Nissan Navara 4x2 Yük Çekimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhat11 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,800
Ynt: Nissan Navara 4x2 Yük Çekimi

bahadır bey benim şimdilik hobi bahçem vardı ama bundan sonrası için para kazanmak ve yine hobi amaçlı çevreme ve çocuklara birşeyler vermek öğretmek adına yeni bir bahçe kuracağım ve yeni bir yaşam alanı.onun için birazcık tecrübem var desem yanılmam sanırım.

Etiketler

Hepimizin düşüncesi böyle şeylerle uğraşmak ama....
Evden buna onay almak zor oluyor nedense.
Günümüzün kirlenen dünyasında büyük ihtiyaç.
Size başarılar,umarım gerçekleştirirsiniz.

arkadaşlar ,

vergi konusunu bu gün itibari ile tam olarak netleştirdim.

2007 model navara 2,5 TDI 4x4 modeli için vergi indiriminden yararlanmadan 6 aylık 811 TL x2 =1622 TL
2007 model navara 2,5 TDI 4x4 modeli için vergi indiriminden yararlanarak 6 aylık 540 TL x2 =1080 TL
2007 model navara 2,5 TDI 4x2 modeli için 6 aylık 429 TL x2 858 TL

aradaki fark 222 TL oluyor bunun için 4x4 den vazgeçmeye değmez bence
konuyu bilgilerinize sunarım

iyi günler .

Merhaba, serhat11 kardeşim

2007 model navarlarda(4x4) niye vergi indirimi yapılsın ki? Kasko değeri 37000 lira seviyesinde. %5'i 1880 lira . Bu değeri aşarsa indirime girmiş olur. Yukarıdaki hesabı kim ve nasıl yaptı. Bilmediğimiz bir şey varsa açıklarsanız memnun olurum. Zira şahsen hesabınız doğruysa yaklaşık 540 lira gibi bir kar edeceğim. :eek: ;D

- 4x2 Navara'ların maksimum çekme kapasiteleri 2ton.
- Kasada taşmak için en fazla yük kapasiteleri (modele göre değişiyor) 905kg.

http://www.nissan.com.tr/araba-modelleri/navara/versiyon-donanim

Bu değerler de ideal koşullar için.
Merhabalar;
Bu konu eski olmasına rağmen ilgimi çekti.. Ne Navara, ne de başka bir 4x2 veya 4x4 --şayet özel yapılmamış ise-- 3.000 kg su yüklü bir römorku uzun süre-/sürekli olarak verimli bir şekilde çekemez. Bunun dışında, kayma-yan yatma, navarayı da devirme tehlikelerini taşır.. Ben sıvı kimyasallar işi yapıyorum uzun yıllardır, bir firmada da Pazarlama Md.yüm.. Sıvı (ve yanıcı parlayıcı) maddeler işini iyi bilirim, 43 yıldır uğraşıyorum.. Bu Navara ile arkasına römork da bağlayarak ideal verim alabilmenin optimum yolu ancak şu olabilir : üzerine 1 tane IBC tank ile 1.000--1.100 litre (kg) yüklersiniz, tankın kendisi de 50 kg kadardır, altına 1-2 palet de koymanız gerekebilir 30 kg.dır.. 1.150--1.200 kg üzerine yüklersiniz.. 2. paleti yükleyemezsiniz, çünkü kasası almaz, ayrıca alacak olsa da randıman olmaz, 2.200 kg bu araç için çok fazladır, aks kesebilir.. Üzerine 1.000--1.100 kg yükledikten sonra, illa bir seferde daha fazla su taşımak ZORUNDA iseniz, arkaya 1.000, azami 1.250 litre(kg) lık bir römork takabilirsiniz.. Hepsi bu.. Bu araç üzerinde 1.100 kg ve arkasında da ancak 1.000 kg kadar bir yükü, kendisine hasar vermeden, motor ömrünü yarıdan aşağıya indirmeden ve köy içinde de olsa kaza yapmadan çalışabilir.. Daha fazlasını ANCAK Traktörle veya (bilen var mıdır..?) eski D.Alman malı İFA örn. Bulgaristan'da Orman İşletmelerinin tomruk çekmek için kullandığı 4X4 kamyonlar vardır, dizel motorlu, onlardan kullanmak lazımdır.. Onlar 7-8.000 kg'a kadar yükleri orman içlerinden çekerek getirebiliyor.. Belki ortama bir katkım olmuştur.. Selamlarımla..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR