Nissan X-Trail Alacağım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferhat01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 68,208
Ynt: Nissan X-Trail Alacağım.

dci olanlar dizel. 2.5 olan 170 hp, sport olan 2005 te olan ve tavan barları olan egzantrik bir model. ayrıca bazı LE ve Se modellerinde deri koltuk var. 2004 makyajından sonra bazı modellerde gösterge paneli siyah, makyaj sonrası tampon reflektörleri yuvarlark arkada, ön tampon daha kibar.

Etiketler

x-trail harika bir araçtır, hem arazide hem şehir içi, ortak olarak bu kadar konforu ve performansı veren bi araç daha yok

2000 terrona 2,7 long'u mu satıp bir 2006 x-trail 2.0 benzinli aldım.

en baştaki yorum gibi terrano bir tank, x-trail özelliği biraz fazla bir otomobil.

ihtiyacın ne olduğu çok önemli. kıyaslamamak gerek.

Ynt: Nissan X-trail Alacağım.

Merhaba arkadaşlar bende bir arazi aracı bakıyorum 4x4 her türlü markaya baktım açıkçası ama kaskosu bakımı yakıtı ve vergisi dolaysıyla X-trail bana mantıklı geliyor,acaba bu araç hakkında yorum yapabilecek arkadaşlar varmı ? Birde şu araç için ne diyorsunuz ?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-2.0-dci-platinum-full-plusfull-150581380/detay

fotoğraflar aldatıcı olabilir. bence gidip bakmak kullanmak sonrada yetkili servise ekspertiz yaptırmak lazım. nissan kaliteli ürünleri olan bir firma(miscra almera vs hariç). ben çok severim.şu anda bir SUV alacak olsam dizel xtrail alırdım... ancak fiyatı bence çok ama çok fazla. "piyasası böyle" diyenler olabilir, bende satılmıyor o nedenle derim.

konu dışı ama örnek olsun, rastgele baktığım ilanlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-bmw-bodursan-otodan-cok-temiz-x-3-92-binkmde-servis-bakimli-150884620/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-tam-4x4-arayanlara-150389650/detay

Sizde haklısınız bilmiyorum bu araç 2010 model ve içlerinde tek makul fiyat yazan o arkadaş o fiyata 2008 dizeller var onlarda bazen daha pahalı olabiliyor...Ben aslında 4x4 bir araç istiyorum bu yüzden GC 2.7 lere ve LR Discovery lere baktım ama onlara vereceğim parayla 2004 modele 45-50 veriyorsunuz bende üstüne koyup 2010 dizel vergisi az yakıtı ve kaskosu daha ucuz bir 4x4 olsun dedim,bilmiyorum ne kadar doğru yapıyorum,öteki araçlar büyük motor ve eski biraz şubat ayında vergi sistemi değişecek diyorlar o yüzden onlardan almaya pek cesaret edemiyorum açıkçası...

bence fiyatı indirmeye bakın, kolay satılacak arabalar değil beğenmezseniz, bu fiyatlar yüzünden.

Aracın sahibini aradım maalesef arabının hasar kaydı çıktı bende vazgeçtim,dediğiniz gibi kolay satılan araç değil maalesef vergi sistemi biraz adaletli olsa adam gibi arabalara binebilsek

Sert süspansiyonlu Outlander I 'den sonra yumuşak konforlu bir araç arayışındayken 2 farklı model arasında kaldım. Hedefim 70.000 TL civarına bu işi kapatmak :smiley:

1. 'si 2008 üstü Land Rover Freelander II dizel 2.2 motor

2. 'si 2008 üstü Nissan X-Trail 2.0 dCi

Konfor olarak hangisi daha üstündür ? Ve başka kıyaslarsak hangisi tavsiye edilir ? Teşekkürler.

Hocam bende bu arabalara bakmaktayim. Once 3.0 cherokee bakiyodum. Masraflarından yakitindan korktum . biraz daha küçük jipe yöneldim. Siz bilgilerinizi paylasabilir misiniz. Motor sanzimanlari nasıl. Sorunlu olduğu durumlar varmi freeelander yada xtrail in

x trail motor şanzıman olarak iyi araçlardır,
freelander için forumu okumanızı tavsiye ederim.

3.0 GC WK-WH tam şehir içi 11lt civarıdır, uzun yolda 8lt ye kadar düşer basmazsan. masrafları da eğer bakımları tam ise yukarıdaki araçlardan farklı değildir.. yüksek km de bütün araçlar ufak da olsa masraf yazar.

x trail motor şanzıman olarak iyi araçlardır,
freelander için forumu okumanızı tavsiye ederim.

3.0 GC WK-WH tam şehir içi 11lt civarıdır, uzun yolda 8lt ye kadar düşer basmazsan. masrafları da eğer bakımları tam ise yukarıdaki araçlardan farklı değildir.. yüksek km de bütün araçlar ufak da olsa masraf yazar.

Siz boyle yazinca ayni paraya wk almak varken niye x trail e bineyim diyo insan
Benim ikiside mutlu eder en onemlisi uyguna temiz araç bulmak

Hocam bende bu arabalara bakmaktayim. Once 3.0 cherokee bakiyodum. Masraflarından yakitindan korktum . biraz daha küçük jipe yöneldim. Siz bilgilerinizi paylasabilir misiniz. Motor sanzimanlari nasıl. Sorunlu olduğu durumlar varmi freeelander yada xtrail in

Araç model kıyaslarken temizini bulmayı da kıyaslamaya eklemek lazım. Mesela temiz freelander II çok az.
Xtrail 2. nesil için kötü bir şey duymadım, kullanıcılar konfor, yakıt vergi ve dizelin kendine has aşırı masraf olayını yaşamadıkları için memnun. Bir iki ustayla görüştüm aracın iyi olduğunu hatta soft bir yazılım ile dahada iyi olduğunu iddia ettiler...

Freelander 2 ise tip ve sportiflik bakımından daha ön planda olsada fiyat olarak ne yazıkki temizleri yüksek...

Siz boyle yazinca ayni paraya wk almak varken niye x trail e bineyim diyo insan
Benim ikiside mutlu eder en onemlisi uyguna temiz araç bulmak

ikisi de mutlu eder ama Jeep daha mutlu eder :smiley:

tabi bu mutluluğun karşılığı da senelik 2200 TL vergi ve yakıt tüketiminde +%20

bakım yönünden de periyodik bakım fiyatı 10lt yağ değişimi yapıldığı için daha yüksek tutar, 30k da bir dif yağları da değişeceğini hesaba katmak lazım..

önemli olan bütçe..

ben aylık min 2500 km yapıyorum, şu an için idare ediyorum ama bu km için bu araç fazla..
he sevdiğim için aylık bana olan ekstra 600 TL mazot farkını göze alıyorum (vergi / bakım farklarını zaten alırken hesaba katmıştım, bunun için ekstra olarak düşünmüyorum). aracı çok devirli kullanmıyorum ki yakıt tüketimi beni de tüketmesin :smiley:

Bakim masraflari sigorta farki vergi farki derken ayda 800 1000 tl ekstrasi var gibi duruyo . bu jeep beni platonik yapti resmen :tearsofjoy::tearsofjoy:

:smiley:
şimdi şöyle bir hesap yapalım;

senelik vergi farkı 1230 TL, 10k bakımda bir 100 TL bakım farkı, 100 km de de ekstra %20 yakıt tüketimi
kasko farkı yok, bende çıkmadı..
yani aylık 110 TL vergi ve periyodik bakım farkı var senede 10k km için, buna mazot farkını da ekleyince
eğer senede 10-15k yapıyorsan platonik olmaktan çıkar gerçek olur, fazlası var ise aylık farkı hesaplaman gerek ki bakım farkı da yükselir..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR