Nissan Patrol Y60 (GQ)- (1987-1997) hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Vanguard Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,335

Vanguard

Kamp I
Nissanın 4. nesli olan Y60 tam alınacak bir arazi aracı. Avustralya'da Toyota ile neredeyse başabaş kullanılan bir model. Daha önceden Land Cruiser 60 serisini baya incelemiş ve hayran kalmıştım. Ancak şu aralar Patrol'un bu kasasına sarmış durumdayım. 2.8 dizel motorlu olması, arazide dayanıklı ve otoyol şartlarında da konforunun eksik olmaması, ve de japon olması sorunsuzluk yönünden benim aklımı çelen noktalar. Piyasada eski offroad araçları olarak en çok Land rover, jeep ve chevrolet mevcut. Ancak yedek parça bolluğu ve fiyat avantajlarına karşın bir japon kadar sorunsuzluğu, istisnalar dışında mevcut değil. Peki Patrol'un 1987-1997 kasalarının yedek parça durumu nedir? Toyotanın en büyük üstünlüklerinden biri bu Patrol'a karşı. Üstellik gördüğüm kadarıyla Patrol kullanıcısı fazla değil, bu nedenle bu bölüm fazla hareketli değil. Aldıktan sonra bir problem olduğunda bunlar zorluklar olarak karşıma çıkabilir diye düşünüyorum.

Etiketler

Ynt: Nissan Patrol Y60 (GQ)- (1987-1997) hakkında

Patrol sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum ama pek ses çıkmadı şimdiye dek

slm 1 ay oldu 90 model 5 kapı 2.8 dizel patrol aldım. alanya"dan Adil

müftüoğlu tampon ,vinç,üstsepet vs dizaynını yaptı şuana kadar parçalarda sıkıntım olmadı. bakalım.

Güle güle kullanın. Deneyimlerinizi ve resimleri merakla bekliyoruz artık.

[attachment=1][attachment=2]

mrb bugün kü turdan resimler.

DSCF1655

DSCF1679

Resimler çok güzel gerçekten, Patrol bölümü pek bir hareketsizdi, gözümüz gönlümüz açıldı. Teşekkürler

Hayırlı olsun..

Adil abinin "image maker" liğe de iyiymiş .. :D... Resimleri görünce benim patrolü satmayıp yapsammı diye düşünmüyor değilim... ???

Iyi gunler bu aralar bir patrol almak uzereyim sahibinden com da 9500 tl Konya'da
Bir tane buldum eski defenderciyim cj 8 ile patrol arasindaydim aracı alırken en çok
Neye dikkat etmeliyim bilgili arkadaslardan yardım rica ediyorum
Selamlar
Unal

TEMHA712' Alıntı:
[attachment=1][attachment=2]

mrb bugün kü turdan resimler.

hayırlı olsun, bende de bu aracın benzinlisi var 91 model, gerçekten çok sağlam ve zevkli araçlar.

93 modeline biniyorum. araziye bu kadar çok yakışan az araç vardır. Patrol bunlardan biri.

[attachment=1]

PATROL AVATAR

Gerçekten 4. nesil Patroller de çok dayanıklı ve Japonların efsane arazi araçlarındandır.
Y60 modelllerinin yurtdışındaki bir çok offroad oyunlarındaki ve yarışlarındaki başarısını görebilirsiniz.
Benim aracım maalesef 86 model olduğundan bu başlık altındaki 4. nesil ile ilgili bilgilere de sizin sayenizde erişmiş olacağım arkadaşlar.
izmirden sevgiler..
Murat AYRAL

carpethia' Alıntı:
93 modeline biniyorum. araziye bu kadar çok yakışan az araç vardır. Patrol bunlardan biri.

[attachment=1]

Aracınız hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz,malum yeni patrolcüyüz ;D

tabi ki gökhan bey veririm. (gerçi telefonda söylemiştim ama neyse ;))

resimdeki yazıda da görüleceği üzere 2.8 td motoru olan bir araç. 2.5' yükseltmesi mevcut. 265x70x16 bf all terrain lastikleri var.
klimalı. şanzımandan tahrikli vinci benden önceki sahibi tarafından sökülmüş.
ahmet ustaya ön ve arka tampon yaptırmak için sabırsızlanıyor. bakalım önümüzdeki günlerde antalyaya ziyarete gelicez gibi.

gezilerden fotolar ve yapmak istediğim örnek aldığım GQ patrol

[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

Patgrol 5

Patrol

Patrol 3

Patrol 4

Patrol 2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri