Nerede Ne Yemeli ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Can Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 109
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,402
Ynt: Nerede Ne Yemeli ?

bakırköy de meydandan aşağı inerken bi dönerci var .. sebzeli döner yapıo .. yani sebzeli ama tadıda güzeldir .. dersaneden çıkarken az yemezdik

bi de town center da little caesars pizza var .. oranın da pizzaları leziz olur

Etiketler

Beyoğlu Ağacami nin karşı sokağında (eski polis karakolu sokağı) Lades vardır.
Tavuk yağda güzeldir. Menemen vb de yenebilir. Tavuksuyu çorbayı zaten çoğu üniversite öğrencisi bilir.83 den beri giderim. Tek sahibi ve bir adet garson benden eski orada. ;D

Kuzguncuk sahildeki Rıhtım pastanesinin sabahları ay çöreği ve asıl olarakta meyveli pastası güzeldir.

Kanaat lokantası Üsküdar ı zaten herkes biliyordur.

Bursadan da bir yer söyleyeyim madem.
Kapalıçarşı altı ivazpaşa çarşısı girişinde 3 köfte diye bir yer vardır. Hem ucuz hemde lezzetli bir yerdir.
http://www.uckofte.com

Bursa dan İskender kebabı soracak olursanız en güzelini yapan gene heykeldeki İskender dir.

Ben asıl İzmirde en güzel "boyoz" yapan fırını arıyorum. İlk izmire gittiğimde tatmak için...

Bence Bursa Heykel'deki İskender çok kazık ve gereksiz kazık
Bursalılar pek tercih etmiyormuş duyduğuma göre, sadece yerli turistlere iş yapıyor
Bursalı arkadaşım sayesinde keşfettiğim yere şöyle gidiliyor: Stadı geçince, heykel tarafına doğru giderken, duraktan hemen sonra sağa girin solda göreceksiniz mekan "Pidecioğlu"
bence meşhur İskender'den daha güzel hem de porsiyonu 20 YTL yerine 8 YTL, tercih sizin tabi ;)

Sevgili Deep,

Ben asıl "iskender kebap" dükkanları içinde Heykeldeki diye kastetmiştim. Yani Mudanya yolundaki köy yada Carrefour daki yada Botanik parktaki "İskender" zinciri arasında gene en düzgünü Heykeldeki şubesidir.
Bu arada dediğin gibi "iskender" kazık hatta kazık ötesidir. Biz Bursadakiler genelde İskender kebabı merak eden misafirlerimizi oraya götürürüz. Ayda yılda birde kendi ailemizle gideriz. Çünkü aynı lezzeti yarı hatta üçte bir fiyatına başka mekanlarda elde edebilirsiniz.
Dediğin Pidecioğlu ise fena yer değildir.
Ama misal ben Bursa da "iskender" yiyeceğime "kayhan cantık" yemeyi tercih ederim.
Birde offroad vb etkinliklerinde denk gelir de yolunuz düşerse Mudanya Dereköy de kasap mesut vardır. Çok salaş bir yerdir ancak köftesi cidden nefistir ve inanılmaz hesaplıdır, denk gelirseniz sucukta alın mutlaka...
Bursa merkezde çoook eski Çiçek Izgara vardır ama bizim tercihimiz gündüzleri her zaman "3 köfte" olur.
Bursa da pastane olarakta sadece Un-Pa yı tavsiye edebilirim. Ötekiler vasattır.
Yahu akşam saati zil çalmaya başladı karnım...
Hemen mesajı bitireyim bari... :D

ee o zaman gidelim 23-24 eylülde bursaya, çıkalım hep beraber uludağa kampa... inişte de taiga'nın rehberliğinde kendi çapımızda bir gurme festivali yaratalım :D
http://www.gezenbilir.com/forum/index.php?topic=150

Hocam 23 eylülde Uludağa zirveye kamplı hem off-road hem tırmanış yapıcaz sonra da Bursa'nın bu bahsettiğin mekanlarını gezdirirsin çok mutlu mesut oluruz ;D özellikle Sedat ;Dyazmasından belli heyecan yaptı valla :D

taiga' Alıntı:
Sevgili Deep,

Ben asıl "iskender kebap" dükkanları içinde Heykeldeki diye kastetmiştim. Yani Mudanya yolundaki köy yada Carrefour daki yada Botanik parktaki "İskender" zinciri arasında gene en düzgünü Heykeldeki şubesidir.
Bu arada dediğin gibi "iskender" kazık hatta kazık ötesidir. Biz Bursadakiler genelde İskender kebabı merak eden misafirlerimizi oraya götürürüz. Ayda yılda birde kendi ailemizle gideriz. Çünkü aynı lezzeti yarı hatta üçte bir fiyatına başka mekanlarda elde edebilirsiniz.
Dediğin Pidecioğlu ise fena yer değildir.
Ama misal ben Bursa da "iskender" yiyeceğime "kayhan cantık" yemeyi tercih ederim.
Birde offroad vb etkinliklerinde denk gelir de yolunuz düşerse Mudanya Dereköy de kasap mesut vardır. Çok salaş bir yerdir ancak köftesi cidden nefistir ve inanılmaz hesaplıdır, denk gelirseniz sucukta alın mutlaka...
Bursa merkezde çoook eski Çiçek Izgara vardır ama bizim tercihimiz gündüzleri her zaman "3 köfte" olur.
Bursa da pastane olarakta sadece Un-Pa yı tavsiye edebilirim. Ötekiler vasattır.
Yahu akşam saati zil çalmaya başladı karnım...
Hemen mesajı bitireyim bari... :D

Sevgili Deep,

O tarihte Kocaelinde 5 niva buluşacaktık. Yanılmıyorsam forumda bir topiğede yazmıştım. İnan sizleri ağırlamaktan çok keyif duyardım ama dediğim gibi geziler çakıştı. :-[
Aslında şimdi tereddütte de kaldım.
Acaba bizim Kocaeli Yuvacık gezisini Uludağ olayına mı çevirsek... ??? Nasılsa burnumun dibi ve oğlumda merak ediyor oraları.
Açıkçası bizim arkadaşların bu yürüyüş olayına nasıl bakacaklarını bilmiyorum. Çünkü yaş ortalaması biraz yüksek bir gurup. :D
En kötü ihtimalle ben sizin yiyenbilir departmanınız için bir yol haritası çizerim. ;D

taiga' Alıntı:
Açıkçası bizim arkadaşların bu yürüyüş olayına nasıl bakacaklarını bilmiyorum. Çünkü yaş ortalaması biraz yüksek bir gurup. :D
En kötü ihtimalle ben sizin yiyenbilir departmanınız için bir yol haritası çizerim. ;D
hocam ciddi bir yürüyüş olmayacak, sadece kamp atacağız... müsait olursanız arkadaşları da bekleriz.

Morello kafe Kızıltoprak, göz hastanesinden sonra ilk sol, Rezzan Teyzenin yemekleri mükemmelllll

kıbrısta "wımpy" de kahvaltı - marmarıs martı marına "mistralde" öğlen thai uslu pilav + tatlı tavuk-aksmustu bozcaada da "korelıde"(ayazma) midye dolma-aksam cunada adasında "nissos" da barbun+rakı-gece yarısı santorini de "escape" de ilginc durumler :D

ertesı gun mersınde "Aponun yerınde" cıger :D ( kaavaltı), öglen aydın otobanı cıvarı çinede "Mehmet Zengınde" Çöp şiş, aksam datçada "can yücelin" mekanında mezze

afiyet olsun yasasın yemek yemeeeek :D

pide için fatihte itfaiyenin oradaki karadeniz pidecisi(süper)
lahmacun cerrahpaşa'da morgun karşısındaki(entep işi)
aksaray'daki kaburga sofrası
kebap için horhor'da şavak usta
merkezefendi'de mezarlığın karşısında köfte(ama küçük olan mekanda)
topçular'da rami-kışla caddesinde uzel makinanın karşısında eyübe inen yolun başında kurufasulye(bence en iyisi)
bahçekapı'da küçük hüdadat lokantası, beyoğlu lades, üsküdar kanaat(tencere yemekleri)
aydın'da kabak tatlısı(tatil dönüşü otobandan çıktığım oluyor sırf yemek için)
turgutlu'da ticaret odasının bitişindeki esnaf lokantası(tencere yemekleri)
ısparta'da oğlak kebabı(görürsem hatırlarım, ama lokantanın ismini unuttum)
eskişehir papağan'da çiğ börek
hala duruyor mu bilmiyorum ama bursa eski garajın karşısında ara sokaklardan birinde iskender(istanbul'a da açmış, garaj iskender, gidemedim maalesef)
bursa çiçek ızgara
adana onbaşılar
entep'te imam çağdaş
vs.
acıktım yine, ah şu diyetin gözü körolsun...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR