Nissan Patrol Resimleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PajeroCat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 128
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,675
Ynt: Nissan Patrol Resimleri

Güzel resimler Yusuf araçta çok güzel,ben bu motorların bu kadar kuvvetli olacağını düşünmemeiştim...

Etiketler

buda benden :smiley:

NSSAN N TAMPON

Arkadaşlar defenderden nissan patrola geçiş yapacağım aradığım en önemli özellik GÜÇLÜ VE SAĞLAM MOTOR dizel olması şart comon rail olmayacak turbolu olması kesin şart bu özellikleri taşıyan hangi motoru tavsiye edersiniz aracın orjinal motoru olması önemli değil sonradan motor değiştirebilmek açısından aradığım güçlü devirli bir motor malum nissanda çok motor seçeneği var 4 veya 6 silindir olması önemli değil aradığım turbolu mekanik sağlam dayanıklı ama güçlü olması bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ederim saygı ve sevgilerle

Merhaba....Ben size 8 yıl kullanmış birisi olarak...Sd 33 turbo 6 silindir olanını tercih edin derim...Rd 28 serisi..yani 89 model sonrası genellikle İspanya nıssan fabrikasında üretiliyor vede sd serisi kadar pratik bir makine değil...sd serisindeki pompa bile bosch kökenli kiki pompadır..Ekipmanlarını rahatlıkla temin edebilirsiniz...Rescue team...pajero cat nikli arkadaşlarımızda bu konuda bilgi sahibidir..Zaten garaj bölümüde Kürşad arkadaşımız bir tane turbo kısa olanını topluyor...Oda bu konuda bayağı bilgi sahibi oldu bana göre...Patrolün asfalttaki rahatlığı ise defenderle kıyaslanmaz bile...Bizde şu anda 2.5 110 kullanıyoruz....Şahsen düzgün bir sd 33 bulursam kesin alırım...Hedefinize en iyi şekilde ulaşmanız temennisi ile hoşçakalın...

Sayın yorgancı Kürşat beyin aracını ilgi ile takip ediyorum ve bu sıralar patrol 5 kapı 1990 model bir araç almak üzereyim üzerindeki motor turbosuz 4.2 dolayısıyla motoru komle değiştirmeyi düşünüyorum ben yedek parçacıyım ama kamyon ve tır yedekleri kiki dizel pompayı iyi biliyorum ama nissan konusunds pek bilgim yok sadece td 25 ve 3000 serilerini biliyorum bmc minibüslerde bir ara çıkmışlardı açıklamanıza teşekkürler diğer arkadaşlarlada irtibata geçeceğim :smiley:

Tekrar merhaba...Bmc nin kullandığı nissan motorlar ..bildiğim kadarı ile 4 silindir ..Levend minibüslerde kullanıldı...Güç olarak patrole yetermi onu iyi hesaplamak gerek..Ayrıca sizde otomotiv sektöründe olduğunuz için bilirsiniz.. ama yinede hatırlatayım...4.2 benzinli araçsa alacağınız araç...aktarma ,,yani şanzuman diferansiyel oranları takacağınız diğer dizel makineye cevap vemeyebilir.. kolay gelsin...Hoşçakalın..

Hüseyin bey
almayı düşündüğünüz arac 4.2 düz dizel ise başka motor macerasına girişmeyin.
4.2 benzinli ise hiç bir değişiklik yapmadan 4.2 dizel motoru koyabilirsiniz
araç temiz ise uzun seneler binersiniz
saygılar olcay borman

ilginize teşekkürler araç 4.2 düz dizel ben turbolu daha atak bir motor düşünüyorum hemde yakıt tasarrufu için bmc nissana gelince defendere 2500 nissan kendim koydum defender eski haline göre çok iyi oldu ama beni genede tatmin etmedi dolayısı ile defenderi satıp nissan alacağım baktığım araç sahibi ile aşağı yukarı anlaştık aracı alırsam formda paylaşacağım birçok projem var şimdiden
ön tampon + vinç ,yükseltme , tavan sepeti ,arka tampon vs vs tekrar teşekkürler saygılarımla

Şuanda Qatar dayım.Burada o kadar çok patrol var ki.Özellikle çölde kullanıyorlar.Bende bir jeep çi olarak hayran kaldım.Özellikle şu tek kapılara,bir tanesinin fotoğrafını çekmiştim.

DSCF0163

Nedense bu tip araçların tek kapılısı ülkemize gelmiyor.

Mesela Toyota Land cruiser pradonun tek kapılısı da bu şekilde var..gelmiyor..

DEMİRAL' Alıntı:
ilginize teşekkürler araç 4.2 düz dizel ben turbolu daha atak bir motor düşünüyorum hemde yakıt tasarrufu için bmc nissana gelince defendere 2500 nissan kendim koydum defender eski haline göre çok iyi oldu ama beni genede tatmin etmedi dolayısı ile defenderi satıp nissan alacağım baktığım araç sahibi ile aşağı yukarı anlaştık aracı alırsam formda paylaşacağım birçok projem var şimdiden
ön tampon + vinç ,yükseltme , tavan sepeti ,arka tampon vs vs tekrar teşekkürler saygılarımla

Hüseyin bey bende arkadaşımızın dediğine katılıyorum...
Benim patrole çok binme fırsatım olmamasına rağmen 4,2 dizel motorun atikliği ve seriliği ni her fırsatta dile getirmişimdir..
selamlarımla

Hüseyin bey
benim aracım 90 model 300.000 km de 4.2 düz dizel 100 km de 11 LT yakıyor 33 lastikle son hızı ise 170 km geciyor

Resim 034

Resim 036

Resim023 2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri