de Kral Mezarlarını gezebilirsin.
Dağlar mükemmel . Vaktin nasıl geçtiğini zaten anlamayacaksın. Şimdiden hayırlı teskereler. :smiley:

cok tesekkurler Kral mezarlarida iyi fikir
:smiley:

jeep' Alıntı:
90 km Tokat a doğru gidersen Pazar kasabasinda Ballıca Mağaraları var. Muhteşemdir.

zaten bakalim dagitimda civar illere askerlik subelerine filan yolluyorlarmis cavuslari, yada tugayda kaliyormussun. artik acemilik bitince bakicam gezme tozma islerine, samsunda ahbaplar var samsuna dusersem dagitimda baya rahat ederim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri