Nissan X-Trail Lastik Seçimi ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KLL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,961

KLL

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.
Yer
Ankara
Yaz sonu lastik alacağım. Üzerinde tahmini 30000 km civarında ama eskimiş goodyear wrangler HP ler takılı. 215/65/16 ölçüsünde. hava sıcak olduğu için tutuş sorunu pek yok. Ancak HT olmalarına rağmen AT kadar sert.

1, sizce bu yaşlandıkları içinmi böyle
2, hafif arazi koşullarına uygun ama çoğunlukta asfaltta binilecek araç için en uygun hangi lastik alınmalı? deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
3, Bridgestone ye baktım 215/65 olanlar 215/70 olanlardan 50-70 ytl arası daha pahalı. aradaki %5 lik kalınlık farkı km sayacında %3 lük bir farka neden oluyor. güvenlik açısından sizce sorun yaratırmı. 70 ölçüsünde çeşit daha fazla.

Etiketler
Ynt: Nissan X-Trail Lastik Seçimi ?..

İlk parargaftaki cümleye istinaden;
AT kadar sert olmalarının sebebi;
a)Evet Km olarak artık belli sınırları aşmış demektir.(tabi burda önemli bir ayrıntı,bu km nin nasıl yapıldığı,yani 30.000 var 30.000 var :smiley: )
b)Lastiğin ne kadar süredir araçta takılı olduğu.
Bunlar belli başlı sebepleri.
Tabi bütün bunların dışında lastiğin kendine has yapısal özellikleri varki,bu başka bir konu. :smiley:

Hangi lastik sorusuna ise,marka ve modele girmeden;
Yine, bence asfalt ağırlıklı bir lastik sizin için uygun görünüyor.

Ebat konusuna gelince;
Tabi fiyat farkı,km sayacı v.s dışında dahada önemlisi yol tutuş.
215/65 R 16 dan 215/70 r 16 ya geçişlerde araç (lastik demiyorum,araç ! ) şimdi olduğundan 1 cm kadar daha yükselicek.
Bununda araç üzerindeki,özellikle asfalt ve limitlere yakın durumlarda yönlendirme,viraj ve stabil disiplinlerinde olası kayıplarda düşünülmeli. :smiley:

Ynt: Nissan X-Trail Lastik Seçimi ?..

215/70/16 pirelli aldım. scorpion str modeli. oldukça yumuşak bir lastikmiş. araç biraz daha yüksek oldu şimdi. yol tutuşta bir problem yaşamadım, ancak ön görüldüğü üzere ivmelenme bir miktar etkilendi.,

GPS ile kontol ettim eski bitmiş lastiklerde neredeyse 10 km hız farkı vardı. hız göstergesi olduğundan hızlı gösteriyordu. yeni lastiklerle hala 4 km hızlı gösteriyor. ne iş anlamadım. aynı şey eski nissan pathfinder imde olmuştu. herhalde nissanların göstergelerin bir enayi.

Merhaba Arkadaşar,

2011 Model Nissan Xtrail sahibiyim.Offroad A/T lastik almak istiyorum.Aşağıdaki konularda bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Bildiğim kadarıyla x trail ii t31 kasa benim araba.

1-Jant değiştirmeden hangi marka ve ölçülerde lastik alabilirim?
2-Aracı yükseltmek zorunda mıyım? Çünkü bu konuya sıcak bakmıyorum.
3-Jant ve lastik takımı olarak hangi markayı tavsiye edersiniz?
4-Önerdiğiniz en ekonomik model hangisi.

herkese şimdiden cevapları için teşekkürler.

Aynı problemleri yaşıyorum, beğendiğim bf bir lastik var ama 225 65 r17. Km ve sürtme gibi bir sıkıntı olur mu bilemiyorum. Sonuç paylaşabilir misiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri