Nissan Navara

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jester Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,488

Jester

Yeni Üye
Merhaba Herkese
uzun yıllardır planını yaptıgımız pickup karavan icin dugmeye bastık. Oncelikli olarak bir pickup almak istiyoruz ve birçok araştırmamız bizi Navara’ya yönlendirdi.
Istabul’da Caddebostan’da yaşıyoruz. Minik bir aileyiz, 3 kisiyiz. Opel Corsa’yla evi taşıyabiliyoruz, kompaktlığımızı anlamanız adına.

Şirket arabamız da olduğu için Corsa’yı satıp bir navara almak istiyoruz. Sehir içinde ne gibi zorluklar yaşarız onu merak ediyoruz. Çok araba kullanmıyoruz, ama ben dışarda olduğumda eşim pickup ile hareket etmek zorunda kalabiliyor. İlk başta yükseltme ve tam bir offroad dönüşümü yapamayız sanırım ama Istanbul içinde ana araç olarak pickup kullananların deneyimlerini merak ediyoruz.
Sonrasında da Hotomobil’de Gladyatör modelini alıp hem karavan hem de pickup kullanmak istiyoruz. Bu model cıkarılabilir olduğu için otoparka bırakıp pickup ile gezebileceğiz.
Egeliyiz o yüzden yaz boyunca ege sahillerinde olabiliyoruz, bu da büyük bir avantaj bizim için. Kompakt ve modüler bir çözüm istedik ki sanırım şu anda bu çözümü sunan başka bir firma da yok Hotomobil’den başka.
Sİzlerin değerli deneyimlerini duymak isteriz.
Şimdiden çok teşekkürler

Etiketler
Merhaba Herkese
uzun yıllardır planını yaptıgımız pickup karavan icin dugmeye bastık. Oncelikli olarak bir pickup almak istiyoruz ve birçok araştırmamız bizi Navara’ya yönlendirdi.
Istabul’da Caddebostan’da yaşıyoruz. Minik bir aileyiz, 3 kisiyiz. Opel Corsa’yla evi taşıyabiliyoruz, kompaktlığımızı anlamanız adına.

Şirket arabamız da olduğu için Corsa’yı satıp bir navara almak istiyoruz. Sehir içinde ne gibi zorluklar yaşarız onu merak ediyoruz. Çok araba kullanmıyoruz, ama ben dışarda olduğumda eşim pickup ile hareket etmek zorunda kalabiliyor. İlk başta yükseltme ve tam bir offroad dönüşümü yapamayız sanırım ama Istanbul içinde ana araç olarak pickup kullananların deneyimlerini merak ediyoruz.
Sonrasında da Hotomobil’de Gladyatör modelini alıp hem karavan hem de pickup kullanmak istiyoruz. Bu model cıkarılabilir olduğu için otoparka bırakıp pickup ile gezebileceğiz.
Egeliyiz o yüzden yaz boyunca ege sahillerinde olabiliyoruz, bu da büyük bir avantaj bizim için. Kompakt ve modüler bir çözüm istedik ki sanırım şu anda bu çözümü sunan başka bir firma da yok Hotomobil’den başka.
Şimdiden çok teşekkürler
İki yıldır navara np300 platinum kullanıcısıyım. İstanbulda yaşıyorum. Aracı almadan önce araştırdım. bu nedenle genel özellikleri beklentilerimi karşılıyor. Kameralar ile park çok kolay. Boyunun sığması yeterli. Otopark yeriniz varsa hiç düşünmeyin. Pratiğiniz arttıkça her yere sığdırıyorsunuz. Kullanımı çok keyifli, çok rahat. Mercedes bmw gibi markaları yıllarca sürdüm. İnanın artık onlara hiç binmek istemiyorum, çünkü sıradan ve sıkıcılar.

Yakıt şehir içi 9-10 şehirler arası 8-9 civarı.100 le giderseniz 7-7.5 lara kadar düşüyor. İç özellikleri oldukça yeterli, konforlu. Koltuk ısıtması, gösterge ekranı klimasının gücü oldukça iyi. Ekran çözünürlüğü düşük. Geçenlerde cıvıc kullanan arkadaşımda ekranın kötü olduğunun söyledi. Japon hastalığı sanırım. Açıkçası çok da dert değil. Arka koltuklar erişkin bir insanı (>170 cm) uzun mesafelerde biraz sıkabiliyor. Sığıyorsunuz ama yoruldukça gelen yayılma isteğini karşılayamıyor. Benim boyum 181 cm ben 4 saat gidebiliyorum. Motoru çok rafine, toyota hilux (deneyimledim)'da olduğu gibi kamyonet kullandığınızı hissetmiyorsunuz. Devirli, canlı, güçlü sıkıntısız bir motor. Yakıt tüketimini dert etmezseniz otobanda 150-160 rahat gidebilirsiniz. Eşimle bazen araçları değişiyoruz. Aynaya bakmazsam bana jip gibi geliyor, diyor. Bende bf goodrich at var. Yakıt tüketimini 1 lt kadar arttırdı. Sesi de çok rahatsız edici olmasa da arttırdı. Viraj performansı çok iyi. Çoğu otomobilden iyi dönüyor. Fren balataları ağırlık ve sıkışık trafikte yüksek torktan dolayı 20 bin km den uzun gitmiyor. Sürekli balata değiştiriyorsunuz. Sanırım tüm pick uplarda böylemiş. Emin değilim. Fiyatları 800 tl civarında.

Arka diferansiyel kilidinin olmaması en büyük eksisi. Ağır araziye girmeyecekseniz yeterli geliyor. 4lo ve 4 hi modları mevcut. Boşta kalan tekeri kendisi frenliyor. Abs lerin sesi o anda net duyulabiliyor. Çok derin çamur olmadıkça her yerden geçebiliyor. Öne takacağınız vinç ile bu derdiniz de ortadan kalkıyor.

Gelelim karavan işine; ben de uzun zamandır almayı düşünüyorum. Üç kişiydik, dört olduk. Ben doblo üzerine olan karavanı eledim. İnsanların az olduğu bakir yerler daha çok hoşuma gidiyor. Büyük şehirde yaşayan çoğu insan böyle. Altı vuracak mı diye düşüneceğiniz araçlar, size dert olur. Kasa üzerine koyulanlar ise çok dar. Çekme karavan daha mantıklı sanırım.

İki yıldır navara np300 platinum kullanıcısıyım. İstanbulda yaşıyorum. Aracı almadan önce araştırdım. bu nedenle genel özellikleri beklentilerimi karşılıyor. Kameralar ile park çok kolay. Boyunun sığması yeterli. Otopark yeriniz varsa hiç düşünmeyin. Pratiğiniz arttıkça her yere sığdırıyorsunuz. Kullanımı çok keyifli, çok rahat. Mercedes bmw gibi markaları yıllarca sürdüm. İnanın artık onlara hiç binmek istemiyorum, çünkü sıradan ve sıkıcılar.
Cok tesekkurler deneyimlerin icin. Ben de cok benzer seyler buldum ve artik daha net kafam. Bir de yuk karavan icin cok guzel modeller cikmaya basladi piyasaya. Stork Camper ve Capra Camper eklendi Hotomobil'in yanina. Bence bu konuda guzel cozumlerin de eli kulaginda.

Ben de l200 ve capracamper dusunuyorum. Arka kilit oldugi icin onceligim l200, bulamazsam navarraya kayarim gibi. Siz ne yaptiniz, araci aldiniz mi?

Ayrıca bu camperları da sıkı takip ediyorum, stork camperı siz yazınca gördüm. İnternette çok bilgi yok bu markada. Sizin bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Merhaba Herkese

Şimdiden çok teşekkürler
Gladyatör, aracınızın sürüş dinamiklerine etki etmez. Araç üzerindeyken de keyifle kullanmaya devam edersiniz. Demonte yapısı kullanım kolaylığı sunuyor. Aileniz kalabalıksa hotomobil firması ürettiği Troy çekme karavanın 4 kişilik versiyonununu da düşünebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR