Nerede Ne Yemeli ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Can Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,406
Ynt: Nerede Ne Yemeli ?

Elazığ'a yolunuz düşerse mutlaka Kilis Kebap Salonunu görmelisiniz ve özellikle yaprak dönerinden yemelisiniz...

Kilis Kebap Salonunun başka şubeleride var, benim özellikle tavsiye ettiğim en eski şubesi, Şehrin merkezinde, PTT nin hemen karşısındaki sokakta, sokağın köşesinde Ziraat Bankası var...Sokaktan girince 5-6 dükkan sonra sağda...

Etiketler

Yalova Çınarcık'a yolunuz düşerse merkezde iskelenin karşısındaki ara sokakta Seda Et Lokantası var...Sahibi Salih abi lokantayı eşi ve çocuklarıyla işletiyor...Çok güzel ev yemekleri yapan bir yer...Ancak benim en şiddetli tavsiyem; İskorpit balığından yapılan balık çorbası, sacda yapılan kavurma (mantarlı), sacda yapılan balık kavurma (mantarlı), kiremitte yapılan kaşarlı alabalık, beyin salatası ve mantı...

Ankara'da ŞENÇAM köftesinin tadına bakan varmı? Ben OPTIMUM AVMdeki şubesine gittim.8 tane tombul köfte süper kızarmış,üstüne kızarmış patates,yanında soğan,rendelenmiş havuç ve cinbiber.o kadar lezzetliki anlatamam.üstelik fiyatlarıda çok uygun, tanıtım amaçlı imiş.4,50ytl.süper fiyat süper kalite.

ergin' Alıntı:
Ankara'da ŞENÇAM köftesinin tadına bakan varmı? Ben OPTIMUM AVMdeki şubesine gittim.8 tane tombul köfte süper kızarmış,üstüne kızarmış patates,yanında soğan,rendelenmiş havuç ve cinbiber.o kadar lezzetliki anlatamam.üstelik fiyatlarıda çok uygun, tanıtım amaçlı imiş.4,50ytl.süper fiyat süper kalite.
çiftlikte tercihim şençam ama tombul köfte olaynı duymamıştım en kısa zamanda denemek lazım ;)

Tekirdağ Çorlu ya uğrayan olursa Yalı Restorana uğrayın ordaki güveç karides ve alabalık güveci Ahmet bey köyündeki kasap köfteyi mutlaka tavsiye ederim:smiley:

Muğlada Ayastada Köfteci Kemalin yerinde Muğla Köftesi yanında bol kaymaklı bakraç yoğurdu haika birşey. Bodrumda Ali Doksanın Yeri Sakallının Yerinde süper şiş köfte.Bodrum Mazıda deniz kenarında denizden 20 metre yükseklikteki siyah mermer kayanın başında Kayabaşı Restaurant enfes Gökova Körfezi manzarasında günlük taze balık

Bursa da Kale nin yanında küçük bir dönerci var oranın dönerini mutlaka yemelisiniz ve acı seviyorsanız özellikle çok güzel biber turşuları var

Istanbul Aksaray'daki Manastırlı Rıfat Sokakta bulunan Vatan Lokantası . Yenikapıya inerken İski'nin 2 sokak altı. Fethi Ustanın yemekleri çok iyidir. Yedek Parçacıların arasında esnaf lokantası.
Bir de Karaköy'de kağıtta levrek yiyebileceğiniz bir yer.Tünelin karşısı ara sokakların içinde. Karaköy Balıkçısı . Adres : Kardeşim Sokak No: 18 (Eski Perşembe Pazarı) Karaköy

Demirkapı'dan Eyüp'e inerken sağa Otakçılar tarafına döndüğünüzde 100 m. kadar ileride solda Aziz usta da pastırmalı kurufasulye nefistir

Çatalca İhsaniye Köyü Emin Et Lokantası, Emin ustanın nefis tandırını tavsiye ederim

Fatih'te itfaiyenin arkasında kasapların bulunduğu çarşıda Şeref büryan kebap salonunda da son derece lezzetli büryan kebabı

Keşan'ı geçtikten sonra Çamlıca köyü sapağını geçiyorsunuz Koru Dağına başlarken sağda kavak ağaçlarının altında Kavaklık Kuzu Çevirme

Afiyet olsun ;)

kebap: karagümrük / emin usta

ciger: aksaray / şavak usta

et: altunizade/ mabeyin, florya/emmim

ayak paça: kıztaşı/ mahmut usta

lahmacun: cevizlibağ / pirpirim

gözleme: saray-kıyıköy arasında bahçeköy deki gözlemeci tabelası

mantı: bizim ev:smiley:

trabzonda yöresel yemek ve kahvaltı DAMLA PASTANELERİNDE yenir.
akçaabatta , deniz kenarı , ana yol üstü otopark sorunu olmayan geniş ferah nezih bir ortam.
trabzon köylerinde yenmekte olan binbir çeşit yöresel kahvaltıyı bir arada bula bilirsiniz.

Kuymak damla pastanesi trabzon yoresel kahvalt cesitleri

Damla pastanesi trabzon yoresel kahvalt cesitleri

Kahvalt k

Damlapastaneleri sahil  subesi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR