Nissan X-trail T30 Bagaj Sofrası Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ali KAŞIKÇI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,112

Ali KAŞIKÇI

yomrali_61
Yer
sürmene
Herkese merhaba,
Eminönünden tanesini 10 tl den 4 adet 45cm metal katlanır sofra ayağı aldım.
Her ayağın altına 18mm sunta dan parça kesip ayakları suntaya vidaladım.
Daha sonra stepne üzeri kapağın arkasında ayak yerlerini ayarladıktan sonra plastikte bulunan çıkıntılara denk gelen yerleri suntada kanal açarak suntanın plastik yüzeye tam oturmasını sağladım. Üstten suntaya 4 adet vida atarak montajı tamamladım.
Fotoraflarda da görüldüğü üzere simit tüpün etrafında baya boşluk var ve benim oralara sıkıştırdığım bolca malzeme var. Bu malzemelere bile engel olmadan ayaklar hiç bir yükselti yapmadan kapak yerine tam oturuyor. Sadece fotoğrafta da işaretlediğim köpük kısımda orjinal bir oyuk açmak gerekli.
Bence gayet güzel ve kullanışlı oldu herhangi bir yükseklik yapmaması orjinal yerine tam oturması da çok hoş.
honda crv rd1 model aracı olan bir arkadaşım bizde orjinal masa var diye bana hava atsada lpg takılan araçlarda orjinal masa olması gerektiği yere oturmayıp yükseklik yapıyor.
Bende sizde masa varsa bizde de sofra var diyerek yaptığım bu çalışma ile arkadaşıma buradan selamlarımı iletiyorum :smiley:

IMG 20190825 093741
IMG 20190825 093743
IMG 20190825 093756
IMG 20190825 103358
IMG 20190825 103335
IMG 20190825 103341

Etiketler

ellerize sağlık çok başarılı ve güzel bir çalışma olmuş. arabayı aldığım günden beri kafamda olan bir projeyi hayata geçirmişsiniz :smiley: fakat anlamadığım nokta şu: ayakları vidaladığınız suntaları kapağın altına ne şekilde sabitlediniz?

ellerize sağlık çok başarılı ve güzel bir çalışma olmuş. arabayı aldığım günden beri kafamda olan bir projeyi hayata geçirmişsiniz :smiley: fakat anlamadığım nokta şu: ayakları vidaladığınız suntaları kapağın altına ne şekilde sabitlediniz?

Teşekkür ederim. 7. ve 8. fotoğrafta suntayı sabitlemek için üstten attığım 4 er adet mercimek baş vida gözüküyor. Ben pul koymadım ufak pul da koyulabilirdi üstten atılan vidaların altına.

Teşekkür ederim. 7. ve 8. fotoğrafta suntayı sabitlemek için üstten attığım 4 er adet mercimek baş vida gözüküyor. Ben pul koymadım ufak pul da koyulabilirdi üstten atılan vidaların altına.
evet fotoğrafta gözümden kaçmış görmedim. vida yerne o açmış olduğunuz kapağın çizgi kısımlarına denk gelen kanallrın içini piyasada satılan karışım şeklinde olan kuvvetli yapıştırıcı ile yapıştırsaydınız nasıl olurdu hem kapağı delmeden orjinalliğini korumuş olurdunuz hem de bagajdan bakılınca vidalar göze batmazdı. bence yani tabi bu da

evet fotoğrafta gözümden kaçmış görmedim. vida yerne o açmış olduğunuz kapağın çizgi kısımlarına denk gelen kanallrın içini piyasada satılan karışım şeklinde olan kuvvetli yapıştırıcı ile yapıştırsaydınız nasıl olurdu hem kapağı delmeden orjinalliğini korumuş olurdunuz hem de bagajdan bakılınca vidalar göze batmazdı. bence yani tabi bu da
Benim önceliğim herhangi bir yükseklik yapmadan kapağın yerine oturması ve yapılan yeniliğin işlevselliği. Vidaların gözükmesi yada gözükmemesi çok sorun değil benim için. Ayrıca bagajda havuzlu paspası var vidalar gözükmüyor. Paspas olmasa bile bagajda baya malzeme var yine görünmezdi :smiley: Vidalara gelene kadar aracın dışında tamponlarda kaportada vs birsürü boyanacak yer var onlar daha dikkat çekici. çok takılmıyorum kozmetik şeylere.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR