Nitro Kışın Zor Çalışıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Cyb Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,159

Cyb

Ana Kamp
Arkadaşlar merhaba. Aracımda iki senedir kışın zor çalışma problemi vardı. Usta enjektörleri tamir edilecek demişti ama biraz masraflı olduğu için ertelemiştim. Bu yıl enjektörler tamir edildi, düzelmedi ve aksine daha zor çalışmaya başladı. Sonra basınç regülatörü de değişti ancak durum yine aynı. Ayrı bir düğme koydu, öncelikle düğmeye 5-6 saniye basıp ısıtıyorum sonra marşa basıyorum. Düğme ile ısındığına göre kızdırma bujilerinde sorun yoktur diye düşünüyorum ancak usta başka sorun bulamadı.

Başına gelen var mıdır? Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Etiketler
Terrano iki yıldır zor çalışıyordu. On senedir ilk defa bu sene artık iyice zorlandı. En sonunda geçen hafta tamam dedi. Dün dört kızdırma bujisinden üçünün patlak olduğu, sonuncusunun da kör topal ısıttığı anlaşıldı. Daha en az bir yıl dayancak akülerimizi de yedik. Şimdi motor yarım marşta çalışıyor. İki yeni akü ve dört yeni kızdırma bujisi belki sorunuza ışık olur diye yazdım.

ayrıca düğme yapılmış ve bu düğme ile sorunsuz çalışıyorsa kontak kilidinde arıza vardır, ısıtma kademesi çalışmıyor usta kilit değiştireceğine hat çekip düğme koymuş . ben böyle anladım , kullanım şekli sizi rahatsız etmiyorsa sorun yok. satarken sorun olur mu bilemem...

önce ustayı değiştirin, Jeep den anlayan birini bulun
sağlıklı bir motorda kızdırma bujileri 5/6 sn çalışmaz, en fazla 2-3 sn içinde kızdırma işini tamamlar ve motor çalışır.
kızdırma bujilerini ve düğmeyi değiştirip akü değerini de kontrol ettirin.
hem bu sayfada hem de diğer konuda yeterince açıklama verilmiş.....

ayrıca düğme yapılmış ve bu düğme ile sorunsuz çalışıyorsa kontak kilidinde arıza vardır, ısıtma kademesi çalışmıyor usta kilit değiştireceğine hat çekip düğme koymuş . ben böyle anladım , kullanım şekli sizi rahatsız etmiyorsa sorun yok. satarken sorun olur mu bilemem...

Ecu ile alakalı sanıyorum, yani ustanın söylediği o. Bilgi vermiyor hata da göstermiyor demişti. Ama yeni götürdüğüm ustaya söyleyeceğim, teşekkürler.

kızdırma bujilerinin voltajı olur. voltajı tutumuyorsa ısınmaz yeteri kadar. yada kalitesiz doğru voltajdaki kızdırma bujisi hatalı tesisat yüzünden yanar bozulur. 7.7 volttur mesela. 12 voltu, 5 kere haricen verince o bujiler ölür.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR