Nissan Pathfınder 1999 Lütfen yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muzikci83 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,553

muzikci83

Yeni Üye
Arkadaşlar herkeze iyi forumlar.Ben nissan Pathfinder 1999 model araç aldım.İlk defa böyle bir araçım oldu.Araç 100 milde.Amerikan yapımı olduğunu söylediler.Benim sizlerden öğrenmek istediğim bazı konular var yardımcı olursanız çok sevinecem.Bu araça daha önce lpg takılmamış.Bu araça en uyumlu tüp markası acaba nedir.bazı konuları okuduğumda ön difrasyele kilit gibi bir aparat takılırsa az yakar diyorlar.Bu aparat nerde satılır nasıl taktırılır ve gercekten taktırılmalımıdır.Araça lpg takıldıktan sonra bana cıkartabilecek sorunlar nelerdir.Yada bu araçın genel bir sorunu varmı.örn: yağ kadar.yakarsa şunu şunu yap gibi.Lütfen yardımcı olursanız bana bilgilerinizi aktarırsanız cok sevinecem.Şimdiden çok teşekkürler.

24297 10200477144280926 1106487611 n

Etiketler
Ynt: Nissan Pathfınder 1999 Lütfen yardım

bir arkadaşımda var. lpg li. 70 kuruş yakıyor fakat lastikleri %8 daha büyük. tavan sepeti var. yükseltmesi var.
yani fazla yaktırabilecek her şey mevcut :D
sizinki lpg de 45-50 civarı yakar.

ön kilit dediğiniz şey hubs dediğimiz aks kilitleridir.
bunların orjinalinde pek çıkmaz fakat patrolun hubs ları uyar.
bu sistem de sizin aracın devamlı aksları ön defransiyeli şaftı ve arazi şanzımanı hareket halindedir.
hubs takarsanız bu bahsettiğimiz parçaların hiç biri hareket halinde olmıyacaktır buda size aşınmadan dolayı bir rahatlama ve daha az benzin sarfiyatı yapacaktır.
iyi günler.

Konuma cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler.Peki bu kilitleri nerden bulabiliriz.Yetkili servisleri takabilirmi.Birde bu araça en uyumlu tüp markası acaba nedir.

öncelikle hayırlı olsun. aynı araçtan bende de var aldığımda üstünde tartarini marka sıralı lpg vardı. o zamanlar iskenderunda ikamet ediyordum bilen bilir adana iskenderun arası yaklaşık 125 km falandır lpg tankını 90 lirya doldurur adanaya gider iskenderuna geri dönerdim otobanda ama hızım sabitti yani o tip araçla 130 km falan basmam mümkün olduğunca 100 ile 110 arasında takılım sürat olarak. bu şartlarda 90 lirya yaklaşık 240 km giderdim. en son iskenderundan taşınırken aracı ankaraya götürdüm gazda giderken araçta titreme olmaya başladı sanıyorum lpg enjeksiyonlarında bir sıkıntı var şu aralar istanbulda olduğum için araç ile ilgilenemiyorum ama yakında istanbula getireceğim bu arada araç üstünde 265 R15 70 lastik var ön kısmında da ön koruma barı mevcut. sanıyorum iyi bir avrupa markası lpg taktırabilirsen aracında fazla yakmaz güzel olur bu arada benim araç otomakti sizinkini bilemiyorum. birde bu araçlarda klima benzin sarfiyatını epey etkiliyor yaz koşullarında ve kış koşullarındaki yakıt tüketimim arasında epey bir fark vardı.

Öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim.Bugün itibariyle zavoli marka tüp taktırdım.enjektör başları metal olduğu için bu markayı seçtim.umarım persormans alırım.araçı kullanmaya başladığımdan beri herhangi bir sorunla karşılaşmadım daha.gercekten olanüstü bir araç.bundan önce vallahi eşeğe biniyormuşuz :smiley:))Peki bu araçlarda kronik bir problem varmı.birde nelere dikkat etmeliyim sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Kronik bir problem ben yasamadim ama araci ilk aldigim zamanlarda distribitoru degistirmem gerekti. yani yukarda arkadaslarin dedigi gibi keceler onemli.

Kronik bir problem ben yasamadim ama araci ilk aldigim zamanlarda distribitoru degistirmem gerekti. yani yukarda arkadaslarin dedigi gibi keceler onemli.
Benimde distribütör de sıkıntı çıktı ben değiştir medim iç parçaları ucuz onları değiştirdim okuyucu 190 tl bobin 100 tl 80 tl işçilik

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri