Nissan X Trail Titretme Ve Çekiş Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karaçay60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,796
Arkadaşlar bu soruna yardımcı olabileceğim 1-2 fikrim var. ancak bilmem gereken bazı şeyler var. Araç bu sorunu yaratırken çalıştırıldığı andan itibaren mi yapıyor? yoksa konvoy trafiği içerisinde veya hareket halinde bir süre geçirdikten sonra mı? hararet göstergesinde dengesiz hareketlenme oluyor mu? ilk çalıştırma anında hava şartlarına bağlı olarak ama birazda fazla devirli çalıştırma yaşanıyor mu?

slm arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. 2004 x trail aracım var. lpg li. otomatik. araç r ve d konumunda iken diyelim ışıklarda titretme yapıyor. p ye ya da n ye aldığımda ise tık yok. bir de rampalarda çekiş çok düşük 60-80 km yi geçmiyor. gaza biraz yüklenince vites küçültüyor devir 5 binlere dayanıyor ama süratte artış yok sabit hızla devam ediyor.ya da çok az bi artış oluyor. rampa bitip de düze gelince araç kendini topluyor. düz yolda da 150 bilemedin en çok 160 km hız yapıyor( ne kadar basarsam basıyım)
sorunlarım bunlar aracımı da çok seviyorum. binmek için aldım alalı daha 5 ay oldu. bu sorunların çözümü için bana yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler...

Araç d konumunda ışıklarda titremesi normal uzun bekleyecekseniz n konumuna alıp aracı rahatlatmanız daha yararlı olur. Hava soguk ve rolanti motor ısınmadığı için düşük ise dediğiniz titreme daha fazla olur bu normaldir.
araç n de iken titreme varsa rölantiyle ilgili sorun vardır ayar yaptırmak gerekir.
Rampalarda çekişi düşük anlattıklarınız aracın yaşı ve km sine göre her x trailde olan bir durum.
En çok 160 km yapıyor demişsiniz. Aracın fabrika verisi zaten son hızı 177km benim aracım dyno da motor %87 çıktı son hız 167 çıktı. Demekki sizin motorunuz biraz daha düşük yüzdelerde sıfır olasa 177 yapacaktı 160 km yapması normal.
Yazdıklarınız sorun değil o yüzden çözüm araç tercihinizi değiştirme olmalıdır. Yerden 21 cm yüksekliği olan bir araç ile 180-190 km hızlara ulaşmayı istemek çok tehlikeli bir durum.[/QUOTE]Sayın hocam aracınız lpg li . Lpg bı araçların sübaplarını eritiyor ve söylediğin sorun oluşuyor . Aracınızda rampada motor ısısında artış yoksa , motorun açılıp sübapların değişimimin gerektiğini düşünüyorum . Eğer hararette artıyorsa radyatöründe değişmesi gerekir.
Bendede 2005 modeşi var yaptırdıklarım bunlar. Saygılar

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

slm arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. 2004 x trail aracım var. lpg li. otomatik. araç r ve d konumunda iken diyelim ışıklarda titretme yapıyor. p ye ya da n ye aldığımda ise tık yok. bir de rampalarda çekiş çok düşük 60-80 km yi geçmiyor. gaza biraz yüklenince vites küçültüyor devir 5 binlere dayanıyor ama süratte artış yok sabit hızla devam ediyor.ya da çok az bi artış oluyor. rampa bitip de düze gelince araç kendini topluyor. düz yolda da 150 bilemedin en çok 160 km hız yapıyor( ne kadar basarsam basıyım)
sorunlarım bunlar aracımı da çok seviyorum. binmek için aldım alalı daha 5 ay oldu. bu sorunların çözümü için bana yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler...
ilk calıstırmadan itibaren oluyor ancak p ve n konumunda çok az bazen hissedilmiyor bile ama d, r, 1, 2 konumunda beklerken bazen asırı derecede neredeyse stop etmeye yakın bazen az derecede titriyor & tekliyor. arıza olarak silindir 3 missfire ( kötü yanma) arızası veriyor bende. bobinler bujilerden olmadıgına kanaat getirdik. ayrıca devir saatinde neredeyse hiç dalgalanma olmuyor. asırı derecede artma veya düşme olmuyor rolantide dalgalanma hiç yok. bu çarşamba servise bırakmayı dusunuyorum bi eger carsambadan once baska bi çözüm bulamazsam

Hareket viteslerinde yapıyorsa bunu sensörlerin gözden geçirilmesi soruna direk ışık tutabilir. Lpg sistemleri bazı sensörlerin zarar görmesine sebep olabiliyor. Ardından araç beyinleri değişik tepkiler verebiliyor. Konuyu 1-2 yabancı forumda gördüm çözüm için hararet sensörlerinde meydana gelen deformasyon elealınmış genel olarak ama bununla sorundan kurtulamayanlarda olmuş tabi

Hareket viteslerinde yapıyorsa bunu sensörlerin gözden geçirilmesi soruna direk ışık tutabilir. Lpg sistemleri bazı sensörlerin zarar görmesine sebep olabiliyor. Ardından araç beyinleri değişik tepkiler verebiliyor. Konuyu 1-2 yabancı forumda gördüm çözüm için hararet sensörlerinde meydana gelen deformasyon elealınmış genel olarak ama bununla sorundan kurtulamayanlarda olmuş tabi
bu konuyu face deki xtrail grubunda da tartıstı benimde bu arıza olmadan once aracımda termostat govdesinin dibinden su kacagı vardı onu yaptırmıstım. hararet sensörüde tam bu parcanının uzerinde gorev yapıyor. sokulup takılırken bir sıkıntımı oldu acaba dedim sensorun fisini cektim kullandım biraz ama hiçbir değişiklik olmadı o yüzden eledim sensör olayını. dun aracı bıraktım servise tekrar kompresyon olctuk bu defa 3. silindir basıncı bariz bir sekilde düşük cıktı. kapak acılıyor bakalım ne cıkacak

O halde bir an evvel sessiz, sakin ve titreşimsiz keyifli sürüşünüze kavuşmanız dileğiyle ^^
teşekkür ederim bugün aldım aracımı gerçekten sessiz titreşimsiz bi harika oldu aracım. arıza olur olmaz yaptırmadıgıma pisman bil oldum. masraf biraz fazla cıktı 3650 tl gibi ama yapacak bişey yok.
siboplar fişekler sibop lastikleri takım conta termostat kapakçı ve işçilik tutarı bu. araba su anda gaza dokunur dokunmaz fırlıyor herhangi bir titesimde yok inşallah ta cıkmaz da biraz keyfini süreriz

Malesef Yurtdışında bu detaylara daha çok dikkat çekilerek servislerin kendileri Tozlu ve benzeri koşullarda araç kullanımında yağ, filtre vb bakımların %25-30 daha erken km ve sürede yapılmasını tavsiye etselerde bizde bunlar ya cingöz usta yada bilmiyor diye nitelendiriliyor :/

M
teşekkür ederim bugün aldım aracımı gerçekten sessiz titreşimsiz bi harika oldu aracım. arıza olur olmaz yaptırmadıgıma pisman bil oldum. masraf biraz fazla cıktı 3650 tl gibi ama yapacak bişey yok.
siboplar fişekler sibop lastikleri takım conta termostat kapakçı ve işçilik tutarı bu. araba su anda gaza dokunur dokunmaz fırlıyor herhangi bir titesimde yok inşallah ta cıkmaz da biraz keyfini süreriz
Merhabalar, aynı sorunlar benim 2003 xtraildede var.Özelden mesajda yazdım.Hangi ustaya götürdünüz,mahsuru yoksa servis iletişim bilgisi paylaşabilirmisiniz.Saygılar

Son düzenleme:

eski trailimi sattım yeni 2005 model 260 binde elegance aldım. aracımda durdugu yerde p ve r de aşırı vibrasyon titreme oluyor konsolu direksiyonu sallıyor. siboplarda sorun yok yeni yapıldı sorunu daha once yasayan veya çözen oldumu n ve p konumunda sıkıntı yok o yüzden ben şanzıman kulaklarından şüpheleniyorum. başka bişeyden olabilirmi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri