Nissan Pathfinder Yardım ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatihy1980 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,435

fatihy1980

Yeni Üye
Yer
Ankara
merhaba arkadaşlar bir süredir hem arazide hemde asfaltta kullanableceğim bir araç arayışı içindeyim düşündüğün ik tane araç var bunlardan ilki 1997veya 1998 suzuki vitara 2.0 v6 diğeri yine 97-98 nissan pathfinder 3.3 v6 nissan ın yakıt ve vergi konusunda dezavantajı olduğunu biliyorum fiyatıda vitara göre biraz daha pahalı bu saydıklarımdan hariç nissan ın suzuki ye göre yedek parça servis(fiyat ve bulunabilirlik vs..) ve sağlamlık konusunda görüşleriniz nelerdir özellik pathfinder kullanan arkadaşlar görüşlerini tecrübelerini benimle paylaşırsanız sevinirim çünkü yanlış bir seçim yapmak istemiyorum şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Nissan Pathfinder Yardım ?..

ben aracımı yeni sattım. arazide mükemmeldir standart hali ile bile. mekanik hertür parçası bulunur, ancak elektronik ve aksesuarları zor bulunur yada ancak servisten temin edilir. yakıt tüketimi tabiki vitaraya göre fazladır. tüp takılırsa gayet başarılı sonuç alınır. büyük ve ağır araçtır, durmaz ve kolay dönmez. parkı problemdir şehir içinde.

uzun yolda kullanacaksanız çok rahattır ancak şehir içi traifkte berbattır. konforu mükemmeldir her tür aksesuarı vardır. ben şimdi bir xtrail aldım, ikisi arasında acaip bir konfor farkı olduğunu itiraf etmem lazım. vitara ise daha hafif bir araç, parçası bol ve piyasası hızlıı. konforu ise az. küçük ve sıradan.

bence ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre hareket etmelisiniz. ben tekrar pathfinder alırmıydım şu durumda? cevap hayır. 0 km yada yeniye yakın olmadığı sürece asla. benimkisi eski sahibinde biraz hırpalanmış bir araçtı. epey topladım ama en son çıkan otomatik vites arızası bana çok para harcattı sonrada soğudum zaten sattım. çok temiz olduğu sürece ise almak isterseniz kesinlikle engel olmazdım. yanlız otomatik vitesin sarsıntısız geçtiğinden emin olun. gerisi her şekilde hallolur.

foruma yeni katıldım ve ilk mesajı sana yazıyorum.160.000 de pathfinder kullanıyorum.hem arazide hem şehir içinde kullanım düşünüyorsan pathfinder almanı tavsiye ederim.hatta paran yeterse patrol al derim.ben de aşağı yukarı 1.5 yıldır bu araç var .patrol almak için de satmayı düşünüyorum.160.000 de ve temiz.ilgilenirsen cevap yaz.

partfinder 3.3 v6 almayı düşünüyom eksileri olarak yakıt sarfiyatı haricinde başka problem cıkarırmı kronik arızası varmıdır piyasadaki araçlar 200000 civarında bunlar artık bitmiş durumdamıdır yoksa bi okadar daha yaparmı parcası pahalımı ital olduğu için

bunların kronik arızası yok. kesinlikle bozulmuyorlar. ancak özellikle römork vs ile zorlanmış araçlarda otomatik vites problemleri çıkıyor. jatco marka bir şanzumanı var mazda 929 ile aynı. parçası bulunur ama yaptırması işkence.

ottoboy adlı üyenin çok temiz borda renkli bir pathfinderi var. vites geçişleri filan gayet düzgün ve hissedilmiyor. oysaki benim sattığım arabada yapıldıktan sonra bile vites geçişleri hissediliyordu. o satılık sanırım. ilanı da vardı bu sitede.

yanlız 200 bin km civarına gelmiş bu araçları alırken, ön takımda alt tablalar ve Z rotları arka takımda 10 adet orijinal nissan marka burç ve z rotlarının değişmesi gerekeceğini unutmayın. amortisörleride düşünün. lastik durumlarınıda tabiki hesaba katmalısınız. aynı şekilde buji kablolarını yenilemek gerekir ben orijinalini yurtdışından getirtmiştim ve çok büyük performans farkı olmuştu.

yani arabayı kaça alırsanız alın lasitkleri iyi ise, yaklaşık 1500 lira masraf edeceksiniz.

amortisörleri KYB marka gazlı adedi 150 euro civarı.ç
alt tablaların tanesi yan sanayi 225 ytl civarı
z rotlarının çifti 50 lira
burçların tanesi yanlış hatırlamıyorsam 60 lira gibi birşeye denk geliyordu.

cok tesekkür ederim bilgi için ben sadece aldıktan sonra elimde patlamasından korkuyorum

ikinci el arabada ne olacağını bilemiyorsunuz malesef. ben bir xtrail aldım. araba oldukça düzgün. 3000 km sonra 124 bin km de oksijen sensörü bozuldu mesela. halbuki ortalama ömrü 200 bin km o sensörlerin. herşey olabiliyor. mekanik ve elektronik aksam bu. ancak genel olarak iyi kullnılmış ve diri duran arabaların sorun çıkartma olasılığı daha az. dökük araba asla alınmamalı.

tabikide dökük araba almam ilk motorsikletle başladım bu araji merakına ilk aldıgım anası ağlamış bir krostu hani öğreneyim sonra çöpe atarım cinsinden ama ilaallah dedirti bana ona harcadığım parayla 2 tane o motor alırdım

nissan markası arazi aracı ve pickuplar konusunda gerçekten kendini ıspatlamış bir marka. en zor şartların yaşandığı yerlerde gördüğüm markalar hep ya nissan ya toyota yada mazda. motorda ömür olayını aşmışlar. komfor ve donanım opsiyonlarıda bu araçlarda yüksek seviyede. bir süredir pathfinder a biniyorum. caddede gayet komforlu ve arazide de tek şase yapısıyla güçlü motoruyla üzmeyecek bir makina. aracımı büyük bir heyecanla aldım ve alır almaz krizden ciddi hasarlar gördüğümden satışa çıkarmak zorunda kaldım. aracın keyfini süremeden satacağım malesef. bence bu yıllarda üretilmiş bu şıklıkta başka bir arazi aracı yok. onca amerikan aracı varken amerikada bu araç aşırı yaygın ve tutulan bir araç. arap ülkelerinde öyle, rusya ve civarında öyle. ama ülkemizde aşırı lüks geldiğinden belkide motorun büyük olması vergisinin çok olması bu aracın piyasasını kötü etkiliyordu. bu aracın 98 yıllarındaki sıfır fiyatı tahminimce şimdinin parasıyla 80bin lira civarındaydı şuan ise 18 ile 30 lira arasında ilanlar var. aslında çok tutulan bmw mercedes araçların sıfırkenki fiyatlarıyla şimdiki fiyatları arasındaki farka bakarsak onlardan daha az fiyat çizmiş bu güzel bişey. en hızlı zamanlarıda tam işte bu aralar. vergi dilimlerinde alt seviyelere düştü ve birde kasko değerinden bi kademe daha iniyor makul durumlara geliyor pathfinder lar. şuan ben 1064tl vergi verdim. lpg ile yakıtı makul düzeye geldi. şehir içinde 0.350 tl, şehir dışında 0.215 tl yakıyor. eminim KLL ninde yaptığı gibi buji kablolarını yenilersem gaz tertibatında bulunan küçük filtreleri felan temizlersem biraz daha düşebilir diye düşünüyorum. şuan araca bakacak durumda değilim pek. eğer bu aralar satarsam madden çok rahatlıcam ama kriz bittiğinde inşallah pathfinder planlarım arasında ilk sıralarda olacak.

arkadaşlar 99 pathfinderin bu dönemki vergisi ne kadar,mtv sorgulamasında 918 tl çıkıyor doğrumu kasko değeri 25 725tl bendekinin vergi alt dilimden yararlanabiliyormu.cevaplarsanız teşekkürler...

Merhaba ben de bu arabaları araştırma içerisindeyim
RomiRö kullanım da otomatik vites arıza cikariçık yazmış siniz ben careyyc karavan almayı düşünüyorum otimotom vites arıza çıkarır mi acaba ? Vergileri ne kadar bunlsrin?

bunların kronik arızası yok. kesinlikle bozulmuyorlar. ancak özellikle römork vs ile zorlanmış araçlarda otomatik vites problemleri çıkıyor. jatco marka bir şanzumanı var mazda 929 ile aynı. parçası bulunur ama yaptırması işkence.

ottoboy adlı üyenin çok temiz borda renkli bir pathfinderi var. vites geçişleri filan gayet düzgün ve hissedilmiyor. oysaki benim sattığım arabada yapıldıktan sonra bile vites geçişleri hissediliyordu. o satılık sanırım. ilanı da vardı bu sitede.

yanlız 200 bin km civarına gelmiş bu araçları alırken, ön takımda alt tablalar ve Z rotları arka takımda 10 adet orijinal nissan marka burç ve z rotlarının değişmesi gerekeceğini unutmayın. amortisörleride düşünün. lastik durumlarınıda tabiki hesaba katmalısınız. aynı şekilde buji kablolarını yenilemek gerekir ben orijinalini yurtdışından getirtmiştim ve çok büyük performans farkı olmuştu.

yani arabayı kaça alırsanız alın lasitkleri iyi ise, yaklaşık 1500 lira masraf edeceksiniz.

amortisörleri KYB marka gazlı adedi 150 euro civarı.ç
alt tablaların tanesi yan sanayi 225 ytl civarı
z rotlarının çifti 50 lira
burçların tanesi yanlış hatırlamıyorsam 60 lira gibi birşeye denk geliyordu.

Nisan patfinder almayi dusudüşünüz. Karavan da almak niyetindeyim otomatik vites problem yapiyya demiş siniZ karetta karavan da sonrun cikarmi? Birde pajero ve patfinder arasında seçim olarak hangisini seçmeliyim 2.5 dizel patfinder 3.2 did pajero yada 3.3 v6 patfinder 3.5 v6 pajero bunlar hakkında yorumunuz nedir ?

3.3 pathfinder hepsinden ucuz alınır. parçası halehazırda varsa, heryere gider ve asla bozulmaz. 3.5 pathfinder şans işi bulması da zor. 2.5 dizel pathfinderler çok pahalı ben olsam almam. 3.5 pajero ise bence pathfindere göre daha iyi bir seçim değil çünkü daha dar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri