NİSSAN 4X4 (COUNTRY -- SKYSTAR - RALLY RAİD ) kaç kişiyiz.. tüm sorular..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teks53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,560
Ynt: Nissan 4x4 (country -- Skystar - Rally Raid ) Kaç Kişiyiz.. Tüm Sorular..

Herkese Selamlar.
Bende 2005 Rally Raid imle aranıza katıldım.
20131108 144225 zpscfdce9c8

Etiketler

Merhaba,

Country - Skystar ve Rally Raid modellerinin arasındaki farklar nelerdir? baktım ama doğru dürüst bir kaynak bulamadım, hangisinin diğerine olan farkı/üstünlüğü/eksikliği ndir? Nissan neden aynı kasaya sahip 3 farklı pick'up çıkarmış?

bilen arkadaşlarım yardımını rica ediyorum zira çevremdeki herkesi 4x4 araç almaları konusunda sürekli ikna etmekle meşgulüm :D :D :D

En azından yukarıda saydığım araçların birbirinden farkını bilirsem arkadaşları da daha doğru bilgilendirebilirim, hatta belki kendi aracımı da değiştirebilirim...

orhancengizk' Alıntı:
Merhaba,

Country - Skystar ve Rally Raid modellerinin arasındaki farklar nelerdir? baktım ama doğru dürüst bir kaynak bulamadım, hangisinin diğerine olan farkı/üstünlüğü/eksikliği ndir? Nissan neden aynı kasaya sahip 3 farklı pick'up çıkarmış?

bilen arkadaşlarım yardımını rica ediyorum zira çevremdeki herkesi 4x4 araç almaları konusunda sürekli ikna etmekle meşgulüm :D :D :D

En azından yukarıda saydığım araçların birbirinden farkını bilirsem arkadaşları da daha doğru bilgilendirebilirim, hatta belki kendi aracımı da değiştirebilirim...

Bu konuda yardımcı olabilecek kimse yokmu acaba?

Rally Raid En donanımlı model , Country temel model, Skystar orta donanımdaki model.

Araçların motor şase aktarma vs herşeyi aynı. Fark sadece donanım ( Döşeme, sunroof, cd changer, gövde rengi tamponlar vs vs )

passatcan' Alıntı:
Rally Raid En donanımlı model , Country temel model, Skystar orta donanımdaki model.

Araçların motor şase aktarma vs herşeyi aynı. Fark sadece donanım ( Döşeme, sunroof, cd changer, gövde rengi tamponlar vs vs )

Sn.Passatcan, öncelikle verdiğiniz bilgiler çin teşekkür ederim. Bir tamirci arkadaş ile sohbet ederken 2007 rally raid alacağımı söylediğimde nissanların %90'ının ön çekerlerinin sorunlu olduğunu, bu yaştakilerin (ve ortalama 200,000km de olanların) sık sık sorunlar çıkardığını, kendisi nissan tamircisi olmasına karşın toyota tercih edersem daha memnun kalacağımı söyledi, ben görüntü olarak nissan pickup lara bayılıyorum, ancak daha önce terrano ile ilgili okuduğum yazılardan sonra pickup larla ilgili olarakta böyle bir negatif geri bildirim alınca açıkcası ikileme düşüyorum. Sizden ricam açık yüreklilikle bu konudaki kendi tecrubelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum...

Selamlar

Vallahi ben arabayı alalı çok olmadı 7000 km oldu. O yüzden birşey söylersem yanlış olur. Ancak servisi ile konuştuğumda bana ilettikleri kesinlikle nazik kibar arabalar olmadığı tabiri caizse katır gibi oldugu oldu. Önden çekişle alakalıda yetkili servis çok garip birşey anlatmıştı. Bir müşteri arabayı 150 000 km boyunca 4 çekerde hiç kullanmadığı için porya kilitlerinde mi bir yerinde pas sorunu olmuş parça değiştirmişler.

Benim kanaatim bu araçlardaki sorunlar genelde kullancıların bilincsizliginden oturu oluyor. Alırken iyice baktırmak gerek

Valla kim ne derse desin iyiki almışım. Hem uzun yol hem şehir içi hem arazi
Hepsinde çatır çatır.
Lastik ebat. 33x12,50x15 et-36 ofset

Image

Image

Image

Image

tyfnokur' Alıntı:
2 adet Nissan ihtiyar :smiley:

Aynı araçtan bende tek kabini var parçalarını nereden temin ediyorsunuz? Birde benim motorun güçü fazla düşük gibi geliyor (orjinal nissan sd25 2.4) Sizin motorunuz da böyle miydi? Değiştirdiniz motoru? Teşşeküler

**ACİL YARDIM**
**ACİL YARDIM**
**ACİL YARDIM**

Konu başlığı linkte

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=104495.0

==Merhaba değerli büyüklerim.==

Yazılarınızı büyük bir hayranlıkla takip ediyorum..

Uzun zamandır gerçekleştirmeyi planladığım hayalimi taaaaa Malatyaya gidip bir D22 Nissan Skytsra alarak Ankara'ya getirim gerçekleştirdim.

İlk sahibinden henüz 100.000 km de olan bu aracı 13.000 TL ye 80 yaşındaki yaşlı bir arap amcadan satın aldım.

Kullanma amacım sadece motorumu taşımak ve ufakta olsa bazen ofroad yapmak.

Zaten lisanslı enduro yarışçısıyım.

Genellikle motorumu taşıyacağım.

Şimdi sizlerden yardım isteyeceğim.

1-Bu araca uygun jant lastik almam gerek. Çıkma yada sıfır olur? Marka model ölçü? Bütçem 1000 TL ?

2-Aracı kit kullanmadan nasıl daha fazla yükseltebilirim..

Bütçem kitleri almaya yetmiyor?

3-Araca çıkma 4x4 şanzuman takma şansım olur mu?

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür eder heyecanla yazılanları okumayı beklerim.

Saygılarımla

Aracın Resmi ekte mevcut

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=104495.0#ixzz39EcvM2tE

DSC 0115

DSC 0111

DSC 0112

ben de 99 model 3.2 pick up arazideyim artık... diğer aracım ibiza ile karşılaştırınca konfor gerçekten fevkalade :D araç şuan görsel olarak tam istediğim gibi değil tabi ama zamanla değiştiririm. ilk kurtulmak istediğim kasanın kabini ve ön koruma :smiley:

arkadaşlar, bir kaç konuda bilgi almak istiyorum. aracımda arka kilit var sanırım. geçen gün ufak denemelerimde arka tekerleklerde çekiş kaybı yaşamadım. fakat ön kilidin olmadığı bes belli. öne kilit ne önerirsiniz, takılabilir mi ? arb marka arka kilit var fakat ön kilit mevcut mu ?

ilk yapmak istediğim modifikasyon aracın kupasını 6-8cm arasında yükseltmek ve şnorkel takmak. bir de orj. 255/70 15 olan lastikleri 285/75 16 ölçüleri ile değiştirmek istiyorum. böylece aracı toplamda yaklaşık 10-12cm yükseltiş olurum diye düşünüyorum. daha sonra vinç ve kilit işini çözmek istiyorum. şimdiden araştırıyorum araç için ne gibi parçalar var ya da yok.

yardımcı olursanız sevinirim :smiley:

IMG 20151115 WA0037

Selamlar Manisa Turgutludan, uzun zamandir istedigim araca kavusmak yeni nasiboldu,
Hemen sormak istedigim konu bu araclar icin kasaya agirlik uygulamasini nerede nasil yaptirabiliriz, daha once yaptiran varmi ? Yagisli havalarda bu araci yolda tutmanin ne kadar zor oldugunu onceden tecrube ettim, tekrar tecrube etmeden onlem almak istiyorum, simdiden tesekkurler

Selam abıler ben de nıssan skystar 4x4 sahıbıyım aracı yenı aldık sayılır 4 aylık felan arac yakıt tuketımı bıraz fazla geldı 2011 model dır aracım.Uzun yol gıttım kilometrede 410 kurus felan yaktı hızda 90-100 arası acaba arac da bır sorunmu var normalmı yakıt durumu aracda 140 bın kılometrede daha bakımı lastık durumu felan da ıyı bu konuya cozum bulamazsam aracı satmak zorunda kalcam.Yardımcı olabılırmısınız rıca etsem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR