Nevşehir'de Balonla Seyahat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,891

penguen

Zirve
resimgoster.aspx

Kapadokya’nın simgelerinden biri olmaya başlayan balonlarla yapılan turlar, bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Gökte ağır ağır süzülerek yaklaşık 15 dakika süren balon tur, Kapadokya uygarlığının ve doğal güzelliğinin yürüyerek ulaşılamayan en uzak noktalarına kadar götürür.

Etiketler

Kapadokya'da bu işi yapan irili ufaklı bir çok şirket var, ancak içlerinde en fazla balona sahip olan ve profesyonel olarak bu işi yürüten ANATOLIAN BALLONS. Aşağıda web adresini verdim. Oradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Standart tur normalde 1 saatlik bir uçuşu kapsıyor, ancak hava ve iniş yerine göre bu süre 75 dk'ya kadar uzayabiliyor. Bunun ücreti 150 EURO. Otelden alıp, otele bırakıyorlar. Otelden çıkıp, ikramlar, uçuş, otele dönüş 3 saat sürüyor. Bizi, tura katılmadığımız halde, sabah erken saatte fotograf çekmek için scooter'la vadilerde balon dolaşırken, Anatolians Ballons'un sahibi özel balonuyla, jest yapıp vadide yamaca yanaşarak almıştı. Eşimi 2.5 saat kadar gezdirdiler, ben scooter'la aşağıdan fotograf çekmeye devam ettim :smiley:

www.anatolianballoons.com.tr

anatolian_ballons.jpg

vwT4_20_17.jpg

vwT4_20_29.jpg

vwT4_20_27.jpg

vwT4_20_26.jpg

Aksaray - Nevşehir Gezimizin 3.günü (06.08.2007) sabah saat 06:30 da çekilen Balon Resimleri. :smiley:

Bebelere balonnnnnnnn. :D

Aksaray Greme060807221

Aksaray Greme060807223

Ynt: Nevşehir'de Balonla Seyahat

mycamper' Alıntı:
Kapadokya'da bu işi yapan irili ufaklı bir çok şirket var, ancak içlerinde en fazla balona sahip olan ve profesyonel olarak bu işi yürüten ANATOLIAN BALLONS. Aşağıda web adresini verdim. Oradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Standart tur normalde 1 saatlik bir uçuşu kapsıyor, ancak hava ve iniş yerine göre bu süre 75 dk'ya kadar uzayabiliyor. Bunun ücreti 150 EURO. Otelden alıp, otele bırakıyorlar. Otelden çıkıp, ikramlar, uçuş, otele dönüş 3 saat sürüyor. Bizi, tura katılmadığımız halde, sabah erken saatte fotograf çekmek için scooter'la vadilerde balon dolaşırken, Anatolians Ballons'un sahibi özel balonuyla, jest yapıp vadide yamaca yanaşarak almıştı. Eşimi 2.5 saat kadar gezdirdiler, ben scooter'la aşağıdan fotograf çekmeye devam ettim :smiley:

www.anatolianballoons.com.tr

Çok pahalı.Hiç olmazsa Türklere göre bir fiyat olsa bari çocuklar gezsin bile desem 2 çocuk 7-800 TL Bilgisayar parası valla...

arkadaşlar bir nevşehirli olarak bu konuda yazmak boynumun borcu ;D Balon işi Capadokya gölgesinde çok gelişti artık. Bu işi yapan firma sayısı 17 oldu bildiğim kadarı ile. mayıs ayından önce binmenizi pek tavsiye etmem :D çünkü yukarda havalar bayağı soğuk... Fiyat meselesine gelince arkadaşların söylediği fiyatlar doğru ama o yabancı turist fiyatı. yabancı turist derken turistin kazıklandığını düşünmeyelim lütfen.. arada tur firması, acenta gibi komisyonlar var kim giderse gitsin yerli olarak arkadaşlar gerekli indirimi yaparlar. Tahmin ederimki 80 euro lara falan iner..

Teşekkürler dostum en azından çocuklara güzel bir sürpriz yapabileceğim.
Bu arada 13-14 mayıs uygun tarihlermidir??

hava şartları bilir ama iyi olur bence çünkü en yeşil zamanı siz yinede montunuzu ve fotoğraf makinanızı yanınızdan eksik etmeyin. zevk alacağınızın garantisini verebilirim.

Yanıtların için teşekkürler dostum !
Fotoğraf makinasız bu geziye çıkılırmı hiç?
Her giden binlerce fotoğraf çekmiştir ama yine de anı yaşamak adına biz de çekeceğiz...

Görsel bir şölen olacağından hiç şüphem yok.

İyi günler
Resimler ve verilen bilgiler için teşekkür ederim.
Saygılar
Batuhan

20 Nisanda bir otobüs dolusu öğrenciyi günübirlik Kapadokya gezisine götüreceğim. Birkaç saat serbest zamanımız olacak. O arada birkaç arkadaş balon turu mu yapsak diye düşünüyoruz. Ama yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile önceden rezervasyonlu ve 3 saat kadar vakit alan bir şey. Biz balonların kalktığı yere gidip dolmuş usulü ilk kalkana binemiyor muyuz şimdi ?

yok hayır öyle dolmuş gibi her saat başı kalkmaz bu ;D balonda herhangi kuvvetli bir yönlendirme olmadığından sadece durgun rüzgarsız havalarda kalkar.Buda sabah erken saatte olur.yani saat 05 :00 gibi kalkar ,saat 07:30 gibi bişey kalmaz. Program yapacaksanız ona göre yapın. çok istisnai durumlar dışında gün içerisinde rüzgar yönü belli olmadı için havalanmaz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri